"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Nixon - 1995
Gracz - 1992
Płonący wieżowiec - 1974
Moja lista #15
Zaklinacz koni - 1998
Millenium. Saga - Belen Ortega, Sylvain Runberg
Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend
Miłość, szmaragd i krokodyl - 1984
Sandman. Tom 3. Kraina snów
Truman - 2015
Zapach kobiety - 1992
Trójka uciekinierów - 1989
Niewygodna prawda - 2015
Czarny deszcz - 1989
Previous Next Play Pause

filmweb logo 2018

Wchodząc dziś na Filmweb zauważyłem, że jest opcja płatnej wersji portalu.
W zamian za niewiele ponad 3 złote (płatność roczna) miesięcznie możemy korzystać z portalu bez reklam. Ponadto dostaniemy też zniżkę 15% do Multikina. Zacząłem się zastanawiać czy warto zapłacić i wesprzeć portal tą niewielką opłatą?
Niestety nie zdecyduję się. Powodów jest kilka.
Gdyby Filmweb wprowadził taką opłatę dwa, trzy lata temu to kupiłbym bez wahania. Wszakże jest to portal, którego używam cały czas - praktycznie codziennie. Przez ostatnie dwa lata portal mnie zaczął irytować na kilku płaszczyznach.
Fatalny system dodawania nowości filmowych, nowe tytuły przez lata nie posiadają opisów, zarysów fabuły, okładek. Materiały zgłaszać mogą czytelnicy, ale te zgłoszenia praktycznie w nieskończoność wiszą w 'proponowanych materiałach'. Niektórzy opisy wrzucają jako komentarze do tytułu, ale czy tak to powinno wyglądać?
Kolejny minus. Kompletny chaos w komentarzach. Wygląda to jakby nie było absolutnie żadnej moderacji. 


Poza zmianami wizualnymi, które zawsze zaskakują czytelnika, portal wydaje się stać w miejscu. Od lat brakuje możliwości robienia list filmów, które użytkownicy mogliby udostępniać. Brakuje również opcji 'filmy podobne' - filmy powiązane to nie to samo. 
Chętnie ujrzałbym tez jakąś formę algorytmu losującego (np z filmów zaznaczonych do obejrzenia).
Wejdźmy w zakładkę użytkownika. Widzimy próbę naśladowania Social Media (tło), ale brakuje chociażby zakładki 'moje dyskusje' (da się wejść, ale trzeba mocno się naszukać). Istniejące zakładki wydają się być chaotyczne i niespójne wizualnie - spróbujcie przejść w blog. Konto użytkownika to miejsce mega zaniedbane.
Największe zmiany w portalu to zmiany dotyczące 'reklam' - jest ich coraz więcej, a cały layout jest dostosowywany tylko pod nie. O wygodzie użytkownika nie ma tu mowy. Tak to odbieram.
Ostatnia cegiełka. Chętnie bym zapłacił korzystanie w portalu, ale portal musi dać coś ekstra. Dodatkowe opcje, dostęp do treści premium. Sam brak reklam to trochę za mało.
Co o tym myślicie? 

Komentarze

Back to top