"Twoje zdrowie, mała."
Humphrey Bogart

Nowości na stronie

Świat Dryftu. Część 1. Opowieść o złodziejach i trollach
Co w duszy gra - 2020
Kult - Łukasz Orbitowski
Przyjaciele: Spotkanie po latach
Rob Roy - 1995
Amores perros - 2000
Battle Royale - 2000
Sandman. Tom 4. Pora mgieł
Tytus Andronikus - 1999
Historia przemocy - 2005
Berlin. Tom 1. Miasto kamieni
Za młoda by umrzeć? - 1990
Zabójcza broń 3 - 1992
Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin
Previous Next Play Pause

karty kinowe

Nie wszyscy wiedzą, ale od jakiegoś czasu Cinema-City wprowadziło ofertę Unlimited, czyli opcję abonamentu na kino. Umowę podpisuje się na rok, a jej koszt to 504 złote. W ramach umowy można chodzić bez limitu na filmy 2D, a za 3D trzeba troszkę dopłacić. Oferta dotyczy wszystkich sal Cinema-City poza Warszawą, jeśli chcemy skorzystać z oferty w stolicy to musimy zapłacić wyższy abonament. Co istotne oferta obowiązuje także w weekendy.
Dokładnie rok temu zakupiłem wspomniany abonament. Wielu moich znajomych mnie zniechęcało twierdząc, że to jednak trochę kasy jest i po kilku miesiącach mi się znudzi. W ramach abonamentu byłem na ponad sześćdziesięciu seansach. Łatwo policzyć, że pojedynczy seans kosztował  około 8 złotych. Muszę przy tym zaznaczyć, że nie chodziłem na filmy, które całkowicie mnie nie interesowały. Starałem się także unikać pozycji słabych. Jest też kilka tytułów, które mi "uciekło" z powodu braku czasu.


Warto podkreślić, że poza Unlimited posiadałem też Kaśkę, czyli kartę zniżkową katowickich kin studyjnych. Kilkakrotnie jej użyłem, ale z przykrością muszę stwierdzić, że używałbym częściej gdyby repertuar był bardziej interesujący Mam wrażenie, że kiedyś w tych kinach były ciekawsze filmy. Może w 2017 roku się to odmieni.
Nigdy nie chodziłem tyle do kina co w tym roku. Abonament dał mi pewną wolność w podejmowaniu decyzji czy iść na coś do kina. Nie było kalkulowania czy na pewno to chcę obejrzeć w kinie, czy nie szkoda kasy? Był tylko jeden wyznacznik - nie marnować czasu na chłam. Konsekwentnie staram się unikać filmów złych - nie zawsze się to udaje, ale próbuję.

Teraz się zastanawiam nad kolejnym rokiem abonamentowym. Pewnie wykupię. ;)
Muszę Wam się przyznać, że te wypady do kina zmobilizowały mnie do spacerów. Było zdecydowanie więcej ruchu - zwłaszcza w niedzielne poranki. Seanse o 10 rano mają niesamowity urok.
Poniżej przedstawiam listę filmów, które obejrzałem w ramach abonamentu. Sortowanie wg daty obejrzenia

 

Komentarze

Back to top