Ułatwienia dostępu

Greg Rucka

 • Stumptown - sezon 1 (jedyny)

  stumptown s 1

  Stumptown,
  - twórcy: Jason Richman, Greg Rucka;
  - ABC, sezon 1 (jedyny), 2019-2020;
  - wybrana obsada: Cobie Smulders, Jake Johnson, Cole Sibus, Michael Ealy, Tantoo Cardinal, Adrian Martinez, Camryn Manheim;
  - kategoria: serial, mini, kryminał, ekranizacja, komiks, dramat.

  Serialowa ekranizacja serii komiksowej o tym samym tytule (Greg'a Rucka).
  Dex jest byłą wojskową, weteranką wojny w Afganistanie posiadającą syndrom PTSD. Nie potrafi sobie znaleźć miejsca w życiu, ale odkrywa, że lubi pomagać ludziom więc zostaje prywatnym detektywem. Nie działa sama. Bardziej lub mniej chętnie wspierają ją byli kochankowie (Dex nie lubi się angażować w związki) oraz brat, którym się opiekuje.

  Czytaj więcej

 • Wonder Woman: Tom 3

  wonder woman t 3

  Wonder Woman: Tom 3
  - autorzy: Drew Johnson, Rags Morales, Greg Rucka;
  - Wonder Woman DC Deluxe, Tom 3.;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Wonder Woman

  Diana ma niemałe kłopoty. Przede wszystkim mocno podpadła swoim przyjaciołom. Superman został pozbawiony swojej woli i zaatakował Dianę. Jedyną drogą uwolnienia przyjaciela spod wpływu jest zabicie osoby, która nim steruje. Diana dokonuje jedynej słusznej decyzji, ale Superman i Batman nie do końca są przekonani że nie było innego wyjścia. Zresztą część ludzkości również.
  Organizacja Checkmate w końcu dopięła swego. Sprawiła, że ludzie zaczęli wątpić w przyjaźń i dobrą wolę osób z innych światów. Czy można bezwarunkowo ufać superherosom. Diana chce oddać się w ręce ludzi i zostać sprawiedliwie osądzona, ale czy będzie miała szansę?

  Czytaj więcej

 • Wonder Woman: Tom 2

  wonder woman t 2

  Wonder Woman: Tom 2
  - autorzy: Drew Johnson, Rags Morales, Greg Rucka;
  - Wonder Woman DC Deluxe, Tom 2.;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Wonder Woman

  Drugi, z trzech tomów historii Wonder Woman autorstwa Rucka'i. Dianę czeka kolejne trudne starcie, które nie ma nic wspólnego z jej misją na ziemi. Walki bogów trwają w najlepsze, a życie śmiertelników nie ma tu najmniejszego znaczenia. Najpierw Diana musi stoczyć walkę z Meduzą. Jej pojawienie się zwiastuje spore problemy. Każdy kto jej spojrzy w oczy zamienia się w kamień. Nie jest istotne czy to było przypadkowe spojrzenie czy też walka na śmierć i życie. To starcie jest dla Diany bardzo trudne i kosztowne.

  Czytaj więcej

 • Wonder Woman: Tom 1

  wonder woman t 1

  Wonder Woman: Tom 1
  - autorzy: Drew Johnson, Jeffrey G. Jones, Greg Rucka;
  - Wonder Woman DC Deluxe, Tom 1.;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Wonder Woman.

  Do komiksów superbohaterskich mam pewien sceptycyzm. Preferuję komiksy europejskie, obyczajowo-kryminalne, ale czasem zanurzam się w superhero. Wonder Woman zainteresowałem się za sprawą krótkiego komiksu zamieszczonego w Batman Świat. Tam autor zasugerował, że Wonder Woman dla współczesnego pokolenia to jak Batman w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych, a że do Nietoperza mam słabość to i Diana musiała trafić na moją półkę.
  Pierwszy tom zbiorczy trylogii zacął się mega zachęcająco. Historia o tytule Hikateia była dla mnie idealna. Mocne odniesienia do mitologii, a także obecność Batman'a oraz znakomite rysunki J.G. Jones'a mega pozytywnie mnie nastroiły. Podczas czytania czułem się w pełni usatysfakcjonowany. Takie superhero to mogę lubić.

  Czytaj więcej

 • Gotham Central: Corrigan

  gotham central t 4

  Gotham Central: Corrigan;
  - Gotham Central, Tom 4, DC Comics;
  - twórcy: Greg Rucka, Ed Brubaker, Michael Lark, Stefano Gaudiano, Jason Shawn Alexander;
  - Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks album, Batman, Noir.

  Natura
  Krótka opowieść o dwóch umoczonych gliniarzach, którzy dostają to na co zasłużyli.. W tle przekupny Corrigan i Czarna Maska.

  Martwy Robin
  W zaułku policjanci znajdują ciało cudownego chłopca, Robina. Wszystko wskazuje na to że spadł z dachu... jak to możliwe? Może jednak to morderstwo? Większość świrów siedzi w Arkham po ulicach lata tylko jeden - zwany Batmanem.. czyżby przeholował? I odbiło mu całkowicie? A może ktoś inny zabija bohaterów... Sprawa się komplikuje gdy znajduje się kolejne ciało Robina.

  Krwawa niedziela
  Kolejne zgłoszenie. Tym razem sprawa dotyczy nadprzyrodzonych mocy i i superbohaterów. Nad miastem zostają uwolnione grzechy główne. Przejmując kolejne ciała/osoby sieją straszne zniszczenie. Jak z takim problemem mogą sobie poradzić Policjanci i Batman. Szaleństwo przeciwników to jedno, ale supermoce i magia? Kompletnie mi to nie pasuje do tej serii. Na szczęście to krótka opowieść.

  Czytaj więcej

 • Gotham Central: W obłąkanym rytmie

  gotham central t 3

  Gotham Central: W obłąkanym rytmie;
  - Gotham Central, Tom 3, DC Comics;
  - twórcy: Greg Rucka, Ed Brubaker, Michael Lark, Stefano Gaudiano, Jason Shawn Alexander;
  - Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks album, Batman, Noir.

  Wracamy do Gotham. Miasta zbrodni, świrów i normalnych ludzi. Dokładnie w tej kolejności. Miasta, w którym każdy dzień przynosi nieoczekiwane sytuacje.. jak w nim żyć? Udawać, że wszystko jest normalnie czy też próbować się oswoić z dziwnymi sprawami? Trzeci tom Gotham Central to cztery bardzo dobre historie, które przybliżają nam to dziwne miasto i jego funkcjonariuszy.

  Czytaj więcej

 • Gotham Central: Klauni i szaleńcy

  gotham central t 2

  Gotham Central: Klauni i szaleńcy;
  - Gotham Central, Tom 2, DC Comics;
  - twórcy: Ed Brubaker, Greg Rucka, Michael Lark;
  - Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks album, Batman, Noir.

  Drugi tom opowieści z Gotham Central, miasta zbrodni strzeżonego przez Czarnego Nietoperza i prawdziwych gliniarzy. Tom drugi to cztery opowieści, w których Nietoperza praktycznie nie ma. Jest za to zbrodnia i policjanci, którzy próbują wprowadzić ład w tym nietypowym mieście.. czy ich działanie jest skazane na porażkę.. próżny trud? Czy za każdym razem muszą oddać pola i uruchomić batsygnał? Scenarzyści świetnie zróżnicowali poszczególnych funkcjonariuszy. Nie może być mowy o płaskich kalkach, które znamy ze słabych filmów sensacyjnych. W Gotham Central nic nie może być czarno-białe. Powiedziałbym, że miasto ma wiele odcieni szarości, ale doskonale wiemy, że kolorów tu nie brakuje.

  Czytaj więcej

 • Gotham Central: Na służbie

  gotham central t 1

   

  Gotham Central: Na służbie
  - Gotham Central, Tom 1, DC Comics;
  - twórcy: Ed Brubaker, Greg Rucka, Michael Lark;
  - Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks album, Batman, Noir.

  Miałem takie małe postanowienie, że komiksów DC i Marvel nie będę na razie tykać. Chciałem najpierw poznać inne światy, ale nie przeszkodziło mi to zakupieniu kilku albumów. I tak to znów stałem się człowiekiem niesłownym.
  Zabierając się za Gotham Central nie wiedziałem czego się spodziewać, nie mam też z czym go porównać, ale chciałem przeczytać kolejną rzecz Brubaker'a. Nieoczekiwanie wkroczyłem do mrocznego Gotham City.
  Gotham to miasto przekleństwo. Podobnie jak Detroit (z cyklu RoboCop), czy też Nowy Jork z niedalekiej przyszłości Gotham jest miastem gdzie przestępcy królują. Mieszkańcy żyją w fatalnych warunkach bojąc się następnego dnia. Elity są dobrze ustawione i mocno oddzielone od spraw codziennych decydują o kolejnych cięciach dla policji. Tak wyglądają miasta przyszłości.
  Gotham ma tą przewagę, że w naprawdę kryzysowych sytuacjach może zapalić reflektor i wezwać Batman'a. Niby komfort, ale fatalnie to wpływa na morale w szeregach policji, zwłaszcza w elitarnym Wydziale Poważnych Przestępstw. Wzywanie Nietoperza nie najlepiej świadczy o ich kompetencjach. Z drugiej strony przestępcy też są nietuzinkowi. To czyste, szalone zło, które przybiera różne twarze (w albumie: Mister Freeze, Firebug, Two-Face).

  Czytaj więcej