Ułatwienia dostępu

Wydział 7 - pakiet 1-6

wydzial 7 pakiet 1

Wydział 7 - pakiet 1-6;
- autorzy: Marek Turek, Grzegorz Pawlak, Krzysztof Budziejewski, Arkadiusz Klimek, Robert Adler, Piotr Nowacki, Grzegorz Pawlak, Krzysztof Owedyk,
- wydawnictwo: Ongrys.
- kategoria: komiks, literatura polska, Wydział 7,

Często powtarzam na tym blogu, że mało znam polski komiks, a teraz mogę uzupełnić, że kompletnie nie znam aktualnie wydawanych polskich zeszytówek. Teraz mogę napisać, że coś się zmienia bo coś tam zacząłem czytać ;).

PRL, lata sześćdziesiąte. Wydział 7 jest specjalną jednostką Służby Bezpieczeństwa do rozwiązywania nietypowych spraw. Takie PRL-owskie Archiwum X. Niewielka jednostka jeździ po całym kraju i próbuje rozwiązywać sprawy, z którymi nie radzi sobie miejscowa Milicja. Mogą to być stwory, które zakłócają spokój, ale też i sprawy związane z róznymi eksperymentami zaprzyjaźnionych wojsk. Wydział jest skuteczny, ale nie zmienia to faktu, że przełożeni szukają tylko pretekstu do jego rozwiązania. Czyżby kolejny wspólny mianownik z Archiwum X?


Pierwsze sześć tomów przeczytałem dosyć szybko a to znaczy, że historia mnie porwała a klimat mocno przypadł do gustu. Znakomity pomysł na serię oraz bardzo dobre wykonanie. Oczywiście zdarzają się też słabsze tomy (Dobranocka), ale całość się broni. Zwłaszcza podoba mi się zakończenie każdego tomu, które ma formę notatek służbowych z oznaczeniem TAJNE. Aż się prosi by powstał z tego jakiś dobry serial :)