Ułatwienia dostępu

Bob Persichetti

 • Spider-Man Uniwersum - 2018

  spider man uniwersum 2018

  Spider-Man Uniwersum,
  (Spider-Man: Into the Spider-Verse) - 2018;
  - reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey;
  - scenariusz: Phil Lord, Rodney Rothman;
  - kategoria: film, animacja, Złoty Glob, Spider-Man, Oscar, science-fiction, akcja, BAFTA, Marvel

  Nastolatek zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka. Dzięki temu zyskuje moce, dzięki którym może pomagać ludziom. Tym chłopakiem jest Par... wróć, wcale nie Parker - to czarnoskóry Mike Morales, który ma rodziców a także całkiem udane (jak na nastolatka) życie. Spider-Man'a zna z komiksowych opowieści, ale nie sądził, że może osób z podobnymi mocami może być więcej. To właśnie inni Spider-Man'i pomogą Mike'owi w walce z potężnym przeciwnikiem, który eksperymentuje z portalem łączącym uniwersa.

  Czytaj więcej

 • Mały Książę - 2015

  plakat promujący
  Mały Książę
  (Le petit prince) - 2015;
  - reżyseria: Mark Osborne;
  - scenariusz: Irena Brignull, Bob Persichetti;
  - gatunek: animacja, przygodowy, familijny, fantasy.

  Jedna z zaległych notek - ekranizację słynnej książki Antuine de Saint-Exupery widziałem jeszcze w zeszłym roku, ale nie miałem natchnienia by napisać kilka słów o tej pozycji.. Podejrzewam, że celowo zwlekałem z oceną bo nie mam w pełni wyrobionego o tym tytule. Niesamowicie doceniam w tym filmie dwa elementy. Przede wszystkim wplątanie oryginalnej fabuły, dialogów w szerszą opowieść co pozytywnie ożywiło przekaz - dodało mu świeżości. Drugim sporym atutem jest podwójny styl animacji. Pierwotną stylistykę połączono z współczesną animacją - o efekcie można by długo rozmawiać, ale sam pomysł należy zaliczyć do udanych.
  Na ten film czekałem, a po jego seansie miałem pewną pustkę. Niby wszystko ok, ale seans nie wzbudził u mnie większych emocji - a zdecydowanie powinien. Dzieło, które nie porusza widza trzeba jednak uznać za średnio udane.
  Gdybym miał oceniać dialogi i przesłanie to nota byłaby bardzo wysoka.. ale przecież nie oceniam samej twórczośći Antuine de Saint-Exupery.

  Czytaj więcej