Diane Kruger
-
The Bridge: Na granicy - sezon 2
The Bridge: Na granicy,
(The Bridge) - sezon 2;
- twórcy: Meredith Stiehm, Elwood Reid;
- FX, 2014;
- wybrana obsada: Diane Kruger, Demián Bichir, Ted Levine, Annabeth Gish, Thomas M. Wright, Emily Rios, Matthew Lillard, Alejandro Patiño, Juan Carlos Cantu, Ramón Franco, Jon Griesm, Franka Potente;
- kategoria: serial, sezon, kryminał, dramat, thriller.
Drugi sezon The Bridge wykorzystuje wykreowany świat, ale tematycznie mocno się różni od pierwszej serii. Tam był seryjny zabójca, który wymagał schwytania, a tutaj motywem przewodnim jest próba rozwikłania skomplikowanego układu łączącego: meksykański kartel, skorumpowanych gliniarzy, amerykańskie banki i CIA. Układu, na którym wiele osób zarabia, a przypadkowe ofiary są wliczone w ryzyko. -
The Bridge: Na granicy - sezon 1
The Bridge: Na granicy,
(The Bridge) - sezon 1;
- twórcy: Meredith Stiehm, Elwood Reid;
- FX, 2013;
- wybrana obsada: Diane Kruger, Demián Bichir, Ted Levine, Annabeth Gish, Thomas M. Wright, Emily Rios, Matthew Lillard, Carlos Pratts, Eric Lange, Emily Rios;
- kategoria: serial, sezon, kryminał, dramat, thriller.
Remake skandynawskiej produkcji.
Na granicznym moście łączącym El Paso z Juarez zostają znalezione zwłoki kobiety. Ani miejsce, ani okoliczności porzucenia ciała nie są przypadkowe. Morderca w ten sposób próbuje zwrócić uwagę służb. Jak to nie pomoże to nie zawaha się zabić ponownie. Do sprawy zostaje powołany specjalny zespół, który łączy zarówno siły amerykańskie jak i meksykańskie. Sprawca musi zostać ujęty. Dla sprawiedliwości? Nie tylko. Zabójca na granicy szkodzi interesom, a te są święte. -
Witajcie w Marwen - 2018
Witajcie w Marwen,
(Welcome to Marwen) - 2018;
- reżyseria: Robert Zemeckis;
- scenariusz: Caroline Thompson, Robert Zemeckis;
- wybrana obsada: Steve Carell, Leslie Mann, Diane Kruger, Merritt Wever, Janelle Monáe;
- gatunek: biograficzny, komedia, dramat, animacja.Fabuła filmu jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Mark Hogancamp zostaje napadnięty i brutalnie pobity. Ledwo uchodzi z życiem, a po powrocie do domu ucieka w świat fantazji. W tym świecie jest nieustraszonym żołnierzem, który odważnie mierzy się z przeciwnościami losu. Dokładna odwrotność rzeczywistości. Łącznikiem pomiędzy światami są starannie wykonane figurki. Mark wynajduje ciekawe modele, doskonali je i umiejętnie fotografuje nadając im życie. I tak powstaje Marwen. W rzeczywistości to piękna makieta, a w głowie Mark'a to miejce, w którym może uporządkować swoje życie. Każda postać w Marwen ma swój odpowiednik w realu. Jest tam przewaga kobiet - samotny, zraniony artysta przyciąga osoby, które chciałyby się nim zaopiekować. W filmie te fotografie przekształcają się w pięknie zrealizowane animacje. -
Boss - 2016
Boss,
(The Infiltrator) - 2016;
- reżyseria: Brad Furman;
- scenariusz: Ellen Brown Furman;
- wybrana obsada: Bryan Cranston, John Leguizamo, Diane Kruger, Amy Ryan, Benjamin Bratt,
- gatunek: biograficzny, kryminał, dramat.Agent FBI (Cranston) ma pod przykrywką zbliżyć się do władz grupy Pablo Escobara, a następnie rozpracować siatkę połączeń pomiędzy Escobarem a politykami i finansistami. Zadanie bardzo niebezpieczne, ale także czasochłonne - inwigilacja siatki trwała pięć lat. Film jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, ale sporo scen zostało zmyślonych na potrzeby produkcji.
-
Bękarty wojny - 2009
Bękarty wojny (Inglourious Basterds, reżyseria Quentin Tarantino, 2009)
Kolejna pozycja, która miesiącami czekała na obejrzenie. W końcu zostałem porządnie zmotywowany. I już wiem o co chodzi z tymi karteczkami na czole..
Z rezerwą podchodziłem do tego filmu. Lubię styl Tarantino, brutalność w połączeniu z popkulkurą. Krew przy genialnej ścieżce dźwiękowej. Wiedziałem, że w tym filmie będzie podobnie, ale bałem się że w temacie drugiej wojny światowej to będzie zbyt ostre. Na szczęście jest wyczuwalny pewien dystans.. Wojna, naziści, Hitler to tylko pretekst do pokazania ciekawej fabuły i niezrównoważonych osób. Powiadam Wam, każdy jest psychopatą.. niektórzy tylko się bardziej skrywają.
Wojna i kicz to niebezpieczne połączenie, ale Tarantino doskonale wie, jak się kręci filmy. Swoją drogą Bękarty Wojny to też film o kinie.. o jego roli podczas drugiej wojny światowej. Można powiedzieć, że to swoisty hołd złożony kinematografii.
Co jeszcze wyróżnia ten film? Bogata obsada, która wypadła naprawdę bardzo dobrze.. już pomijam chwalonego Pitta, ale filmy Tarantino wyróżnia to, że znani aktorzy godzą się grać nawet epizodyczne role. W tym filmie największe brawa należą się Christoph'owi Waltz'owi (Oscar, Złoty Glob) - zwłaszcza za ostatnie sceny. Warto jeszcze wymienić pozostałych znanych aktorów: Mélanie Laurent, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger.
Bękarty dostają mocne dziewięć. I tak - polecam. -
Wyszłam za mąż, zaraz wracam - 2012
Wyszłam za mąż, zaraz wracam
(Un Plan parfait, reżyseria Pascal Chaumeil, 2012)
Ona (Diane Kruger) od wielu lay szczęśliwym związku. Przeraża ja myśl o małżeństwie. Kocha swojego partnera, ale nad ją rodziną krąży fatum, klątwa. Wszystkie kobiety w rodzinie mają nieudane pierwsze małżeństwa.. prawdziwe szczęście spotykają w kolejnych związkach. Nasza bohaterka postanawia przechytrzyć los i zaaranżować fikcyjne małżeństwo z przypadkowym mężczyzną (Dany Boom - swoją drogą idealny aktor na przypadkowego męża).
Fabularnie film niczym nie zaskakuje, przecież wiadomo jak to się skończy, ale film ma swój urok. Urozmaicone lokacje, fajny humor, ale przede wszystkim francuski dystans do związków to główne atuty produkcji.
Mam wielką słabość do francuskiej kinematografii, która często kończy się ciut zawyżonymi notami. Nie inaczej jest teraz. Oceniam na naciągane osiem. Dobrze się bawiłem. -
Tożsamość - 2011
Wczoraj, w ramach odpoczynku po sobocie, obejrzeliśmy Tożsamość
(Unknown, 2011 reż. Jaume Collet-Serra).
Film, o którym nic nie wiedziałem.. na który nie czekałem..
temat poznałem dopiero po notce u Quentinha.
Śmiało mogę powiedzieć, że Tożsamość jest jednym z lepszym fimów, które ostatnio widzałem.
Świetny scenariusz.. naprawdę dobre sceny akcji.. zwłaszcza sceny pościgów samochodowych (głośno trzeba oglądać ;))..
fabuła momentami przypominała Tożsamość Bourne'a, ale tylko momentami.. natomiast początkowy klimat kojarzył mi się z Frantic.
Film mocno wciąga i zaskakuje..
Macie wolne popołudnie? Koniecznie obejrzyjcie..
warto dla głównych aktorów (Liam Neeson, Diane Kruger), zresztą drugi plan też jest na poziomie mistrzowskim, ale o tym przeczytace u Quentinha..
Moja ocena ? Bardzo solidna dziewiątka..