"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

accusedAccused (BBC, Sezon 1, 2010)
Kilka dni temu dałem konkurs na swoim Facebooku. Nagrodą było piwo, bądź wódka. Chodziło o rozpoznanie serialu po utworze, który był wykorzystany w jednym z epizodów. Przesadziłem z trudnością. Teraz zerkam na Filmweb i widzę, że ten serial ma aż 134 oceny... toż to jakaś kpina. Jeden z lepszych seriali społecznych jakie zdarzyło mi się widzieć całkowicie przeszedł bez echa.
Accused to sześć niezależnych opowieści, które łączy sala sądowa. Ludzie trafiają na nią trochę z przypadku, trochę z beznadziei, a czasem z powodu zwyczajnej głupoty. Te historie przypominają nam, że rzeczywistość nie zawsze jest różowa, że czasem jeden głupi czyn może zmienić całe nasze życie. Nawet jeśli sędzia wie, że to był incydent, który nigdy więcej się nie powtórzy, to i tak musi orzec karę przewidzianą w kodeksie. Te historie też pokazują przekrój społeczeństwa brytyjskiego, które jest w pewien sposób zmęczone życiem. Ludzie przyzwyczajają się do codzienności.. do rutyny.. do takiej zwykłej beznadziei..
Brzmi Wam to znajomo? Nie, nie chodzi mi o Wasze życia.. ;) podobny obraz rzeczywistości był pokazany w Run, o którym pisałem kilka tygodni wcześniej.

Accused, sezon 1 oceniam na dziesięć. Historie mnie porwały, a notę znacząco podnosi motyw przewodni tego serialu. Zdecydowanie polecam.

 

dziesięć
Osobę, która inspirując się moim poleceniem obejrzy ten serial zapraszam na piwo.

Zwiastun

Intro

Back to top