"Cóż, nikt nie jest doskonały"
 Pół żartem, pół serio

Ostatnio podczas dyskusji na Facebook został poruszony temat synchronizacji.
Część osób twierdziła, że najlepszą formą synchronizacji jest posiadanie urządzeń Apple. Owszem jest to jakieś rozwiązanie.. pytanie po co przepłacać?

Dziś pokażę Wam przykład jak można zrobić prostą synchronizację wydarzeń z Facebooka do Kalendarza Google. Nie wszyscy mają świadomość, że do Kalendarza Google łatwo można dodać inne kalendarze w postaci adresu URL .
Zaczynamy od zdobycia adresu URL z wydarzeniami z FB. Otwieramy stronę Facebooka, po lewej stronie mamy kolumnę, a w niej takie pozycje: aktualności, wiadomości i wydarzenia. Klikamy w te ostatnie. Gdy strona nam się załaduje zerkamy na trzecią kolumnę. Pod wydarzeniami w tym tygodniu mamy informację o możliwości eksportu. Brzmi ona tak:

"Możesz dodawać wydarzenia do programu Microsoft Outlook, Kalendarza Google lub Kalendarza Apple. Dodane wydarzenia będą aktualizowane. Dowiedz się więcej.
Nadchodzące wydarzenia · Urodziny"

Mamy do wyboru eksport Nadchodzących wydarzeń lub urodzin. Klikamy interesujące nas łącze prawym przyciskiem. Wybieramy jedną z dwóch czynności. Kopiuj adres url lub otwórz w nowej karcie (a następnie skopiujemy adres z nowootwartej karty). W ten sposób pozyskaliśmy adres wydarzeń z FB.

Następnym krokiem jest dodanie adresu do Kalendarza Google.
Otwieramy www.google.com/calendar (oczywiście po zalogowaniu do usług Google)
W lewej kolumnie mamy mamy coś takiego jak inne kalendarze - klikamy na strzałkę obok tej pozycji. Wybieramy: Dodaj wg adresów URL.
W otwartym oknie dodajemy nasz adres URL z Facebooka. Zatwierdzamy operację.
Nowy Kalendarz dostał dodany. Wyświetla się jako w innych kalendarzach jako "Imię Nazwisko Facebook Events. Jego nazwę i ustawienia możemy zmienić rozwijając menu strzałką po jego prawej stronie.

Tak samo możemy dodać urodziny z Facebooka lub kalendarze z innych usług. Podczas Mundialu dodałem sobie Kalendarz rozgrywek. Kalendarze automatycznie się synchronizują i bezproblemowo wyświetlają na wszystkich urządzeniach z androidem.

Komentarze

Back to top