Ułatwienia dostępu

Egmont Polska

egmont polska

 

Egmont Polska – wydawnictwo będące częścią Grupy Egmont. Powstało w roku 1990. Działalność rozpoczęło od wydawania komiksów z Kaczorem Donaldem przeznaczonych dla dzieci. Wydaje kilkadziesiąt tytułów prasowych rocznie, komiksy i książki dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne gry planszowe. (Info Wikipedia)

Jesteś przedstawicielem wydawnictwa? Zapraszam do współpracy. 

 • Biały Elf o czarnym sercu

  bialy elf o czarnym sercu

  Biały Elf o czarnym sercu;
  - autorzy: Olivier Peru, Stéphane Bileau;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (3);

  Dwoje Białych Elfów podąża śladem Białego Smoka. Tropią go by go zabrać i zapewnić bezpieczeństwo na Białych Wyspach. Tam będzie bezpieczny, ale nie całkiem wolny. Tropienie tego rzadkiego okazu trwa dziesiątki lat, ale Elfy mają czas. Są długowieczne i wiedzą, że pewne rzeczy muszą trwać.
  Elfami są ojciec i jego przybrany syn. Znakomicie się rozumieją, ale młody chłopak (jak na Elfa) nie wie jeszcze, że ludziom nie należy ufać. Elfy powinny się trzymać z dala od ludzkich spraw. Ludzie nie są z natury źli, ale mają niebezpieczną zachłanność, która prowadzi do przemocy i zniszczenia.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom drugi

  kaznodzieja t 2

  Kaznodzieja, Tom 2;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Kaznodzieja Jesse cały czas próbuje odnaleźć Pierwszego, który uciekł niebios. Poszukiwania idą marnie, ale nagle wydarza się coś co mocno zmienia sytuację. Okazuje się że członkowie stowarzyszenia strzegącego Graala dowiedziało się o zdolnościach Custer'a i chca uczynić z niego nowego mesjasza. Jesse może protestować, ale jego dar też ma swoje granice.
  Jesse i jego przyjaciele znajdują się niezłych tarapatach... a zaczęło się całkiem niewinnie. Wielka impreza u Jesusa de Sade’a nie zapowiadała takiego obrotu spraw.

  Czytaj więcej

 • Luc Junior

  luc junior

  Luc Junior;
  - autorzy: René Goscinny, Albert Uderzo;
  - tłumaczenie: Marek Puszczewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - seria: Klasyka Goscinny'ego & Uderzo;
  - kategoria: komiks.

  Seria, która została zamówiona początkiem lat pięćdziesiątych i miała (w założeniu) mocno opierać się na Tintinie.
  Luc jest młodym początkującym, prasowym reporertem, którego materiały mają podnieść sprzedaż gazety. Jego szef wymyśla coraz trudniejsze a chłopak dzielnie pisze matarieły. Towarzyszy mu lekko gapowaty, nie najmłodszy już fotograf Ciaptak. To lekko tchórzliwy, ale z zasadami głos rozsądku nie pozwoli by Luc'owi stała się krzywda. W mojej ocenie to właśnie Ciaptak powinien być głównym bohaterem. Jest bardziej wyrazisty, charakterny no i przede wszystkim ma w sobie potencjał komediowy. Nie można tego powiedzieć o Luc'u. Luc wydał mi się totalnie nijaki.

  Czytaj więcej

 • Trolle z Troy. Tom 5

  trolle z troy t 5

  Trolle z Troy. Tom 5;
  - autorzy: Christophe Arleston, Jean-Louis Mourier;
  - tłumaczenie Maria Mosiewicz;
  - Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Trolle z Troy, Troy, świąteczne.


  Ludzica mimo woli (17)
  Waha za sprawą przypadkowego daru zamienia się ciałem z przypadkową osobą. I to nie jest troll. Teraz ma ciało ludzkiej kobiety, która ma słaby wzrok, a siła mięśni co najwyżej pozwala na podniesienie ciasteczka. Ciało jest mocno zaniedbane. W nowym ciele czeka ją ślub, a także (o zgrozo) kąpiel.
  Kobieta, która dostała ciało Wahy też nie jest w dobrej sytuacji. Musi jeść surowe mięso, używać co najwyżej kąpieli błotnych, no i unikać wykrycia przez inne trolle.

  Czytaj więcej

 • Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman

  trojca

  Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman;
  - autorzy: Matt Wagner;
  - tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2015;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Superman (postać), Batman (postać), Wonder Woman (postać);

  Wariacja na temat jak mogło wygladać pierwsze spotkanie głównych przedstawicieli świata DC. Batman, Superman, Wonder Woman - każde z nich ma swoje bardzo mocne strony, ale też i słabości. Superman - potężny, z przeszywającym wzrokiem, ale niezbyt dobrze radzi sobie ze śledztwami. Jego wzrok nie wszystko potrafi przeszyć. Wonder Woman - kobieta z zasadami. Silna, bezkompromisowa, ale też o wiele słabsza od Supermana. No i Batman, jedyny człowiek. Genialny śledczy, znakomicie wyszkolony, posiadający mnóstwo gadżetów. Jest groźny, ale to jednak tylko człowiek. Wierzą w jedną sprawę, ale czy się lubią?

  Czytaj więcej

 • Ordo z Bractwa Monety

  ordo z bractwa monety

  Ordo z Bractwa Monety;
  - autorzy: Stephane Crety, Nicolas Jarry;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz; 
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (2);

  Dzieciństwo krasnoluda Ordo skończyło się w wieku sześciu lat. W swoje urodziny rozpoczął się jego trening. Poza rodzinnym domem zaczął być szkolony na zabójcę. Dlaczego? Krasnoludy słyną z tego, że uwielbiają gromadzić różne dobra, a zwłaszcza rzeczy błyszczące jak złoto. Zdobywanie wielkich majątków jest powiązane z utrzymywaniem wielkich wpływów.

  Znaczenie krasnoluda nie mierzy się jego siłą... liczbą potomstwa, długością brody, wielkością broni ani bogactwem. Znaczenie krasnoluda mierzy się liczbą czyichś tajemnic które zna.

  Czytaj więcej

 • Miły Dom nad jeziorem - Tom 2

  mily dom nad jeziorem t 2

  Miły Dom nad jeziorem Tom 2,
  - autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV;
  - tłumaczenie: Paulina Braiter;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Horror, Eisner

  Goście Walter'a dowiedzieli się, że świat na zewnątrz się skończył, a oni jako jedyni zostali uratowani. Czy są z tego powodu szczęśliwi? Absolutnie nie. Nienawidzą gospodarza i popadają w depresję. Nie wróży to dobrze i dlatego Walter zmienia taktykę. Kasuje pamięć uczestnikom i na nowo rozpoczyna się proces adaptacji. Tym razem uczestnicy nie wiedzą że świat się skończył. W miejsce depresji pojawia się tęsknota. Goście nadal nie są szczęśliwi.
  A powinni być. W końcu tylko oni ocaleli. Tak przynajmniej twierdzi Walter.

  Czytaj więcej

 • Cygan

  cygan

  Cygan,
  - autorzy: Enrico Marini, Thierry Smolderen;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023
  - kategoria: komiks.

  Egmont w tym roku (2023) bardzo mocno postawił na dzieła Enrico Marini'ego, Może i dlatego ostatnim komiksem przeczytanym w tym roku jest zbiorcze wydanie przygód Cygana.
  Niedaleka przyszłość. Z powodu ocieplenia klimatu zostają zakazane loty samolotowe, a wszystkie dalekie transporty są realizowane olbrzymimi ciężarówkami, które poruszają się po specjalnie utworzonej w tym celu autostradzie. Świat stoi na granicy wojny, a wspomniana trasa często jest atakowana przez miejscowe grupy zbrojne.

  Czytaj więcej

 • Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 2

  iznogud t 2

  Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 2;
  - twórcy: René Goscinny, Jean Tabary;
  - Egmont Polska, 2020;
  - tłumaczenie: Marek Puszczewicz;
  - Cykl: Iznogud, T.2;
  - kategoria: komiks.

  Drugi tom zbiorczy przygód Wezyra Iznoguda, który nieustannie pragnie by zostać Kalifem w miejsce Kalifa. Zadanie nie jest proste. Obecny Kalif słynie z wielkiej łagodności, ale też bezgranicznie ufa swojemu Wezyrowi. Nawet jeśli ten w głębi serca jest podłą szują. Iznogud nie przepuści żadnej okazji by spełnić marzenie. Może próbować Kalifa zaczarować, zamienić w złoto, wysłać w kosmos czy też sprawić by postradał zmysły. Każda metoda jest dobra, a efekt? Daleki od zamierzeń. Przeważnie plany Iznoguda obracają się przeciwko niemu samemu.

  Czytaj więcej

 • Gun Honey. Tom 1

  gun honey t 1

  Gun Honey. Tom 1;
  - autorzy: Charles Ardai, Ang Hor Kheng;
  - tłumaczenie: Mateusz Lis;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, noir.

  Joanny Tar jest dostawczynią broni. Zwykle jej praca nie wymaga zabijania, ale jeśli musi to lepiej jej nie lekceważyć. Przeważnie jej rola ogranicza się do przekazania broni w konkretne miejsce. Nie zadaje pytań, nie interesuje jej kto zginie. Do czasu. Jej broń zostaje użyta podczas ucieczki z więzienia. Uciekinier miał być celem, ale coś poszło nie tak i teraz cel jest myśliwym, który próbuje dotrzeć do wszystkich osób związanych z jego wrogami. W tym i do Joanny. Kobieta nie zamierza biernie czekać i razem z przystojnym agentem CIA próbuje dorwać uciekiniera.

  Czytaj więcej

 • Honor Leśnych Elfów

  honor lesnych elfow

  Honor Leśnych Elfów;
  - autorzy: Nicolas Jarry, Gianluca Maconi;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (2);

  Ludzkie miasto-państwo Eysine broni się przed poteżnym, zmasowanym atakiem orków. Obrońcy próbują szukać ratunku wśród innych miast, ale wszyscy odmawiają pomocy. Przyczyny są różne, ale pozwala to przypuszczać, że atak wcale nie jest przypadkowy. Jedyną szaną na uniknięcie porażki jest potencjalna pomoc Leśnych Elfów. Ludzie i Elfy kiedyś żyli w zgodzie, a w czasach zagrożenia walczyli ramię w ramię, ale to było wieki temu. Teraz panuje wrogość i nieufność. Czy ponowna współpraca jest możliwa?

  Czytaj więcej

 • Blade Runner. Początki

  blade runner poczatek

  Blade Runner. Początki
  - autorzy: Mellow Brown, Fernando Dagnino, Mike Johnson;
  - tłumaczenie: Maria Jaszczurowska;
  - Blade Runner;
  - Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, dystopia.

  Akcja tomu rozgrywa się w 2009 roku. W jednym z pomieszczeń Tyrell Corporation zostają znalezione zwłoki jednej z badaczek. Ślady wskazują na samobójstwo, ale szczegóły ma wyjaśnić detektyw Cal Moreaux. Szefostwo policji ma nadzieję, że sprawa zostanie szybko załatwiona, a władze Tyrell Corporation to docenią.
  Oczywiście nic nie jest takie proste. Śmierć kobiety to tylko jeden z problemów. Z laboratoriów uciekł Nexus 5 - replikant najnowszej generacji. Nexusy 4 już od jakiegoś towarzyszą ludziom w domach, w zakładach i pomagają w wypełnianiu obowiązków. Były posłuszne i uczynne. Teraz to się zmienia. Zaczynają się "psuć" i wykazywać swoją wolę. Niektóre stają się agresywne, a inne po prostu odchodzą. Tyrell Corporation ma wielki problem do rozwiązania. Nie może przecież sprzedawać produktów, które sobie odchodzą. I tak właśnie zaczyna się historia Łowców Androidów. Myśliwych, którzy mają eliminować nieposłysznych, "uszkodzonych" replikantów.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja. Tom pierwszy

  kaznodzieja t 1

  Kaznodzieja, Tom 1;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Pastor Jesse Custer zostaje nawiedzony przez Genezis. Byt, który był owocem zakazanego czynu. Byt, którego obawia się nawet Bóg. Bóg, który gdzieś zniknął. Aniołowie próbują własnymi siłami pozbyć się Genesis, ale ich możliwości są mocno ograniczone. W końcu to potężny byt.
  Tyle jeśli chodzi o boskie relacje. Na ziemi Jesse musi jakoś przetrwać. Przede wszystkim musi uciekać. Ścigających jest wielu. Policja, wysłannik aniołów, a przede wszystkim własna przeszłość. Jesse nie zawsze był kaznodzieją.
  Jessy ma dwójkę towarzyszy. Byłą dziewczynę, która już nie jest taka niewinna jak kiedyś oraz przypadkowo spotkanego wampira. Jak już skończą uciekać to może w końcu uda się odnaleźć Boga? Dosłownie, namacalnie.

  Czytaj więcej

 • Turuk

  turuk

  Turuk;
  - autorzy: Jean-Luc Istin, Diogo Saito;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Orki i Gobliny (1);

  Pierwsza część trzeciego cyklu ze Świata Akwilonu. Orki i Gobliny to cykl poświęcony czarnym charakterom tego świata. Zapomnijcie o szlachetnych pobutkach, romantycznych miłościach i honorowym zachowaniu. Nic z tych rzeczy. Orki i Gobliny mają inne, nie mniej pasjonujące, cechy.
  Turuk, znakomicie wyszkolony Ork (ponoć z tych ładniejszych) budzi się w obcym mieście. Głowa boli jak diabli, ma luki w pamięci, a miasto wydaje się być dziwnie opustoszałe. Na ulicach nie ma żywej duszy, a w budynkach chowają się... POTWORY - setki, tysiące i tylko promienie słońca sprawiają że jeszcze nie rzuciły się na samotnego orka.

  Czytaj więcej

 • Jack z Baśni Tom 2

  jack z basni t 2

  Jack z Baśni. Tom 2;
  - autorzy: Bill Willingham, Lilah Sturges, Russell Braun, Andrew Pepoy, Steve Leialoha;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Jack z Baśni, Baśnie.

  Drugi tom przygód najbardziej popularnego (we własnym mniemaniu) bohatera Baśni. Tom pełen przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji i zachwytów nad sobą głównego bohatera.
  Najpierw bohater ląduje w Americanie gdzie rządzą amerykańskie legendy i baśnie. Jack tu przybył po skarb, ale nie zagrzeje tu zbyt długo miejsca. Baśnie z tego kontynentu mocno się różnią od europejskich. U nas chodzące trupy są jakieś fajniejsze.
  Głównym motywem fabularnym tego tomu jest wojna (to co lubimy najbardziej) pomiędzy dwoma literatami. Poznany w Americanie Paliksięga chce wymazać wszystko co magiczne i nadprzyrodzone, a jedyną osobą, która może stawić mu czoła jest Jack (to żart) i założyciel ośrodka dla emerytowanych baśniowów. Z tego właśnie miejsca Jack uciekał w pierwszym tomie.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom piąty

  skalp t 5

  Skalp: Tom piąty;
  - autorzy: Jason Aaron, R. M. Guéra, Davide Furnó, Jason Latour, Danijel Žeželj;
  - drzekład: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Finałowy tom serii o agencie FBI, który został zmuszony do powrotu do rodzinnego rezerwatu. Ma pod przykrywką znaleźć dowody obciążające wodza Lincolna Czerwonego Kruka. W tym tomie Dashiell powoli wychodzi na prostą. Już nie bierze dragów i zaczyna rozumieć, że nie odnajdzie spokoju jeśli nie złapie zabójcy własnej matki. I tu jego największym sprzymierzeńcem jest wódz, którego ma podrążyć. Dashiell znów jest rozdarty i ma problem z podjęciem właściwej decyzji. Agent prowadzący niewiele ułatwia - dla niego liczy się tylko jedna sprawa, a Dashiell może być akceptowalną ofiarą.

  Czytaj więcej

 • Skarga Utraconych Ziem - zbiorczy cykl 1

  skarga utraconych ziem cykl 1

  Skarga Utraconych Ziem,
  wydanie zbiorcze, tom 1;
  - autorzy: Jean Dufaux; Grzegorz Rosiński;
  - tłumaczenie: Wojciech Birek;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2019;
  - kategoria: komiks.

  Cykl pierwszy (zbiorczy tom 1) składa się z czterech części: Sioban, Blackmore, Pani Gerfaut, Kyle z Klanach.

  Akcja dzieje się w fikcyjnej krainie, w czasach przypominających wczesne średniowiecze. Kiedyś krainą rządziła dynastia Sudenne, ale zostali pozbawieni władzy i wpływów przez zdradzieckiego maga Bedlam'a. Teraz uzurpator rządzi twardą ręką, a szanse na powrót właściwych władców są minimalne. Jest legenda, przepowiednia, która sugeruje upadek dyktatora, ale Bedlam nie zamierza bezczynnie czekać.
  Bohaterką pierwszego Cyklu jest Sioban. Piękna potomiki rodu Sudenne, która może jest osobą, o której wspominają przepowiednie.

  Czytaj więcej

 • Baltimore. Tom 1

  baltimore t 1

  Baltimore. Tom 1;
  - twórcy: Mike Mignola, Christopher Golden, Ben Stenbeck, Dave Stewart;
  - tłumacz: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Mignolawersum.

  Jakoś nigdy mi nie było po drodze z Mignolą. Kompletnie nie znam autora, ale wiem, że dla wielu to jeden z bardziej kultowych komiksowych twórców. Od dłuższego czasu chciałem go poznać, ale ilość tomów Hellboy'a, BBPO sprawiały, że bałem się wsiąknąć z ten świat. I tu Egmont zapowiedział Baltimore'a - serię składającą się z dwóch zbiorczych tomów. Dwa? Mogę wchodzić.
  Czasy pierwszej wojny światowej.
  Jej okrucieństwa sprawiły, że obudziły się demony, które były w letargu od tysiącleci. Różne istoty z drugiej strony, a wśród nich wampiry. Jednego z nich na swej drodze spotyka Lord Baltimore'a. Też żołnierz już miał być kolejną z tysięcy ofiar, której krew miała nakarmić wampira, ale nieoczekiwanie stawił opór. Nie dość, że przeżył to na dodatek poważnie wampira zranił. Od ich starcia minęło sporo czasu, ale obaj wiedzą, że sprawa nadal nie jest zakończona. Wampir w ramach zemszy brutalnie morduje rodzinę Lord'a a w zamian Baltimore rozpoczyna polowanie na krwiopijcę. Po drodze mordując hordy innych stworzeń, a także skupiając na sobie uwagę odrodzonej inkwizycji.
  Jest strasznie, krwawo, a zarazem satysfakcjonująco fabularnie.

  Czytaj więcej

 • Noir Burlesque Tom 2

  noir burlesque 2

  Noir Burlesque Tom 2;
  - autor: Enrico Marini;
  - tłumacz: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Noir,

  Caprice, była, a może też przyszła, dziewczyna Slick'a znów wprowadza na gangstera kłopoty. Teraz musi ukraść z rezydencji konkurencyjnej rodziny obraz. Zadanie nie jest przesadnie trudne, ale zleceniodawca chce by Slick'owi pomagali jego zaufani ludzie. Slick wolałby działać sam, a w ogóle to nie chciałby brać tej roboty, ale wyjścia nie ma. Jeśli odmówi życie jego siostry i jej syna może być zagrożone. Trzeba działać, a najlepiej tak by mieć szansę na przeżycie. Slick wie, że jak już nie będzie przydatny to również może pożegnać się z życiem.

  Czytaj więcej

 • Wiedźmin (tom 7): Ballada o dwóch wilkach

  wiedzmin 7 ballada o dwoch wilkach

  Wiedźmin. Ballada o dwóch wilkach,
  (The Witcher: The Ballad of Two Wolves);
  - tom 7;
  - autorzy: Miki Montllo, Bartosz Sztybor;
  - Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: Wiedźmin, komiks.

  Gerald w towarzystwie Jaskra przybywa do miasteczka Grimmwald. Kiedyś to miasteczko było górnicze, ale po wyczerpaniu złóż i po wykupieniu wielu terenów przez lekko makabryczne siostry Schwinke staje się miejscowością turystyczną. Interes dobrze prosperuje, ale turystów może odstraszać wilkołak, który pojawił się w mieście. Kto go sprowadził? Kto ma interes z jego obecności? A przede wszystkim kto zapłaci za ubicie stwora? W sumie to najbardziej kluczowe pytanie dla Jaskra bo z kasą ostatnio krucho.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom czwarty

  skalp t 4

  Skalp: Tom czwarty
  - autorzy: Jason Aaron, R. M. Guéra, Davide Furnó, Jason Latour, Danijel Žeželj;
  - drzekład: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Powróćmy do Rez'u. Dash całkowicie podrążył się w nałogu, zresztą jego Carol również. Wydaje się, że nie ma dla nich już ratunku. Z takich dołków się nie wychodzi, ale życie kolejny raz potrafi zaskoczyć. Dash ma spore szanse, że nie zabije go nałóg a kulka w głowę. Kto będzie strzelał? Agent FBI czy wódz? Obaj mają powody by pozbyć się chłopaka. W tym stanie nie jest nikomu potrzebny. Chciałbym napisać, że dzięki swojej silnej woli pozbył się crack'u, ale nie jest to prawdą. Nieoczekiwanie do wódz zmusza go do 'terapii'.
  Dzięki tej pomocy Dash znajduje motywację by w końcu rozprawić się z mordercą swojej matki.

  Czytaj więcej

 • Batman: Świt mrocznego Księżyca

  batman swit mrocznego ksiezyca

  Batman: Świt mrocznego Księżyca;
  - autor: Matt Wagner;
  - wydwawnictwo: Egmont Polska, 2018
  - kategoria: komiks, Batman, DC Deluxe, DC Comics.

  W środku tego zbiorczego albumu znajdują się dwie miniserie: Batman i Ludzie potwory oraz Batman i szalony mnich.

  Czasy początków 'kariery' Batman'a. Nie ma jeszcze w pełni wypracowanych technik, a policja nadal nie jest pewna czy jest bandytą czy pomocną dłonią. Taki niedoświadczony obrońca Gotham musi rozwiązać zagadkę związaną z rozszarpanymi ciałami znajdowanymi w Gotham. Czyżby atak wielkiego zwierzęcia? Czy może to jednak dzieło człowieka? Niepozorny profesor Hugo Strange może się okazać wyjątkowo trudnym przeciwnikiem.
  Druga historia jest kontynuacją Ludzi potworów, ale wątek kryminalny jest całkowicie inny. W mieście pojawiają się zwłoki całkowicie pozbawione krwi posiadające ślady ugryzień na szyi. Gdy brak racjonalnych rozwiązań zagadki należy założyć, że w mieście pojawił się Wampir. Niby absurdalna teza, ale ponoć w Metropolis jest facet, który potrafi latać. Przeciwnik jest wyjątkowo silny a Batman nadal bez doświadczenia. Musi zwyciężyć bo stawką jest życie jego dziewczyny. Śledztwo jest wciągające, ale sama finałowa walka pozostawia niedosyt.

  Czytaj więcej

 • Redwin z Bractwa Kuźni

  krasnoludy t 1 redwin

  Redwin z Bractwa Kuźni;
  - autorzy: Pierre-Denis Goux, Nicolas Jarry;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (1);

  Druga odsłona Świata Akwilonu. Tym razem opowieść o Krasnoludach.
  Redwin jest synem kowala i marzy o tym by móc wykuwać najlepszą broń a później używać jej w karierze wojownika. Ojciec Redwina, pomimo olbrzymiego talentu, cały czas skupia się na wykuwaniu narzędzi i zabawek. Dla Redwin'a jest tchórzem niegodnym swojego talentu. Chłopak opuszcza dom i pod czujnym okiem swojego wuja zdobywa umiejętności i doświadczenie, które pomogą mu spełnić marzenia. Czy warto?
  Niezbyt skomplikowana opowieść o dojrzewaniu, o marzeniach i konflikcie pokoleniowym pomiędzy ojcem i synem. Niby prosta, ale czyta się znakomicie. Jestem coraz większym fanem tego świata. Poszczególne albumy mają zamknięte historie, ale wspólnie kreują spójny i zróżnicowany świat, który rozmachem może zaskakiwać.

  Czytaj więcej

 • Ciemność

  ciemnosc

  Ciemność,
  - autor: Hubert Boulard, Vincent Mallié;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Mam tak, że pewne albumy kupuję tak jakby "na zapas" (takie, które są kolejnymi częściami lub też takie, które mogą zniknąć) a inne, a inne od razu trafiają na półkę do przeczytania. Ciemność zalicza się do tej drugiej grupy.

  Arzhur - zhańbiony rycerz dostaje zlecenie odnalezienia i uratowania księżniczki. Za swój waleczny czyn odzyska honor i sławę. I może rękę i księstwo? Kto by nie spróbował. Rycerz bez zastanowienia ruszył na twierdzę. Pokonał bronięce jej zwierzęta i uwolnił księżniczkę... i ta wcale nie chciała być uwalniana. Rycech nie dopytał o szczegóły i po raz kolejny okrył się hańbą.

  Czytaj więcej

 • Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca

  rzeznia numer 5 komiks

  Rzeźnia numer pięć, czyli krucjata dziecięca
  - autorzy: Albert Monteys, Ryan North, Kurt Vonnegut;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - kategoria: Adaptacje literatury, komiks, adaptacja, PTSD, antywojenny.

  Przyznaję, że nie pamiętam bym czytał Rzeźnię numer pięć. Jeśli czytałem to pewnie w czasach licealno-studenckich. Pamięć już nie ta ;).
  Przyjmijmy, że nie czytałem a co za tym idzie odbieram ten komiks w oderwaniu od oryginalnego dzieła. Więc muszę wierzyć na słowo, że jest to dosyć wierna adaptacja.
  Jest to historia Billy’ego Pilgrima, którego losy są przedstawione w luźny, często niechronologiczny sposób. To wszystko dlatego, że Billy potrafi podróżować w czasie. W zasedzie podróż to nie jest właściwe słowo. Potrafi nagle znależć się w innym okresie swojego życia. Na nowo się w nim zanurzyć. Billy nie miał zbyt udanego życia. Na jego dorosłe doświadczenia dużym cieniem kładzie się udział w drugiej wojnie światowej i bycie świadkiem bombardowania Drezna. Współcześnie powojenne traumy mają mądre określenia (PTSD), ale nie zawsze tak było.

  Czytaj więcej