"Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."
Stanisław Lem

James Bond Music w NOSPR

Karen

Od kilku miesięcy myślę nad tym by w 2019 roku przypomnieć sobie wszystkie filmy z James'em Bond'em. Systematyczne oglądanie zostałoby wzbogacone o wiedzę na temat serii - w końcu mam kilka pozycji książkowych na ten temat, które póki co stoją i się kurzą. Były to lekkie rozważania, ale pojawił się element, który sprawił, że coraz bardziej chcę się zmierzyć z tematem.
Trzeciego stycznia byłem w NOSPR na koncercie James Bond Music. Amerykańska wokalistka Karen Edward w towarzystwie orkiestry symfonicznej zaśpiewała kilka najbardziej znanych bondowskich utworów. Idealna przystawka do realizacji wspomnianego planu. To taki znak ;)


Sam koncert był ciekawy, świetnie zagrany i zaśpiewany, ale zdecydowanie za krótki, a bis składał się z wykonanych wcześniej utworów. Wolałbym, żeby był czymś ekstra - zwłaszcza, że nie było chociażby Goldeneye Tiny Turner. Mam wielki niedosyt, ale też jestem pod wrażeniem brzmienia niektórych utworów na żywo. Nie pamiętałem, że są to piosenki idealne dla orkiestry symfonicznej.
Było to bardzo pozytywne wejście w 2019 rok. Dziękuję za zaproszenie :)

 

Komentarze

Komentarze Disqus