Ułatwienia dostępu

Humbert Chabuel (Hub)

 • Okko - 5 - Cykl Pustki

  okko t 4


  Okko Cykl Pustki;
  - twórcy: Humbert Chabuel (Hub);
  - Taurus Media, 2018;
  - cykl: Okko, Tom 5;
  - kategoria: komiks.

  Finałowy tom cyklu o dzielnym, aczkolwiek brutalnym Okko-Sanie. Pisząc o czwartym tomie podkreślałem, że to najlepsza część. To teraz muszę napisać, że finał zaorał wszystkie poprzednie odsłony cyklu.
  W tej historii poznajamy przeszłość Okko i jego wiernych przyjaciół. Przeszłość, która mnie zaskoczyła, ale jednocześnie była bardzo spójna. To rzecz o przemocy, zemście, ale także o wybaczeniu. Może też trochę o powiności i przypadkowym losie.

  Czytaj więcej

 • Okko - 4 - Cykl Ognia

  okko t 4

  Okko Cykl Ognia;
  - twórcy: Humbert Chabuel (Hub);
  - Taurus Media, 2017;
  - cykl: Okko, Tom 4;
  - kategoria: komiks.

  Okko dostaje kolejną misję. Razem z setką innych samurajów ma gwarantować, że ceremonia zaślubin odbędzie się bez komplikacji. Ranga wydarzenia jest olbrzymia - jeśli wszystko się powiedzie to zostaną połączone dwa wielkie klany. Nic nie zwiastuje problemów, ale tuż przed wydarzeniem zostaje zamordowany pan młody. Okko już nie jest tylko bezpańskim samurajem, teraz jest ściganym mordercą. Dla niego i i jego przyjaciół nie ma już bezpiecznego miejsca. Zapytacie czy zabił? Nie powiem, ale mogę zdradzić iż w tle jest dobrze rozpisana intryga.

  Czytaj więcej

 • Okko - 3 - Cykl Powietrza

  okko t 3 cykl powietrza

  Okko Cykl Powietrza;
  - twórcy: Humbert Chabuel (Hub);
  - Taurus Media, 2017;
  - cykl: Okko, Tom 3;
  - kategoria: komiks.

  Bezpański samuraj Okko przybywa na dwór by próbować uratować życie pewnej księżniczki. Misja kończy się powodzeniem, ale podczas pobytu pojawia się nowe zagrożenie. Przybywa Kubban, który kolekcjonuje nietopowe trofea. Jest zabójcą wszelkich potworów i kolejnym jego celem jest Noburo - wierny, aczkolwiek niezależny towarzysz Okko.
  W tle mamy tez historię chłopaka, który pragnie pomścić śmierć swojego ojca. Rzuca wyzwanie Okko i nie daje się przekonać, że dla swojego dobra powinien odpuścić.

  Czytaj więcej

 • Okko - 2 - Cykl Ziemi

  okko t 2 cykl ziemi

  Okko Cykl Ziemi;
  - twórcy: Humbert Chabuel (Hub);
  - Taurus Media, 2016;
  - cykl: Okko, Tom 2;

  Ronin Okko wędruje z przyjaciółmi przez górskie klasztory w poszukiwaniu mnichów spod znaku Kruka. Są odsyłani od klasztoru do klaszturu, w coraz wyższe partie gór. Droga jest coraz trudniejsza, głód zagląda w oczy, a i przeciwnik jest coraz bliżej. Drużyna Okko jest śledzona a wróg tylko czeka na możliwość ataku. Towarzysze Okko wiedzą, że kolejnego starcia mogą nie wygrać. Przeciwnik zdaje się mieć nieograniczone możliwości. Z czasem dowiadujemy się, że w grę wchodzi nie tylko nauka, ale też czary, że zostały złamane prawa natury.

  Czytaj więcej

 • Okko - Tom 1 - Cykl Wody

  okko tom 1 cykl wody

  Okko Cykl Wody;
  - twórcy: Humbert Chabuel (Hub);
  - Taurus Media, 2016;
  - cykl: Okko, Tom 1;
  - kategoria: komiks;

  Akcja dzieje się w Japonii feudalnej. Ronin Okko z grupą przyjaciół na prośbę chłopca próbuje odnaleźć brutalnie porwaną gejszę - siostrę chłopca. Czteroosobowa drużyna składa się z totalnie różnych postaci. Okko - bezpański samuraj, który znakomicie włada mieczem. Noburo wielkolud znakomicie radzący sobie w walce z przeważającym liczebnie wrogiem. Mnich Noshin, który poza zamiłowaniem do trunków wszelakich, potrafi rozmawiać z siłami natury (tu z wodą). No i jest chłopiec Tikku, który za pomoc w odnalezieniu siostry obiecał służyć roninowi. Jest drużyna, jest misja to czas na przygodę. I tego tutaj nie brakuje. Mamy kilka zwrotów akcji, olbrzymią dawkę odniesień do japońskiej kultury oraz ciekawie wykreowany świat gdzie magia istnieje obok tradycyjnych walk.

  Czytaj więcej