Ułatwienia dostępu

Ewa Kasprzyk

 • Bez Twarzy - Kas, Dubois

  bez twarzy

  Bez twarzy;
  - autorzy: Pierre Dubois, Zbigniew Kasprzak;
  - Egmont Polska, 2019
  - kategoria: komiks, Plansze Europy.


  Czasy wojny trzydziestoletniej. Wojny, w której pół Europy zostało zniszczonej. Śmierć była na każdym kroku a przyczyny niezbyt klarowne. Wojny, która wytworzyła pokolenie zbirów nie znających czasu pokoju. Jedna z takich dzikich band przypadkiem trafia do doliny odciętej od świata. Mieszkańcy żyją zgodnie z naturą a o wielkiej wojnie niewiele wiedzą. To za górami, a to znaczy, że ich to nie dotyczy. Jak wypadnie konfrontacja tych dwóch światów? Czy przybysze spotulnieją i zostaną rolnikami, czy też wojenny chaos zawita do doliny?

  Czytaj więcej

 • Kogel-mogel 1988

  kogel mogelKogel-mogel (reżyseria Roman Załuski, 1988).

  Znów zaniedbuję bloga ;p - niby coś oglądam, ale czasu mniej by coś napisać o tym, co akurat mam na tapecie.
  Notki też piszę niechronologicznie - przyznaję, że idę na łatwiznę i najpierw piszę o filmach, które dostają jednoznaczną ocenę. Do takich tytułów muszę zaliczyć Kogel-mogel. Przyznaję, że kiedyś widziałem różne fragmenty tego filmu w tv, ale nigdy całego. Nadrobiłem to ;p. Produkcja okazała się dobrze zrealizowaną komedią, którą mimo upływu lat, nadal się dobrze ogląda. Zwłaszcza bawiły fragmenty związane z dziekanatem i akademikiem... ach ta władza w rękach portierki i pani z dziekanatu..
  W głównej roli zobaczymy Grażynę Błęcką-Kolską, Ewę Kasprzyk oraz Zdzisława Wardejna (brawo) i mnóstwo znanych aktorów w drugim planie.
  Film Załuskiego to bardzo dobra rozrywka, którą warto obejrzeć. Ten mój sentyment do lat osiemdziesiątych. ;)
  Oceniam na bardzo mocne siedem.

  7

  Czytaj więcej