"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1
Cabaret w Rozrywce
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka - 2023
Blondynka - 2022
Skalp - Tom drugi
Bez urazy - 2023

batman mroczny ksiaze z bajki

Batman - Mroczny książę z bajki;
- autor: Enrico Marini;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, Batman, DC Deluxe.

Egmont w tym roku mocno stawia na Marini'ego. Z tego co się orientuję to wydają chyba wszystko tego znakomitego twórcy komiksowego. Nie jestem znawcą tematu, ale podoba mi się ta kreska i chętnie sięgam (drugi przeczytany, czwarty kupiony) po jego albumy.
Joker musi (niby chce, ale wiadomo jak to jest) zdobyć niebanalny prezent dla swojej wybranki. Harley nie zadowoli się byle tandetną błyskotką więc prezent musi być drogi i piekielnie trudny w zdobyciu. Idealnie do tego nadaje się wielki brylant, który właście pojawił się w Gotham. Rzecz jest znakomicie chroniona i nawet Joker mógłby mieć problem z kradzieżą - zwłaszcza, że jego ekipa trochę się posypała. Jest nowy plan. Kamień kupi odpowiednio zmotywowany Bruce Wayne, który właśnie dowiedział się, że chyba jest ojcem. Dziecko już całkiem wyrośnięte, ale może i tak bogacz je pokocha?


W albumie mamy sporo zwrotów akcji i znakomicie nakreślone postacie. Zwłaszcza te drugoplanowe. Joker jest szalony bardziej niż zwykle a Batman wcale nie jest taki niezniszczalny.
Przyznaję, że lektura tego krótkiego albumu dała mi sporo satysfakcji i cieszę się, że powstają takie rzeczy. Amerykańska kultowa już popkultura trafia w ręce europejskich twórców. Wynik takiego miszmaszu może niejednego czytelnika zaskoczyć.

Back to top