Ułatwienia dostępu

Egmont Polska

egmont polska

 

Egmont Polska – wydawnictwo będące częścią Grupy Egmont. Powstało w roku 1990. Działalność rozpoczęło od wydawania komiksów z Kaczorem Donaldem przeznaczonych dla dzieci. Wydaje kilkadziesiąt tytułów prasowych rocznie, komiksy i książki dla dzieci i młodzieży oraz rodzinne gry planszowe. (Info Wikipedia)

Jesteś przedstawicielem wydawnictwa? Zapraszam do współpracy. 

 • Wieczna wojna

  wieczna wojna

  Wieczna wojna,
  - autorzy: Joe Haldeman, Bruno Marchland ,Marvano;
  - tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski, Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, adaptacja.

   

  Ten komiks często pojawia się w różnych zestawieniach albumów polecanych przez Tomasza Kołodziejczaka - człowieka, który na komiksie i science-fiction zjadł zęby. Adaptacja kultowej prozy pióra Haldemana.
  Akcja dzieje się gdzieś w przyszłości (aczkolwiek z naszej perspektywy - w przeszłości - rok 2010). Ziemski satelita nawiązuje kontakt z pozaziemską cywilizacją i zostaje zniszczony. Tak rozpoczyna się wojna, która ze względu na kosmiczne odległości trwa tysiąc lat. Bohaterem jest Szeregowy Mandella, który jako jeden z pierwszych będzie musiał stawił czoła obcym wojskom. Rozpoczyna się długotrwałe i trudne szkolenie, które najprawdopodobniej nie przyda się w walce, ale przecież jakoś wyszkolić trzeba. Po przeszkoleniu rozpoczyna się misja, która niewiele się różni od samobójczych wypraw.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzeja, Tom szósty (Finał)

  kaznodzieja t 6

  Kaznodzieja, Tom 6;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Zakończyłem jedną z najbardziej bluźnierczych serii jakie czytałem.
  Jesse powraca na właściwe tory i próbuje ostatecznie z rozmówić się z Bogiem. Już wie, że nie ma z nim szans, ale może znajdzie sojusznika, który mu pomoże? Najlepiej nieśmiertelnego?
  Wampir Cassidy? Z tym byłym już przyjacielem Jesse również musi się rozmówić. Cassidy powinien dostać łomot za całokształt, ale głównym powodem jest to, co zrobił Tulip. W piątym tomie niewiele miejsca było poświęconego Graalowi. Tu się to zmienia. Organizacja pod przewodnictwem szalonego Starr'a nadal zagraża Custer'owi. Tu również będzie miało ostateczne rozwiązanie. Zresztą wszystkie wątki w tej serii się domykają i nie ma miejsca na niedosyt.

  Czytaj więcej

 • Przekleństwo Czarnych Elfów

  przeklenstwo czarnych elfow

  Przekleństwo Czarnych Elfów;
  - autorzy: Christophe Arleston, Ma Yi;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (5);

  Ten tom wnosi sporo światla jeśli chodzi o Czarne Elfy. Skąd się wziąły? Jaka jest ich rola? A jakie przeznaczenie?
  Poznajcie historię chłopaka, który przez pierwsze swoje lata wiódł szczęśliwe życie na morzu jako Niebieski Elf. Jedo los został odmieniony gdy został oddany (pod przymusem) Czarnym Elfom na szkolenie. Dlaczego akurat on? Ktoś dostrzegł w nim pierwiastek Czarnego Elfa. I tu ciekawostka. Czarnym Elfem się nie rodzi - staje się nim w wyniku żmudnego szkolenia. Kandydatów nie jest zbyt wielu, a do końca kształtowania dożyje zaledwie garstka.
  A jakie cechy powinien mieć Czarny Elf?

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom piąty

  kaznodzieja t 5

  Kaznodzieja, Tom 5;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.


  "... nikt nie próbuje zbawiać świata nieznajomy. Nikt nie jest aż tak głupi..."

  Jesse rozczarował się przyjaciółmi (nie piszę dlaczego by nie spolerować) i rusza przed siebie. I tak trafia do małego miasteczka w Teksasie i zostaje tam miejscowym szeryfem. Niby spoko, ale nie zapominajmy, że Jesse ma specyficzne poczucie sprawiedliwości. Teraz rozumiem czym się inspirowali twórcy Banshee. Cały czas odkrywam jakim jestem popkulturowym ignorantem. W ten sposób Jesse chce odnaleźć spokój i na nowo zdefiniować cele.. Spokoju to nie ma bo już pierwszego dnia na nowym stanowisku podpada właścicielowi rzeźni. Taki miejscowy Rockefeller.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom czwarty

  kaznodzieja t 4

  Kaznodzieja, Tom 4;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Jesse nadal poszukuje Boga by mu skopać tyłek, ale nie to jest najbardziej istotne w tym tomie. Czwarty tom składa się w znacznej mierze z retrospekcji. Poznajemy przeszłość lekko szalonego Starr'a. To dosyć ciekawe w jaki sposób trafił do organizacji i jak szybko wspinał się po szczeblach kariery. Determinacja, pewność siebie a przede wszystkim otwarty umysł. Idiota nie może być zbawicielem a to sprawia, że mesjasza trzeba podmienić.
  Mamy też tragiczną opowieść Gębodupy. Nastolatka, którego w życiu nic dobrego nie spotkało i dlatego postanowił odejść jak swój idol.

  Czytaj więcej

 • Wybraniec półelfów

  elfy 4 wybraniec polelfow

  Wybraniec półelfów;
  - autorzy: Jean-Paul Bordier, Éric Corbeyran;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (4);

  Tak się składa, że Akwilon leży u mnie blisko łóżka i jest pod ręką gdy skończę coś grubszego - może dlatego ta seria mi całkiem sprawnie idzie.

  Świat Akwilonu zamieszkały jest przez kilka niezależnych raz, których przedstawiciele czasem tworzą pary i w tem sposób rodzą się mieszańce. Takie związki są często zakazane, a ich owoce takiej miłości wszędzie czują się nie u siebie. Takie półelfy skazane są na wieczną tułaczkę.

  Czytaj więcej

 • Aldoran

  magowie t 1aldoran

  Aldoran;
  - autorzy: Kyko Duarte, Jean-Luc Istin;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Magowie (1);

  W Świecie Akwilonu poznaliśmy serie: Elfy, Krasnoludy oraz Orki i Gobliny, a teraz świat się rozbudował o Magów.
  W rękach magów jest potężna moc, a żeby jej nie nadużywali każdy mag musiał podjąć decyzję, któremu władcy będzie służyć. To miało powstrzymać magów przed nadużywaniem swoich zdolności. Oczywiście zbrodnie w majestacie prawa (Króla) są w pełni dozwolone. Magowie, którzy odmówili wyboru władcy stali się banitami.

  Czytaj więcej

 • Blacksad: Upadek (część 1 i 2)

  blacksad t 6 7

  Blacksad: Upadek,
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Egmont Polska, 2021, 2023;
  - Blacksad Tom 6-7;
  - kategoria: komiks.

  Historia opowiedziana w dwóch tomach.
  Blacksad podejmuje się kolejnego, trudnego zadania. Ma powstrzymać groźnego oprycha przed zamachem na szefa jednego ze związków zawodowych. Plan w zasadzie się udaje. Bandyta jest powstrzymany, ale zamachowców było więcej. Tego Blacksad nie mógł przewidzieć. To jego proste zadanie komplikuje się coraz bardziej gdy detektyw próbuje zdobyć informacje kto stoi za zamachem. Głównym podejrzanym jest architekt Solomon. Ten człowiek jest niezwykle potężny i ma układy na najwyższych szczeblach władzy. Takich osób nie oskarża się bez silnych dowodów, a czasem nawet twarde dowody to za mało. Obok Solomon'a krąży też Weekly, przyjaciel Blacksad'a. Weekly jest dziennikarzem, który próbując przetrwać falę zwolnień w redakcji, chce napisać monografię o jednym z głównych budowniczych miasta.

  Czytaj więcej

 • Hellblazer. Tom 2

  hellblazer t 2

  Hellblazer. Tom 2;
  - autorzy: Brian Azzarello, Giuseppe Camuncoli ,Guy Davis, Marcelo Frusin, Rafael Grampa, Lee Loughridge, James Sinclair, Cameron Stewart;
  - tłumaczenie: : Paulina Braiter;
  - Egmont Polska, 2019;
  - Seria: Hellblazer;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, John Constantine.

  Kiedyś napaliłem się na Hellblazer'a i w ciemno kupowałem kolejne zbiorcze tomy cyklu. Kupowałem (aż brakło miejsca), ale zapomniałem czytać. Cykl schowany w niższych półkach regału odstraszał mnogością tomów.
  Chcę walczyć z takim nastawieniem i sięgnąłem po drugi tom runu Azzarello.

  Czytaj więcej

 • Aral z Bractwa Świątyni

  aral z bractwa swiatyni

  Aral z Bractwa Świątyni;
  - autorzy: Paolo Deplano, Élodie Jacquemoire, Nicolas Jarry;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (3);

  Trzecia historia o krasnoludach zamieszkujących rozległy Świat Akwilonu.
  Krasnoludom nie straszna jest ciężka praca. W poszukiwaniu złóż przynoszących bogactwo zagłębiają się coraz głębiej w ziemię. Czasem odnajdują nie tylko cenne kruszce, ale także rzecy, które na zawsze powinny być zapomniane. Ich odkrycie zamiast sławy i złota może przynieść śmierć i zniszczenie.

  Czytaj więcej

 • Indiańskie lato

  indianskie lato

  Indiańskie lato;
  - twórcy: Milo Manara, Hugo Pratt;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2006;
  - kategoria: komiks.

  Mój pierwszy album Pratt'a i Manara'y.
  Ameryka wieku XVII. Tuż obok siebie, w względnej zgodzie żyją żółnierze, osadnicy i Indianie. Bywają napięcia, ale każdy pilnuje swoich spraw. Ten kruchy pokój niszczy jeden incydent. Dwóch Indian próbuje zgwałcić młodą, białą osadniczkę. Zostają zabici przez przypadkowego świadka. Dziewczyna zhańbiona, dwa trupy. Z bardziej błahych przyczyn rozpoczynały się krwawe starcia.

  Czytaj więcej

 • Batman. Nie tylko Biały Rycerz

  batman nie tylko bialy rycerz

  Batman. Nie tylko Biały Rycerz;
  - autorzy: Sean Murphy, Clay McCormack, Simone Di Meo, George Cambadas, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Żuławnik;
  - Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Black Label, Biały Rycerz, Batman.

  Bruce Wayne odsiaduje długoletni wyrok. Przez dwanaście lat ukochane miasto mocno się zmieniło. Majątek Wayne'a został przejęty przez Derek'a Powers'a - byłego współpracownika i szantażystę zarazem. Pod nowym dowództwem firma mocno przyczyniła się do walki z przestępczością. W nowym Gotham policja już nie jest potrzebna, a jej funkcję przejmują znakomicie uzbrojone oddziały GTO. Nie ma przestępców, ale nie ma także wolneści. Wszystko ma działać jak w zegarku. To prawie tak samo jak w wizji Superman'a z Injustice. W tym zdominowanym mieście pojawia się nowy Batman a córka Harley zostaje porwana. Wayne nie może dłużej biernie przyglądać się tej sytuacji. Musi działać - a przeciwnikiem jest nie tylko Powers, ale także jego wielka, zrobotyzowana armia. Były Batman potrzebuje sojuszników - a przecież zawsze działał sam..

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom trzeci

  kaznodzieja t 3

  Kaznodzieja, Tom 3;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Znaczną cześć albumu stanowi historia o Świętym od Morderców. Skąd się wziął i dlaczego jest tak potężny? Kiedyś był śmiertelnikiem, który miał wielką potrzebę zemsty. Niby nic wielkiego, ale jego nienawiść była tak wielka, że zamroziła piekło. To zszokowało Diabła i Anioła śmierci.. Nierozważnie przekazali mu olbrzymią moc, która dosyć szybko obróciła się przeciwko nim. Święty od Morderców nadal nienawidził, chętnie mordował, ale teraz tylko na bezpośrednie rozkazy Pierwszego.
  Następnie jest krótka opowieść o wampirach.
  Cassidy prowadzi fajne życie wampira, ale gdzieś czuje potrzebę spotkania innego osobnika swojego rodzaju. No i udaje się. Szkoda tylko że koleś jest totalnym idiotą i pozerem. Farbowane włosy, spanie w trumnie i inne tego typu rzeczy. Za dużo się naogladał Draculi. Cassidy musi faceta naprostować...

  Czytaj więcej

 • Injustice. Bogowie pośród nas - 2 - Rok drugi

  injustice t 2

  Injustice. Bogowie pośród nas - 2 - Rok drugi;
  - autorzy: Marguerite Bennett, Tom Taylor, Xermanico, Mike S. Miller, Bruno Redondo;
  - tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - kategoria: komiks, Injustice, Batman, Superman, Wonder Woman, DC Comics.

  Superman przejął totalną kontrolę nad Ziemią. Obalił wiele rządów, a jego patrole mają strzec porządku na ulicach. Zero tolerancji dla wykroczeń, zero dyskusji z Superman'em. Policja też jest zbędna - była zbyt pobłażłiwa, a poza tym zbyt chętnie współpracowała z Batmanem.
  Zachowanie Kryptończyka przyciąga uwagę Strażników Wszechświata, którzy przysyłają Korpus Zielonych Latarni by przemówiły mu do rozsądku, a gdy to nie będzie możliwe Superman ma zostać pojmany i osądzony. Zielone Laternie są potężne, ale na Ziemi napotykają opór. Sprzymierzeńcem Superman'a został Sinestro i jego Korpus. Nikt się nie spodziawał takiego sojuszu, a poza tym nawet Superman wiedział, że Sinestro jest osobą, której nie można ufać. Co się zmieniło? Czy widmo porażki planu to wystarczający powód by zaufać Sinestro? Szykuje się wielka wojna pomiędzy Korpusami. Olbrzymie moce i spore ryzyko, że planeta może tego nie wytrzymać.
  Gdzie pozostali superbohaterowie? Są, ale w tym tomie zdecydowanie w drugim planie. Z mocą kosmicznych wojowników gadżety Ziemian wydają się infantylne.

  Czytaj więcej

 • Armada. Tom 2

  armada t 2

  Armada.Tom 1;
  - autor: Philippe Buchet, Jean David Morvan;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - cykl Armada: (tom 5-8);
  - kategoria: komiks, Armada.

  'J.VJ,..'\_ (05) - nieprzetłumaczalne
  W Armadzie dochodzi do serii zamachów samobójczych. Jedna z najbiedniejszych ras oczekuje godnych warunków życia, a przede wszystkim dostępu do nowoczesnych leków. Zamożni przedstawiciele Armady nie chcą zgodzić się na żądania bo to popsuje interesy. Navis próbuje pomóc 'terrorystom' bo wie że walczą w słusznej sprawie.

  Czytaj więcej

 • Baltimore. Tom 2

  baltimore t 2

  Baltimore. Tom 2;
  - twórcy: Christopher Golden, Michelle Madsen, Mike Mignola, Ben Stenbeck, Dave Stewart;
  - tłumacz: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Mignolawersum.

  Lord Baltimore pokonał wampira, który odebrał mu rodzinę, ale nie znaczy to, że zaznał spokoju. Nadal nie może umrzeć, a zło rozpanoszyło się na dobre. Lord musi walczyć nadal, ale nie jest już sam. Ma wiernych towarzyszy, którzy podobnie jako on, nie mają nic do stracenia, a za to potrafią skutecznie walczyć.
  Drużyna Baltimore'a próbuje znaleźć praprzyczynę zła, a następnie pragną zgładzić Czerwonego Króla. Czy mają szansę? Kto zginie, kto przeżyje? Przeczytajcie bo naprawdę warto.

  Czytaj więcej

 • Biały Elf o czarnym sercu

  bialy elf o czarnym sercu

  Biały Elf o czarnym sercu;
  - autorzy: Olivier Peru, Stéphane Bileau;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (3);

  Dwoje Białych Elfów podąża śladem Białego Smoka. Tropią go by go zabrać i zapewnić bezpieczeństwo na Białych Wyspach. Tam będzie bezpieczny, ale nie całkiem wolny. Tropienie tego rzadkiego okazu trwa dziesiątki lat, ale Elfy mają czas. Są długowieczne i wiedzą, że pewne rzeczy muszą trwać.
  Elfami są ojciec i jego przybrany syn. Znakomicie się rozumieją, ale młody chłopak (jak na Elfa) nie wie jeszcze, że ludziom nie należy ufać. Elfy powinny się trzymać z dala od ludzkich spraw. Ludzie nie są z natury źli, ale mają niebezpieczną zachłanność, która prowadzi do przemocy i zniszczenia.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom drugi

  kaznodzieja t 2

  Kaznodzieja, Tom 2;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Kaznodzieja Jesse cały czas próbuje odnaleźć Pierwszego, który uciekł niebios. Poszukiwania idą marnie, ale nagle wydarza się coś co mocno zmienia sytuację. Okazuje się że członkowie stowarzyszenia strzegącego Graala dowiedziało się o zdolnościach Custer'a i chca uczynić z niego nowego mesjasza. Jesse może protestować, ale jego dar też ma swoje granice.
  Jesse i jego przyjaciele znajdują się niezłych tarapatach... a zaczęło się całkiem niewinnie. Wielka impreza u Jesusa de Sade’a nie zapowiadała takiego obrotu spraw.

  Czytaj więcej

 • Luc Junior

  luc junior

  Luc Junior;
  - autorzy: René Goscinny, Albert Uderzo;
  - tłumaczenie: Marek Puszczewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - seria: Klasyka Goscinny'ego & Uderzo;
  - kategoria: komiks.

  Seria, która została zamówiona początkiem lat pięćdziesiątych i miała (w założeniu) mocno opierać się na Tintinie.
  Luc jest młodym początkującym, prasowym reporertem, którego materiały mają podnieść sprzedaż gazety. Jego szef wymyśla coraz trudniejsze a chłopak dzielnie pisze matarieły. Towarzyszy mu lekko gapowaty, nie najmłodszy już fotograf Ciaptak. To lekko tchórzliwy, ale z zasadami głos rozsądku nie pozwoli by Luc'owi stała się krzywda. W mojej ocenie to właśnie Ciaptak powinien być głównym bohaterem. Jest bardziej wyrazisty, charakterny no i przede wszystkim ma w sobie potencjał komediowy. Nie można tego powiedzieć o Luc'u. Luc wydał mi się totalnie nijaki.

  Czytaj więcej

 • Trolle z Troy. Tom 5

  trolle z troy t 5

  Trolle z Troy. Tom 5;
  - autorzy: Christophe Arleston, Jean-Louis Mourier;
  - tłumaczenie Maria Mosiewicz;
  - Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Trolle z Troy, Troy, świąteczne.


  Ludzica mimo woli (17)
  Waha za sprawą przypadkowego daru zamienia się ciałem z przypadkową osobą. I to nie jest troll. Teraz ma ciało ludzkiej kobiety, która ma słaby wzrok, a siła mięśni co najwyżej pozwala na podniesienie ciasteczka. Ciało jest mocno zaniedbane. W nowym ciele czeka ją ślub, a także (o zgrozo) kąpiel.
  Kobieta, która dostała ciało Wahy też nie jest w dobrej sytuacji. Musi jeść surowe mięso, używać co najwyżej kąpieli błotnych, no i unikać wykrycia przez inne trolle.

  Czytaj więcej

 • Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman

  trojca

  Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman;
  - autorzy: Matt Wagner;
  - tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2015;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Superman (postać), Batman (postać), Wonder Woman (postać);

  Wariacja na temat jak mogło wygladać pierwsze spotkanie głównych przedstawicieli świata DC. Batman, Superman, Wonder Woman - każde z nich ma swoje bardzo mocne strony, ale też i słabości. Superman - potężny, z przeszywającym wzrokiem, ale niezbyt dobrze radzi sobie ze śledztwami. Jego wzrok nie wszystko potrafi przeszyć. Wonder Woman - kobieta z zasadami. Silna, bezkompromisowa, ale też o wiele słabsza od Supermana. No i Batman, jedyny człowiek. Genialny śledczy, znakomicie wyszkolony, posiadający mnóstwo gadżetów. Jest groźny, ale to jednak tylko człowiek. Wierzą w jedną sprawę, ale czy się lubią?

  Czytaj więcej

 • Ordo z Bractwa Monety

  ordo z bractwa monety

  Ordo z Bractwa Monety;
  - autorzy: Stephane Crety, Nicolas Jarry;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz; 
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (2);

  Dzieciństwo krasnoluda Ordo skończyło się w wieku sześciu lat. W swoje urodziny rozpoczął się jego trening. Poza rodzinnym domem zaczął być szkolony na zabójcę. Dlaczego? Krasnoludy słyną z tego, że uwielbiają gromadzić różne dobra, a zwłaszcza rzeczy błyszczące jak złoto. Zdobywanie wielkich majątków jest powiązane z utrzymywaniem wielkich wpływów.

  Znaczenie krasnoluda nie mierzy się jego siłą... liczbą potomstwa, długością brody, wielkością broni ani bogactwem. Znaczenie krasnoluda mierzy się liczbą czyichś tajemnic które zna.

  Czytaj więcej

 • Miły Dom nad jeziorem - Tom 2

  mily dom nad jeziorem t 2

  Miły Dom nad jeziorem Tom 2,
  - autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV;
  - tłumaczenie: Paulina Braiter;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Horror, Eisner

  Goście Walter'a dowiedzieli się, że świat na zewnątrz się skończył, a oni jako jedyni zostali uratowani. Czy są z tego powodu szczęśliwi? Absolutnie nie. Nienawidzą gospodarza i popadają w depresję. Nie wróży to dobrze i dlatego Walter zmienia taktykę. Kasuje pamięć uczestnikom i na nowo rozpoczyna się proces adaptacji. Tym razem uczestnicy nie wiedzą że świat się skończył. W miejsce depresji pojawia się tęsknota. Goście nadal nie są szczęśliwi.
  A powinni być. W końcu tylko oni ocaleli. Tak przynajmniej twierdzi Walter.

  Czytaj więcej

 • Cygan

  cygan

  Cygan,
  - autorzy: Enrico Marini, Thierry Smolderen;
  - tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023
  - kategoria: komiks.

  Egmont w tym roku (2023) bardzo mocno postawił na dzieła Enrico Marini'ego, Może i dlatego ostatnim komiksem przeczytanym w tym roku jest zbiorcze wydanie przygód Cygana.
  Niedaleka przyszłość. Z powodu ocieplenia klimatu zostają zakazane loty samolotowe, a wszystkie dalekie transporty są realizowane olbrzymimi ciężarówkami, które poruszają się po specjalnie utworzonej w tym celu autostradzie. Świat stoi na granicy wojny, a wspomniana trasa często jest atakowana przez miejscowe grupy zbrojne.

  Czytaj więcej

 • Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 2

  iznogud t 2

  Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 2;
  - twórcy: René Goscinny, Jean Tabary;
  - Egmont Polska, 2020;
  - tłumaczenie: Marek Puszczewicz;
  - Cykl: Iznogud, T.2;
  - kategoria: komiks.

  Drugi tom zbiorczy przygód Wezyra Iznoguda, który nieustannie pragnie by zostać Kalifem w miejsce Kalifa. Zadanie nie jest proste. Obecny Kalif słynie z wielkiej łagodności, ale też bezgranicznie ufa swojemu Wezyrowi. Nawet jeśli ten w głębi serca jest podłą szują. Iznogud nie przepuści żadnej okazji by spełnić marzenie. Może próbować Kalifa zaczarować, zamienić w złoto, wysłać w kosmos czy też sprawić by postradał zmysły. Każda metoda jest dobra, a efekt? Daleki od zamierzeń. Przeważnie plany Iznoguda obracają się przeciwko niemu samemu.

  Czytaj więcej