"Prawda to za mało, ludzie zasługują na więcej..."
Mroczny Rycerz

TED w Smart TV

tedTak z nudów postanowiłem poprzeglądać jakie są nowe aplikacje w Smart TV. Ci którzy to mają wiedzą, że ciekawe aplikacje to można na palcach wyliczyć. Jakoś nie widzę bumu polskojęzycznych dobrych programów. Mocno się ździwiłem jak zobaczyłem w nowościach TED.

Pewnie część z Was zastanawia się co to jest? TED (Technology, Entertainment and Design) to seria konferencji, na który głoszone są idee warte rozpowszechniania.  Naprawdę ciekawe wystąpienia, które pomagają nam zrozumieć świat i myśleć poza schematami. Wśród mówców było sporo działaczy społecznych, architektów, ale także polityków (m.in. Bill Clinton). Większość wykładów jest dostępna online oraz na specjalnym kanale youtube. Co ciekawe, do sporej części z nich są dostępne polskie napisy.
Aplikacja TED umożliwia nam dostęp do ponad tysiąca wystąpień. Mamy proste, ale funkcjonalne menu, które pozwala nam wyszukiwać wystąpienia wg autorów, tematu oraz tagów. Możemy też oglądać materiały z napisami, aplikacja zapamiętuje też jaka jest nasza preferowana ścieżka dialogowa oraz to, czy dany wykład już oglądaliśmy. Ponadto możemy wystąpienia oznaczać jako ulubione.
Bardzo dobra i ciekawa aplikacja. Do pełni szczęścia brakuje tylko polskiego menu i opcji udostępniania materiałów w kanałach społecznościowych.
Polecam i chcę więcej takich aplikacji.
Chętni do oglądania wystąpień w TED mogą też używać dedykowanej aplikacji na systemy mobilne.

 

 

Etykiety: Samsung Smart TV

Komentarze

Komentarze Disqus