"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Nowości na stronie

Toń
Dom - Paco Roca
Bosch - sezon 7
Ciemna strona - Tarryn Fisher
Wiedźmin (tom 5): Zatarte wspomnienia
Wyspa Harpera
Ghost Money
Zakonnica w przebraniu w Rozrywce
Świat równoległy - Tomek Michniewicz
Reszta świata, Tom 4: Piekło
Negalyod - Vincent Perriot
Reporter - 1992
DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3
Prawo krwi - 1989

Geoffrey Rush

 • Jak zostać królem - 2010

  jak zostac krolemJestem na świeżo po obejrzeniu Jak zostać królem (King's Speech, The - 2010, reż. T. Hooper). FIlm mnie zwyczajnie zachwycił. Wzruszająca historia Króla Anglii, który musiał pokonać własne słabości (jąkanie), aby móc godnie piastować najważniejszą funkcję w kraju. W roli Króla rewelacyjny Colin Firth, ale nie zapominajmy też o Geoffrey'u Rush'u, która wcielił się w rolę nauczyciela mowy. Mistrzostwo!

  Świetne kreacje aktorskie uzupełnia znakomicie muzyka. Całość tworzy film, który można nazwać genialnym.

  Uważam, że to jeden z najlepszych tytułów 2010 roku.
  Oceniam na dziesięć. Wysoko, ale ja naprawdę lubię kino biograficzne.

  Szczerze polecam

 • Koneser 2013

  koneserKoneser
  (La Migliore offerta, reżyseria Giuseppe Tornatore, 2013)


  Jest sobie pewien właściciel domu aukcyjnego(Geoffrey Rush), który jest miłośnikiem sztuki. W życiu osiągnął niemal wszystko. Prestiż, szacunek, majątek, ale cały czas czuje się samotny. Jest też dziewczyna (Sylvia Hoeks), która mieszka sama w wielkim domu, którego nigdy nie opuszcza. Domu, który jest schronieniem, a zarazem więzieniem.
  Jest też tajemnica majątek oraz tajemnica, która prosi o rozwiązanie.
  Tornatore kolejny raz potwierdził swój kunszt, sprawnie prowadzi nas przez emocje głównego bohatera. Sprawia, że pragniemy razem z nim poznać sekret spoczywający w domu i nieznajomą.
  Koneser nie zaskakuje tempem akcji, ale raczej bohaterami, klimatem, znakomitą muzyką Ennio Morricone oraz finałem.
  W filmie zagrali również Jim Sturgess oraz Donald Sutherland, którzy tworzą barwne tło dla głównych bohaterów. Całość zagrała na bardzo wysokim poziomie, zresztą w mistrzostwo Rush'a nikt nie wątpi.

 • Ned Kelly - 2003

  ned kellyNed Kelly
  (reżyseria Gregor Jordan, 2003)

  Końcówka dziewiętnastego wieku. Historia australijskiego banity (Heath Ledger), który niczym Robin Hood napadał na bogatych i rozdawał biednym.. może to trochę idealizowanie, ale fakt jest taki, że Kelly sprzeciwiał się niesprawiedliwości i nadużywaniu władzy przez australijską policję. Dzięki swojej postawie miał wielu zwolenników wśród ludności cywilnej... i przez ponad dwa lata skutecznie unikał odpowiedzialności za swoje, nazwijmy to po imieniu, przestępstwa. Ned Kelly zasłynął nie tylko z zuchwałości, ale także z faktu iż podczas akcji jego ekipa zakładała własnoręcznie wykonane pancerze. Film ogląda się dobrze nie tylko jako film biograficzny, ale także jako ciekawe kino przygodowe. Jest przyzwoicie zrealizowany i posiada fajną obsadę. W drugim planie wystąpili: Geoffrey Rush, Orlando Bloom oraz Naomi Watts.
  Podobało mi się. Oceniam na osiem.

 • Piraci z Karaibów Na Nieznanych Wodach - 2011

  piraci z karaibow na nieznanych wodachPiraci z Karaibów Na Nieznanych Wodach (reż. Rob Marshall, 2011) to już czwarta odsłona przygód pirata Jacka Sparrowa. Co to za pirat, który nawet własnego okrętu nie ma?
  Film nie trzyma poziomu pozostałych części. Fabuła wydaje się trochę przypadkowa i chaotyczna niczym sam Jack Sparrow. Nie ma już powiewu świeżości i wolności.
  Nadal nieźle się to ogląda, ale już bez zachwytu.
  Johnnego wciąż bawi rola pirata i świetnie się w niej spisuje. Podobnie zresztą jak Geoffrey Rush jako Barbarossa.
  W ogóle nie przypadła mi do gustu postać Angeliki, którą grała Penelope Cruz. Aktorka w tym filmie wypadła jakoś blado i nieprzekonywująco.
  O wiele bardziej do piratów pasowała Keira Knightley (Elizabeth).
  Humoru w filmie też jakby mniej.. to wszystko powoduje, że nie mam przekonania do tej produkcji.
  Na Nieznanych Wodach można obejrzeć i nawet nieźle się bawić, ale to już nie jest to ;) Mam nadzieję, że przy kolejna odsłona będzie bardziej dopracowana.
  Oceniam na siódemkę.

 • Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara - 2017

  piraci z karaibow zemsta salazara

  Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara,
  (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) - 2017;
  - Piraci z Karaibów cześć 5;
  - reżyseria: Joachim Rønning, Espen Sandberg;
  - scenariusz: Jeff Nathanson;
  - wybrana obsada: Johnny Depp, Javier Bardem, Geoffrey Rush, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Kevin McNally, Orlando Bloom, Keira Knightley;
  - gatunek: fantasy, przygodowy.

  Jeśli chcecie obejrzeć film o pijanym aktorze, który tak bardzo wierzy w swoją gwiazdę, że nie musi się o nic starać to śmiało możecie się wybrać na nowych piratów. Jeśli jednak oczekujecie czegoś więcej to bez problemu możecie sobie ten film darować. Nie sądziłem, że Depp aż tak się stoczy, nie sądziłem też, że będzie on najsłabszym ogniwem Zemsty Salazara. Gdyby się dało to motywy z Depp'em najchętniej bym przewinął. Co nie znaczy, że pozostała część filmu jest dobra. Nie dajcie się zwieść plakatom i zwiastunom - nowi Piraci z Karaibów są popłuczynami po pierwszych częściach

  ...
 • Zatrute pióro - 2000

  zatrute pioroZatrute pióro

  (Quills, reżyseria Philip Kaufman, 2000)

  Osiemnastowieczna Francja i historia ostatnich lat życia Markiza De Sade, który podzielił francuskie społeczeństwo. Z jednej strony jego przesycone erotyzmem i niepoprawnymi treściami powieści sprzedają się jak świeże bułeczki. Z drugiej natomiast jego libertyńska i ateistyczna postawa powoduje, że jest pogardzany i znienawidzony przez część społeczeństwa. Kochany (skrycie i namiętnie) i nienawidzony (otwarcie i brutalnie)... ale nie o biografii Markiza będę pisał, bo kontrowersje wywołuje nadal - skupię się na filmie Kaufmana.
  Zatrute pióro to przede wszystkim wybitne aktorstwo - Geoffrey Rush (De Sade), Joaquin Phoenix, Michael Caine, Kate Winslet zagrali widowiskowo, co idealnie komponowało się z bardzo dobrą scenografią i kostiumami. Ten film cieszy oko.
  Najmocniejszą stroną filmu są jednak dialogi.. żywe, z poczuciem humoru, ostre, momentami perwersyjne i wyuzdane, ale przez to wciągające i intrygujące. Tak jak cała twórczość i życie Markiza.
  Jest też to film o potrzebie pisania, szaleństwie, a może

  ...
 • Złodziejka książek - 2013

  zlodziejka ksiazekZłodziejka książek
  (The Book Thief, reżyseria Brian Percival, 2013)
  Ekranizacja bestsellerowej książki Markusa Zusaka.
  Opowiada o dziewięcioletniej dziewczynce niemieckiego pochodzenia (Sophie Nelisse), która w czasie drugiej wojny światowej trafia do rodziny zastępczej. Przerażone dziecko okrucieństwa wojny próbuje zepchnąć na boczny plan. Pomagają jej w tym kradzione książki. W rolę jej opiekunów wcielili się: Emily Watson oraz genialny Geoffrey Rush.
  Film jest kolejną pozycją, która opowiada o czasach wojny z perspektywy dziecka. Tym razem historia jest utrzymana w nieco naiwnej i sztucznej konwencji. Trochę przestylizowane. Bohaterowie, mimo iż dobrze zagrani, też nie zaskakują - są szablonowi. Może taki był celowy zabieg? To minus, który obniża moją notę
  W każdym razie Złodziejka jest tytułem, który przypomina nam, że świat, społeczeństwo nigdy nie są czarno-białe. Historia uczy nas, że w kontekście wielkich wydarzeń zawsze są dramaty zwykłych ludzi. Druga wojna światowa była też olbrzymim ciosem dla niemieckiego społeczeństwa.

Back to top