Ułatwienia dostępu

Enrique Sanchez Abuli

 • Torpedo 1972. Tom 2, O losie, ależ to boli!

  torpedo 1972 t 2

  Torpedo 1972. Tom 2, O losie, ależ to boli!
  - autorzy: Enrique Sanchez Abuli, Eduardo Risso;
  - tłumaczenie: Jakub Jankowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2024
  - kategoria: komiks, Noir

  Druga część przygód Torpedo, której akcja jest osadzona w 1972 roku. Cyngiel Luca Torelli nie wzbudza już strachu, ale charakter nadal ma ostry. Jeśli ma broń to nadal może być niebezpieczny, a bez niej? Bez niej będzie szaleńczo próbował walczyć, ale siły już nie te. Torpedo nie śmierdzi kasą dlatego też przyjmuje zlecenie od znajomej, która prowadzi mały burdel. Ma być trochę kasy, ale przede wszystkim darmowe usługi przez dłuższy czas. Takiej oferty nie można zlekceważyć. Zadanie nie jest bardzo trudne: ma kropnąć gliniarza-szantażystę i jego pomagierkę.
  Niby proste, ale w podeszłym wieku nawet wymuszenie seksu nie idzie po myśli.

  Czytaj więcej

 • Torpedo 1972. Tom 1

  torpedo 1972

  Torpedo 1972,
  - autorzy: Enrique Sanchez Abuli, Eduardo Risso;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics - 2017

  Torpedo powrócił po latach, mocno zmęczony, ale za to w kolorze.
  Torpedo 1972 to próba wskrzeszenia, albo raczej przypomnienia, bohatera, który za młodzieńczych lat żył bardzo dostatnio, a jak czegoś brakowało to zdobywał to bez najmniejszego problemu. Cyniczny cyngiel żył jak chciał i z kim chciał, ale nie pomyślał o tym by cokolwiek odłożyć na starość. Jaka starość? Powinien się cieszyć, że dożył 40-ki - w tym zawodzie raczej nie zbiera się na emeryturze. Podstarzały Torpedo nadal żyje jak chce, a raczej jak mu pozwalają okoliczności. Ciało nie jest tak sprawne jak kiedyś, a i czasy się zmieniły. Spadło zapotrzebowanie na pewne usługi. Jednak pod zmęczoną życiem twarzą staruszka kryje się ten sam złośliwy, egoistyczny i wyrachowany Torpedo. Przeważnie się nie ujawnia, ale gdy okoliczności zmuszą go do działania to jeszcze raz pokaże na co go stać. Taką okolicznością jest kłamliwy artykuł w Wall Street Journal na jego temat. Marny dziennikarzyna będzie musiał ponieść konsekwencje i nie jest istotne, że wcześniej Torpedo zgwałcił mu dziewczynę. Wielkiemu Torpedo nikt nie może podskoczyć.

  Czytaj więcej

 • Torpedo 1936

  torpedo1936

  Torpedo 1936,
  - autorzy: Enrique Sanchez Abuli, Jordi Bernet;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics - 2017;

  Na tegorocznych targach książki w Katowicach nie poszalałem. Niewiele było pozycji, które mnie interesowały, a poza tym ceny były wyższe niż w mojej ulubionej księgarni. Moją uwagę na dłużej przyciągnął tylko jeden komiks, który po dwudniowych wahaniach postanowiłem kupić. Torpedo 1936 (o nim mowa) tani nie był, ale po lekturze śmiało mogę powiedzieć, że było warto. Poza tym tak gruby integral (700 stron) musi swoje kosztować).
  Luca Torelli, tytułowy Torpedo, to nowojorski bandyta, który chętnie zabija, a jeszcze chętniej korzysta z uciech kobiecego ciała. Łączy w sobie surową bezwzględność, oszczędne wykształcenie oraz całkowity brak myślenia o konsekwencjach swojego postępowania. Działa impulsywnie a to sprawia, że często musi zabijać, ale równie często dostaje łomot. Torpedo 1936 jest uważane za najlepszy komiks w klimacie NOIR - może tak jest w rzeczywistości, ale należy pamiętać, że w historiach o Torpedo nie ma detektywów oraz skomplikowanych zagadek. Są tylko femme fatale, przynajmniej próbują być bo Torpedo nie należy do tych co się zakochują. Kobiety często sprowadzają go na złą drogę, ale o uczuciu nie może być mowy.

  Czytaj więcej