"Po­wie­działbym, że piękna, wie­czna i ro­man­tyczna jest tyl­ko miłość... niespełniona. "
Woody Allen

Nowości na stronie

Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023
Blondynka - 2022
Skalp - Tom drugi
Bez urazy - 2023

McCurry.Nowy Jork 11 wrzesnia 2001

McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001;
- autorzy: Jung Gi Kim, Jean David Morvan;
- wydawnictwo: Timof Comics, 2022;
- kategoria: komiks.


Steve McCurry jest znanym i cenionym fotografem, który zasłynął między innymi znakomitymi zdjęciami z Afganistanu. Przypadek sprawił, że był w Nowym Jorku 11 września i mógł udokumentować, utrwalić, na zdjęciach tragiczne wydarzenia, które wstrząsneły nowojorczykami. Komiks, składa się ze wspomnień fotografa, które są przeplatane zdjęciami i znakomitymi rysunkami. Album opowiada nie tylko o 11 września - w historię wplecione są też inne znane fotografie McCurry'ego oraz jego rozważania na temat roli fotografa w dokumentowaniu historii.


Mam pewien problem z tym albumem. Z jednej strony zachwycam się jego składowymi (połączenie fotografii z komiksem), ale pomysłu na komiks nie "kupuję". Mam wrażenie, że jest to zrobione trochę na siłę, a sama historia zawiera sporo powtórzeń, które próbują "narzucić" czytelnikowi punkt widzenia Steve'a. Żaden z tematów (Afganistan, WTC, biografia) nie został należycie opowiedziany. Zamiast porządnego reportażu dostaliśmy pewien zlepek, który jest nastawiony sprzedaż. Tak to odbieram.
Dobór zdjęć jest znakomity, ale wydawca niepotrzebnie umieścił niektóre na dwóch stronach. Przez taki układ to co najbardziej istotne na zdjęciu było w miejscu składania stron.

Back to top