Ułatwienia dostępu

DC Comics

 • Kaznodzeja, Tom szósty (Finał)

  kaznodzieja t 6

  Kaznodzieja, Tom 6;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Zakończyłem jedną z najbardziej bluźnierczych serii jakie czytałem.
  Jesse powraca na właściwe tory i próbuje ostatecznie z rozmówić się z Bogiem. Już wie, że nie ma z nim szans, ale może znajdzie sojusznika, który mu pomoże? Najlepiej nieśmiertelnego?
  Wampir Cassidy? Z tym byłym już przyjacielem Jesse również musi się rozmówić. Cassidy powinien dostać łomot za całokształt, ale głównym powodem jest to, co zrobił Tulip. W piątym tomie niewiele miejsca było poświęconego Graalowi. Tu się to zmienia. Organizacja pod przewodnictwem szalonego Starr'a nadal zagraża Custer'owi. Tu również będzie miało ostateczne rozwiązanie. Zresztą wszystkie wątki w tej serii się domykają i nie ma miejsca na niedosyt.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom piąty

  kaznodzieja t 5

  Kaznodzieja, Tom 5;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.


  "... nikt nie próbuje zbawiać świata nieznajomy. Nikt nie jest aż tak głupi..."

  Jesse rozczarował się przyjaciółmi (nie piszę dlaczego by nie spolerować) i rusza przed siebie. I tak trafia do małego miasteczka w Teksasie i zostaje tam miejscowym szeryfem. Niby spoko, ale nie zapominajmy, że Jesse ma specyficzne poczucie sprawiedliwości. Teraz rozumiem czym się inspirowali twórcy Banshee. Cały czas odkrywam jakim jestem popkulturowym ignorantem. W ten sposób Jesse chce odnaleźć spokój i na nowo zdefiniować cele.. Spokoju to nie ma bo już pierwszego dnia na nowym stanowisku podpada właścicielowi rzeźni. Taki miejscowy Rockefeller.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom czwarty

  kaznodzieja t 4

  Kaznodzieja, Tom 4;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Jesse nadal poszukuje Boga by mu skopać tyłek, ale nie to jest najbardziej istotne w tym tomie. Czwarty tom składa się w znacznej mierze z retrospekcji. Poznajemy przeszłość lekko szalonego Starr'a. To dosyć ciekawe w jaki sposób trafił do organizacji i jak szybko wspinał się po szczeblach kariery. Determinacja, pewność siebie a przede wszystkim otwarty umysł. Idiota nie może być zbawicielem a to sprawia, że mesjasza trzeba podmienić.
  Mamy też tragiczną opowieść Gębodupy. Nastolatka, którego w życiu nic dobrego nie spotkało i dlatego postanowił odejść jak swój idol.

  Czytaj więcej

 • Hellblazer. Tom 2

  hellblazer t 2

  Hellblazer. Tom 2;
  - autorzy: Brian Azzarello, Giuseppe Camuncoli ,Guy Davis, Marcelo Frusin, Rafael Grampa, Lee Loughridge, James Sinclair, Cameron Stewart;
  - tłumaczenie: : Paulina Braiter;
  - Egmont Polska, 2019;
  - Seria: Hellblazer;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, John Constantine.

  Kiedyś napaliłem się na Hellblazer'a i w ciemno kupowałem kolejne zbiorcze tomy cyklu. Kupowałem (aż brakło miejsca), ale zapomniałem czytać. Cykl schowany w niższych półkach regału odstraszał mnogością tomów.
  Chcę walczyć z takim nastawieniem i sięgnąłem po drugi tom runu Azzarello.

  Czytaj więcej

 • Batman. Nie tylko Biały Rycerz

  batman nie tylko bialy rycerz

  Batman. Nie tylko Biały Rycerz;
  - autorzy: Sean Murphy, Clay McCormack, Simone Di Meo, George Cambadas, Dave Stewart;
  - tłumaczenie: Jacek Żuławnik;
  - Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Black Label, Biały Rycerz, Batman.

  Bruce Wayne odsiaduje długoletni wyrok. Przez dwanaście lat ukochane miasto mocno się zmieniło. Majątek Wayne'a został przejęty przez Derek'a Powers'a - byłego współpracownika i szantażystę zarazem. Pod nowym dowództwem firma mocno przyczyniła się do walki z przestępczością. W nowym Gotham policja już nie jest potrzebna, a jej funkcję przejmują znakomicie uzbrojone oddziały GTO. Nie ma przestępców, ale nie ma także wolneści. Wszystko ma działać jak w zegarku. To prawie tak samo jak w wizji Superman'a z Injustice. W tym zdominowanym mieście pojawia się nowy Batman a córka Harley zostaje porwana. Wayne nie może dłużej biernie przyglądać się tej sytuacji. Musi działać - a przeciwnikiem jest nie tylko Powers, ale także jego wielka, zrobotyzowana armia. Były Batman potrzebuje sojuszników - a przecież zawsze działał sam..

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom trzeci

  kaznodzieja t 3

  Kaznodzieja, Tom 3;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Znaczną cześć albumu stanowi historia o Świętym od Morderców. Skąd się wziął i dlaczego jest tak potężny? Kiedyś był śmiertelnikiem, który miał wielką potrzebę zemsty. Niby nic wielkiego, ale jego nienawiść była tak wielka, że zamroziła piekło. To zszokowało Diabła i Anioła śmierci.. Nierozważnie przekazali mu olbrzymią moc, która dosyć szybko obróciła się przeciwko nim. Święty od Morderców nadal nienawidził, chętnie mordował, ale teraz tylko na bezpośrednie rozkazy Pierwszego.
  Następnie jest krótka opowieść o wampirach.
  Cassidy prowadzi fajne życie wampira, ale gdzieś czuje potrzebę spotkania innego osobnika swojego rodzaju. No i udaje się. Szkoda tylko że koleś jest totalnym idiotą i pozerem. Farbowane włosy, spanie w trumnie i inne tego typu rzeczy. Za dużo się naogladał Draculi. Cassidy musi faceta naprostować...

  Czytaj więcej

 • Injustice. Bogowie pośród nas - 2 - Rok drugi

  injustice t 2

  Injustice. Bogowie pośród nas - 2 - Rok drugi;
  - autorzy: Marguerite Bennett, Tom Taylor, Xermanico, Mike S. Miller, Bruno Redondo;
  - tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
  - kategoria: komiks, Injustice, Batman, Superman, Wonder Woman, DC Comics.

  Superman przejął totalną kontrolę nad Ziemią. Obalił wiele rządów, a jego patrole mają strzec porządku na ulicach. Zero tolerancji dla wykroczeń, zero dyskusji z Superman'em. Policja też jest zbędna - była zbyt pobłażłiwa, a poza tym zbyt chętnie współpracowała z Batmanem.
  Zachowanie Kryptończyka przyciąga uwagę Strażników Wszechświata, którzy przysyłają Korpus Zielonych Latarni by przemówiły mu do rozsądku, a gdy to nie będzie możliwe Superman ma zostać pojmany i osądzony. Zielone Laternie są potężne, ale na Ziemi napotykają opór. Sprzymierzeńcem Superman'a został Sinestro i jego Korpus. Nikt się nie spodziawał takiego sojuszu, a poza tym nawet Superman wiedział, że Sinestro jest osobą, której nie można ufać. Co się zmieniło? Czy widmo porażki planu to wystarczający powód by zaufać Sinestro? Szykuje się wielka wojna pomiędzy Korpusami. Olbrzymie moce i spore ryzyko, że planeta może tego nie wytrzymać.
  Gdzie pozostali superbohaterowie? Są, ale w tym tomie zdecydowanie w drugim planie. Z mocą kosmicznych wojowników gadżety Ziemian wydają się infantylne.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja, Tom drugi

  kaznodzieja t 2

  Kaznodzieja, Tom 2;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Kaznodzieja Jesse cały czas próbuje odnaleźć Pierwszego, który uciekł niebios. Poszukiwania idą marnie, ale nagle wydarza się coś co mocno zmienia sytuację. Okazuje się że członkowie stowarzyszenia strzegącego Graala dowiedziało się o zdolnościach Custer'a i chca uczynić z niego nowego mesjasza. Jesse może protestować, ale jego dar też ma swoje granice.
  Jesse i jego przyjaciele znajdują się niezłych tarapatach... a zaczęło się całkiem niewinnie. Wielka impreza u Jesusa de Sade’a nie zapowiadała takiego obrotu spraw.

  Czytaj więcej

 • Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera - 2021

  liga sprawiedliwosci snydera

  Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera,
  (Zack Snyder's Justice League) - 2021;
  - reżyseria: Zack Snyder;
  - scenariusz: Chris Terrio;
  - wybrana obsada: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot, Ezra Miller, Jason Momoa, Ray Fisher, Jeremy Irons, Diane Lane, Ciarán Hinds, Connie Nielsen;
  - kategoria: fim, science fiction, akcja, DC Comics, DC Universe, Batman (postać), Superman (postać), Wonder Woman (postać).

  Zło nie śpi. Czeka

  Ziemi zagraża nowe niebezpieczeństwo. Przybywa Steppenwolf posłaniec Darkside'a. Ma zdobyć trzy kości, które umożliwią zniszczenie planety. Steppenwolf jest potężny i bez problemu zdobywa kolejne artefakty. Tylko współpraca możne go powstrzymać. Bruce Wayne podejmuje się wyzwynia i próbuje stworzyć Ligę Sprawiedliwości, która będzie na tyle silna by stawić opór najeźdźcom. Są osoby, które chętnie się zgadadzają (Wowder Woman czy Flash), ale niektórzy mają inne plany na swoją przyszłość... a jeszcze innych już nie ma wśrod żywych. Nieobecność Supeman'a jest odczuwalna na każdym kroku.

  Czytaj więcej

 • Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman

  trojca

  Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman;
  - autorzy: Matt Wagner;
  - tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2015;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Superman (postać), Batman (postać), Wonder Woman (postać);

  Wariacja na temat jak mogło wygladać pierwsze spotkanie głównych przedstawicieli świata DC. Batman, Superman, Wonder Woman - każde z nich ma swoje bardzo mocne strony, ale też i słabości. Superman - potężny, z przeszywającym wzrokiem, ale niezbyt dobrze radzi sobie ze śledztwami. Jego wzrok nie wszystko potrafi przeszyć. Wonder Woman - kobieta z zasadami. Silna, bezkompromisowa, ale też o wiele słabsza od Supermana. No i Batman, jedyny człowiek. Genialny śledczy, znakomicie wyszkolony, posiadający mnóstwo gadżetów. Jest groźny, ale to jednak tylko człowiek. Wierzą w jedną sprawę, ale czy się lubią?

  Czytaj więcej

 • Miły Dom nad jeziorem - Tom 2

  mily dom nad jeziorem t 2

  Miły Dom nad jeziorem Tom 2,
  - autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV;
  - tłumaczenie: Paulina Braiter;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Horror, Eisner

  Goście Walter'a dowiedzieli się, że świat na zewnątrz się skończył, a oni jako jedyni zostali uratowani. Czy są z tego powodu szczęśliwi? Absolutnie nie. Nienawidzą gospodarza i popadają w depresję. Nie wróży to dobrze i dlatego Walter zmienia taktykę. Kasuje pamięć uczestnikom i na nowo rozpoczyna się proces adaptacji. Tym razem uczestnicy nie wiedzą że świat się skończył. W miejsce depresji pojawia się tęsknota. Goście nadal nie są szczęśliwi.
  A powinni być. W końcu tylko oni ocaleli. Tak przynajmniej twierdzi Walter.

  Czytaj więcej

 • Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) - 2020

  ptaki nocy

  Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn),
  (Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)) - 2020;
  - reżyseria: Cathy Yan;
  - scenariusz: Christina Hodson;
  - wybrana obsada: Margot Robbie, Rosie Perez, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett, Ewan McGregor, Ella Jay Basco, Chris Messina;
  - kategoria: film, DC Universe, Harley Quinn, akcja, science-fiction.

  Harley po rozstaniu z Jokerem musi na nowo się odnaleźć w życiu. Nie ma już takiej zabawy a i ochrona J. przestaje działać, a należy pamiętać, że Harley przez lata zdążyła narobić sobie wrogów. Przypadek sprawia, że ta szalona blondyna staje w obronie nastoletniej dziewczyny, na którą poluje Sionis i jego prawa ręka Zsaszem. Quinn ma szczęście bo w obronę dziewczyny postanawiają się zaangażować inne wojownicze kobiety w Gotham, a wśród nich detektyw Montoya.
  Nie miałem sporych oczekiwań od tego filmu, a mimo to się zawiodłem. Margot Robbie jako Harley to jedna z najlepszych rzeczy jaka się wydarzyła w DCU a pomimo to postać totalnie zniszczono. Ta wariatka zasługiwała na swój solowy film, który pokazałby genezę postaci, który nie ograniczałby się tylko to szalonej exdziewczyny Jokera. A skoro o nim mowa. Niby mamy Gotham, ale jakoś brak w nim słynnego śmieszka i Batmana. Mogli się pojawić w epizodach.

  Czytaj więcej

 • Kaznodzieja. Tom pierwszy

  kaznodzieja t 1

  Kaznodzieja, Tom 1;
  - autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
  - tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

  Pastor Jesse Custer zostaje nawiedzony przez Genezis. Byt, który był owocem zakazanego czynu. Byt, którego obawia się nawet Bóg. Bóg, który gdzieś zniknął. Aniołowie próbują własnymi siłami pozbyć się Genesis, ale ich możliwości są mocno ograniczone. W końcu to potężny byt.
  Tyle jeśli chodzi o boskie relacje. Na ziemi Jesse musi jakoś przetrwać. Przede wszystkim musi uciekać. Ścigających jest wielu. Policja, wysłannik aniołów, a przede wszystkim własna przeszłość. Jesse nie zawsze był kaznodzieją.
  Jessy ma dwójkę towarzyszy. Byłą dziewczynę, która już nie jest taka niewinna jak kiedyś oraz przypadkowo spotkanego wampira. Jak już skończą uciekać to może w końcu uda się odnaleźć Boga? Dosłownie, namacalnie.

  Czytaj więcej

 • Ciała - mini serial

  ciala 2023

  Ciała,
  (Bodies) - 2023;
  - twórcy: Paul Tomalin;
  - Netflix, miniseria;
  - wybrana obsada: Jacob Fortune-Lloyd, Shira Haas, Kyle Soller, Stephen Graham, Greta Scacchi, Tom Mothersdale;
  - kategoria: komiks, ekranizacja, science fiction, kryminał;
  Na podstawie DC Vertigo.

  Akcja dzieje się w czterech przestrzeniach czasowych jednocześnie Cztery śledztwa dotyczące znalezionego ciała. Co łączy te sprawy? Ciało należy do jednej osoby i zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Wszystkie sprawy są połączone i rozwiązanie sprawy w przyszłości może mieć wpływ na przeszłość. Zapytacie jakim cudem? Otóż za sprawą podróży w czasie. Jeden przeskok czasowy generuje serię wydarzeń, które mają wpływ na setki tysięcy ludzkich istnień.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom piąty

  skalp t 5

  Skalp: Tom piąty;
  - autorzy: Jason Aaron, R. M. Guéra, Davide Furnó, Jason Latour, Danijel Žeželj;
  - drzekład: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Finałowy tom serii o agencie FBI, który został zmuszony do powrotu do rodzinnego rezerwatu. Ma pod przykrywką znaleźć dowody obciążające wodza Lincolna Czerwonego Kruka. W tym tomie Dashiell powoli wychodzi na prostą. Już nie bierze dragów i zaczyna rozumieć, że nie odnajdzie spokoju jeśli nie złapie zabójcy własnej matki. I tu jego największym sprzymierzeńcem jest wódz, którego ma podrążyć. Dashiell znów jest rozdarty i ma problem z podjęciem właściwej decyzji. Agent prowadzący niewiele ułatwia - dla niego liczy się tylko jedna sprawa, a Dashiell może być akceptowalną ofiarą.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom czwarty

  skalp t 4

  Skalp: Tom czwarty
  - autorzy: Jason Aaron, R. M. Guéra, Davide Furnó, Jason Latour, Danijel Žeželj;
  - drzekład: Krzysztof Uliszewski;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Powróćmy do Rez'u. Dash całkowicie podrążył się w nałogu, zresztą jego Carol również. Wydaje się, że nie ma dla nich już ratunku. Z takich dołków się nie wychodzi, ale życie kolejny raz potrafi zaskoczyć. Dash ma spore szanse, że nie zabije go nałóg a kulka w głowę. Kto będzie strzelał? Agent FBI czy wódz? Obaj mają powody by pozbyć się chłopaka. W tym stanie nie jest nikomu potrzebny. Chciałbym napisać, że dzięki swojej silnej woli pozbył się crack'u, ale nie jest to prawdą. Nieoczekiwanie do wódz zmusza go do 'terapii'.
  Dzięki tej pomocy Dash znajduje motywację by w końcu rozprawić się z mordercą swojej matki.

  Czytaj więcej

 • Batman: Świt mrocznego Księżyca

  batman swit mrocznego ksiezyca

  Batman: Świt mrocznego Księżyca;
  - autor: Matt Wagner;
  - wydwawnictwo: Egmont Polska, 2018
  - kategoria: komiks, Batman, DC Deluxe, DC Comics.

  W środku tego zbiorczego albumu znajdują się dwie miniserie: Batman i Ludzie potwory oraz Batman i szalony mnich.

  Czasy początków 'kariery' Batman'a. Nie ma jeszcze w pełni wypracowanych technik, a policja nadal nie jest pewna czy jest bandytą czy pomocną dłonią. Taki niedoświadczony obrońca Gotham musi rozwiązać zagadkę związaną z rozszarpanymi ciałami znajdowanymi w Gotham. Czyżby atak wielkiego zwierzęcia? Czy może to jednak dzieło człowieka? Niepozorny profesor Hugo Strange może się okazać wyjątkowo trudnym przeciwnikiem.
  Druga historia jest kontynuacją Ludzi potworów, ale wątek kryminalny jest całkowicie inny. W mieście pojawiają się zwłoki całkowicie pozbawione krwi posiadające ślady ugryzień na szyi. Gdy brak racjonalnych rozwiązań zagadki należy założyć, że w mieście pojawił się Wampir. Niby absurdalna teza, ale ponoć w Metropolis jest facet, który potrafi latać. Przeciwnik jest wyjątkowo silny a Batman nadal bez doświadczenia. Musi zwyciężyć bo stawką jest życie jego dziewczyny. Śledztwo jest wciągające, ale sama finałowa walka pozostawia niedosyt.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom trzeci

  skalp t 3

  Skalp: Tom trzeci
  - autorzy: Jason Aaron, Giulia Brusco, Francesco Francavilla, Davide Furnó, R. M. Guéra, Patricia Mulvihill;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Dashiell zatraca się coraz bardziej. Tajna misja od FBI nie jest łatwa. Musi znaleźć dowody, które skutecznie podrążą wodza Lincolna Czerwonego Kruka. Dashiell działa pod olbrzymią presją i wie, że ma niewielkie szanse na przeżycie. Lincoln nadal mu nie ufa, a szef w FBI powoli traci cierpliwość. Dashiell zgrywa twardziela, ale rzeczywistość zaczyna go przytłaczać. Może dlatego tak łatwo sięgnął po dragi? A może to rezerwat tak działa na ludzi.
  W tym tomie dowiadujemy się też kto stoi za zabójstwem agentów trzydzieści lat wcześniej. Odkrywamy też, że główni bohaterowie historii mają całkiem bogatą przeszłość. A co współcześnie? Otwarcie kasyna nie stało się lekiem na wszystkie problemy Rezu. Lincoln musi twardo walczyć by utrzymać swoje imperium. FBI jest problemem, ale głównym wrogiem stają się zbyt pewni siebie azjaci.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom drugi

  skalp t 2

  Skalp: Tom drugi;
  - autorzy: Jason Aaron, Giulia Brusco, Davide Furnó, R. M. Guéra, John Paul Leon;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  W drugim tomie Dashiel nadal próbuje znaleźć jakieś haki na wodza Czerwonego Kruka. FBI coraz bardziej naciska na efekty, ale chłopak coraz bardziej zostaje wchłoniety przez miejscowy klimat. Widzi, że niewiele osób ma szansę się stąd wydostać, a Czerwony Kruk, mimo iż jest mordercą, nie jest największym problemem rezerwatu.
  Zgnilizna, używki i bardzo niska wartość ludzkiego życia to główne problemy mieszkańców. Nawet jeśli ktoś ma ambitne plany ucieczki to i tak szanse na powodzenie są nikłe. Ludzie są tu popsuci, naznaczeni.

  Czytaj więcej

 • Skalp - Tom pierwszy

  skalp t 1

  Skalp: Tom pierwszy;
  - autorzy: Jason Aaron, Giulia Brusco, R. M. Guéra, Lee Loughridge;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2016;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Indiański rezerwat jest rządzony twardą ręką przez wodza Lincoln'a Czerwonego Kruka. FBI od lat próbuje go dorwać, ale zawsze brakowało dowodów. Dlatego też wysyłają do rezerwatu swojego agenta Dashiel'a Złego Konia, który opuścił to miejsce w poszukiwaniu lepszego życia. Czy je znalazł? Nie to teraz jest istotne. Dashiel szybko zostaje zatrudniony w plemieńskiej policji i coraz bardziej zbliża się do wodza. Na zaufanie jeszcze za wcześnie, ale Dashiel już teraz wie, że nie powinien wracać. To miejsce niewiele się zmieniło. Gdzie nie spojrzy tam widzi: biedę, wysoką przestępczość, dragi i olbrzymie ilości taniego alkoholu. Wszechogarniająca beznadzieja.

  Czytaj więcej

 • Injustice. Bogowie pośród nas - 1 - Rok pierwszy

  injustice rok 1

  Injustice. Bogowie pośród nas - 1 - Rok pierwszy;
  - autorzy: Jheremy Raapack, Tom Taylor, Mike S. Miller;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Injustice, Batman, Superman, Wonder Woman.

  Joker wielokrotnie bezskutecznie atakował Batman'a więc postanawia z całych sił zaatakować Superman'a. Odbiera mu ukochaną, a całe jego miasto zrównuje z ziemią. Rozpaczony superbohater kipi gniewem i bez wahania rozprawia się z Joker'em. Bez sądu, ostatecznie. Superman ma dość złoczyńców i ogłasza program zerowej tolerancji dla wojen i superłotrów. Program, który musi być zrealizowany i nie ważne czy się to spodoba ludziom. Dołącza do niego wielu superbohaterów i tworzą nową Ligę Sprawiedliwości. Brutalną, bezwzględną z jasno określonymi celami. Batman nie może do nich przystąpić. Jest przekonany, że to ludzie powinni decydować o swoim losie, a wszelkie wojny powinny zostać rozwiązane w toku dyplomatycznych rozmów. No cóż.. Batman już nie jest przyjacielem, a to znaczy, że staje się wrogiem. A wrogów należy niszczyć.

  Czytaj więcej

 • Wonder Woman: Tom 3

  wonder woman t 3

  Wonder Woman: Tom 3
  - autorzy: Drew Johnson, Rags Morales, Greg Rucka;
  - Wonder Woman DC Deluxe, Tom 3.;
  - Wydawnictwo: Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Wonder Woman

  Diana ma niemałe kłopoty. Przede wszystkim mocno podpadła swoim przyjaciołom. Superman został pozbawiony swojej woli i zaatakował Dianę. Jedyną drogą uwolnienia przyjaciela spod wpływu jest zabicie osoby, która nim steruje. Diana dokonuje jedynej słusznej decyzji, ale Superman i Batman nie do końca są przekonani że nie było innego wyjścia. Zresztą część ludzkości również.
  Organizacja Checkmate w końcu dopięła swego. Sprawiła, że ludzie zaczęli wątpić w przyjaźń i dobrą wolę osób z innych światów. Czy można bezwarunkowo ufać superherosom. Diana chce oddać się w ręce ludzi i zostać sprawiedliwie osądzona, ale czy będzie miała szansę?

  Czytaj więcej

 • Lucyfer. Tom 1

  lucyfer t 1

  Lucyfer, Tom 1;
  - autorzy: Mike Carey, Peter Gross, Scott Hampton, Ryan Kelly, Dean Ormston, Warren Pleece, Chris Weston;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Lucyfer, DC Comics, DC Black Label;

  Postać komiksowego Lucyfera stworzył Gaiman w swoim Sandmanie. Upadły Anioł, Gwiazda Zaranna, opiekun piekła, pewnego dnia postanawia porzucić swoje obowiązki i prowadzić spokojny żywot na ziemi. Prowadzenie klubu "Lux" może nie jest tak prestiżowe jak poprzednia fucha, ale może tego właśnie potrzebuje?

  Czytaj więcej

 • Ex Machina. Tom 5

  ex machina t 5

  Ex Machina, Tom 5;
  - autorzy: Tony Harris, Brian K. Vaughan;
  - Egmont Polska, 2019;
  - kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

  Finałowy tom przygód Mitchell'a Hundred'a, który posiadając możliwości rozmowy z maszynami zrezygnował z "daru" i został burmistrzem Nowego Jorku. Obiecał, że nie będzie już używał mocy, ale czy nie użyl ich by wygrać wybory? Jest sporo wątpliwości a Hundred zamiast je rozwiać ogłasza iż rezygnuje ze starań o drugą kadencję a finałem pierwszej ma być pakiet wielkich reform. Odwaga polityczna czy też chłodna kalkulacja nastawiona na inne wybory?
  W tym tomie dowiadujemy się też o genezie supermocy Mitchell'a. W tym nie ma nic przypadkowego. I co ważne burmistrz nie jest jedyną obdarzoną osobą, a z mocami wiąże się specjalna, kosmiczna misja.

  Czytaj więcej

 • Miły Dom nad jeziorem - Tom 1

  mily dom nad jeziorem t 1

  Miły Dom nad jeziorem Tom 1,
  - autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, DC Horror

  Dziesięć osób zostaje zaproszonych na wspólne wakacje do luksusowego domu nad jeziorem. Jedyne co ich łączy to fakt iż w pewnym etapie życia przyjaźnili z gospodarzem. Walter włożył wiele pracy w zebranie swoich przyjaciół i zapewnienie im jak najlepszych warunków pobytu. Czeka ich prawdziwa przygoda - w przeciwieństwie do wszystkich poza rezydencją. Każdy z gości ma nadany pseudonim oraz symbol, które mogą mieć znaczenie dla intrygi gospodarza domu. Jak się domyślacie - nie będzie to pobyt pełen relaksu. Luksusowy dom jest więzieniem, które nie tak łatwo opuścić.
  Skojarzenia z "I nie było już nikogo" Christie są naturalne, ale scenarzysta prezentuje nam ciut inne podejście do tematu. Kolejne rozdziały historii nie eliminują poszczególnych gości, ale odsłaniają okoliczności ich znajomości z gospodarzem. Oczywiście jest wielka zagadka i szansa, że może jednak uda się opuścić Miły Dom.

  Czytaj więcej

Strona 1 z 4