Ułatwienia dostępu

Chan-wook Park

 • Służąca - 2016

  sluzaca

  Służąca,
  (Ah-ga-ssi) - 2016;
  - reżyseria: Chan-wook Park;
  - scenariusz: Seo-kyeong Jeong, Chan-wook Park;
  - wybrana obsada: Min-hee Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo;
  - kategoria: thriller, erotyczny, koreańskie, film;

  Mocno specyficzny tytuł. Akcja dzieje się w Korei podczas Japońskiej okupacji. Młoda dziewczyna zostaje zatrudniona jako służąca pięknej dziedziczki sporej fortuny. Dziewczyna nie służącą, to zręczna oszustka i złodziejka, której zadaniem jest przekonanie swojej pani by poślubiła hrabiego starającego się o jej wdzięki. To też oszust, oboje pragną tylko przejęcia majątku. Służąca nie zdaje sobie sprawy, że podstawiony hrabia ma ukrytą część planu, której nie zdradza. Tak samo dziedziczka, z pozoru osoba, która boi się świata, uczuć, a tak naprawdę dojrzała i pewna siebie kobieta.

  Czytaj więcej

 • Oldboy - 2003

  oldboy

  Oldboy,
  (Oldeuboi) - 2003;
  - reżyseria: Chan-wook Park,
  - scenariusz: Joon-hyung Lim,Chan-wook Park;
  - wybrana obsada: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang, Dae-han Ji, Dal-su Oh;
  - kategoria: film, thriller, koreańskie. 

  Oh Dae-su zostaje porwany i umieszczony w pustym, zamkniętym mieszkaniu. Telewizor, łóżko, łazienka, zero światła słonecznego innych ludzi i kontaktu ze światem. Olbrzymia samotność i brak informacji czy i kiedy zostanie uwolniony. Staje się to dopiero po piętnastu latach. Na wolności planuje zemstę, ale nie wie jeszcze, że to kolejny element gry. Ma pięć dni na poznanie prawdy. Musi się dowiedzieć nie tylko tego kto go uwięził, ale także dlaczego?

  Czytaj więcej

 • Pani Zemsta - 2005

  plakat promujący
  Pani Zemsta
  (Chinjeolhan geumjassi) - 2005;
  - reżyseria: Chan-wook Park;
  - scenariusz: Chan-wook Park, Seo-Gyeong Jeong;
  - wybrana obsada: Yeong-ae Lee, Min-sik Choi;
  - gatunek: dramat, thriller.

  Jeden z największych studenckich wyrzutów sumienia. O Pani Zemście słyszałem jeszcze na uczelni i wtedy bardzo mi zależało na obejrzeniu tego tytułu. Potem ten wyrzut sumienia dawał o sobie znać gdy odwiedzałem znajomych. Tam z antyramy spoglądała na mnie Pani Zemsta i milcząco pytała - kiedy idziemy w tango? Pani Zemsta odsiedziała na liście równo dziesięć lat.. aż w końcu się doczekała seansu.
  Kino koreańskie do najłatwiejszych nie należy, kiedyś więcej oglądałem pozycji azjatyckich i bardziej czułem ich stylistykę - teraz mam z nimi mały problem.. zdałem sobie sprawę, że lubię kino azjatyckie, które jest w pewien sposób naznaczone kinem zachodnim.
  Geum-ja jest młodą dziewczyną, która właśnie skończyła trzynastoletni wyrok więzienia za zabicie dziecka. Pod przymusem przyznała się do winy, ale prawdziwy morderca nadal jest na wolności i dalej zabija niewinne dzieci. Dziewczyna, po odzyskaniu wolności, pragnie krwawej zemsty.. Czy zemsta przyniesie jej spokój? Czy wręcz przeciwnie? Czy zemsta jest sprawiedliwością?
  Początkowe sceny filmu zdecydowanie do mnie trafiały, ale z upływem minut moje zainteresowanie rosło... coraz bardziej byłem ciekaw w jakim kierunku podąży Geum-ja? Pani Zemsta jest zwieńczeniem trylogii o zemście. Chyba muszę nadrobić pozostałe części - Oldboya kiedyś widziałem, ale nie potrafię sobie go przypomnieć. Pamięć zbyt ulotna jest.

  Czytaj więcej

 • Stoker - 2013

  stokerStoker
  (reżyseria Chan-wook Park, 2013)

  Ojciec Indii (Mia Wasikowska) ginie w niejasnych okolicznościach. Dziewczyna bardzo to przeżywa i zamyka się w sobie. Miała o wiele lepszy kontakt z ojcem niż z matką (Nicole Kidman), w domu czuje się coraz bardziej samotna. Sytuację komplikuje przyjazd tajemniczego wujka, który chce się zatrzymać na dłużej (Matthew Goode).
  Stoker zachwyca wizualnie. Piękne ujęcia rewelacyjnie budują mroczny nastrój filmu, który jest też potęgowany przez dobrze dobraną muzykę.
  Ludzie, podobnie jak maszyny się psują.. a niektórzy mają defekty od urodzenia. Myślę, że Ci którzy oglądali Stokera przyznają mi rację, że momentami przypomina Dextera.
  Trudno mi ten film jednoznacznie ocenić, momentami był nudnawy, ale mimo to daję osiem.

  Czytaj więcej