„Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi.”
Forrest Gump

Filmy na Facebooku

FB down
Facebooka czekają duże zmiany.  Wszystkie materiały wideo umieszczone na tablicy będą automatycznie odtwarzały kilkusekundowe zajawki. Czy się nam to podoba czy nie. Newsfeed będzie o wiele cięższy w ładowaniu i bardziej interaktywny. Czy to dobrze? Gdyby chodziło tylko o wpisy moich znajomych to nie mam z tym problemu, ale doskonale wiemy, że znaczna część naszej tablicy to materiały promocyjne firm, które zalajkowaliśmy i które zaśmiecają portal. Zbierają lajki, które niby mają dowodzić skuteczności ruchów marketingowych.
Mechanizm automatycznego odtwarzania materiałów wideo (GIF?) to przygrywka do wprowadzenia reklam w tej postaci na portalu. Plotki o ich wprowadzeniu krążą po sieci od jakiegoś czasu. Mówi się, że będą trzy obowiązkowe reklamy dziennie. Bez ich obejrzenia korzystanie z portalu będzie ograniczone. Nie dziwi mnie potrzeba wprowadzenia takich zmian na portalu, który większość wpływów czerpie z reklam, ale to nie zmienia faktu, że to nie musi być mój portal. Zresztą już widać, że czasy świetności Facebook ma już za sobą, a ostatnie zmiany w newsfeedzie tylko mnie utwierdzają w tej tezie.

Na początek zalecam przejrzenie stron, które się polubiło i odlajkowanie tych, których posty są dla Was typowym spamem. Może wtedy korzystanie z tej strony będzie ciekawsze.

 

Etykiety: facebook hi-tech

Komentarze

Komentarze Disqus