"Dlaczego upadamy, Bruce? Po to, żeby nauczyć się, jak wstawać"
Batman: Początek

Nowości na stronie

Batman - Mroczny książę z bajki
Briggs Land, Tom 1-2
Ex Machina. Tom 5
Miły Dom nad jeziorem - Tom 1
Męska skóra
Saga Winlandzka Tom 7
Tina - 1993
Niebezpieczni dżentelmeni - 2022
Siedmiu królów musi zginąć - 2023
Zabójcze wesele - 2023
Justified: Bez przebaczenia sezon 2
Dallas Barr
Czerwony smok - Thomas Harris
Wonder Woman: Tom 2

wypadek na polowaniu

Wypadek na polowaniu. Prawdziwa opowieść o zbrodni i poezji;
- autorzy: Landis Blair, David L. Carlson;
- wydawnictwo: Lost In Time, 2022;
- kategoria: komiks.

Tak się składa, że moje czytelniczo zakupowe ścieżki ostatnio wędrują w kierunku Lost In Time oraz Studia Lain. Dwa małe wydawnictwa, o całkiem różnej tematyce, ale łączy je dobra jakość wydania i oryginalne tytuły.
Wypadek na polowaniu to istna perełka, która będzie się pojawiać w różnych podsumowujących zestawieniach. Najlepszy komiks roku, największe zaskoczenie/odkrycie.. no i najdziwniejszy format, który ciężko upchnąć na półce.
Historia luźno inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.


Niewidomy mężczyzna nagle musi się zaopiekować swoim nastoletnim synem. Są dla siebie obcy, ale z czasem uczą się siebie i coraz bardziej im na sobie zależy. Niby banał. Jeden jest ślepy, a drugi nie chce patrzeć. Jeden ma bagaż doświadczeń, a drugi chęć popełniania błędów. Obaj żyją w swoich klatkach, ale jednak się kochają. Wiele się zmienia gdy na jaw wychodzi prawda o wypadku ojca. Wypadek na polowaniu ma dużo większy kontekst i wcale nie jest tak jednoznaczne jak było przedstawiane na początku. I tu pojawia się opowieść o więzieniu i odkrywaniu kolejnych murów/granic. Nic nie jest proste, nic oczywiste. Do tego dochodzi jeszcze Dante i Platon.
Fabuła jest starannie pomyślana i zdecydowanie wciąga czytelnika. Opierając się tylko na historii album oceniłbym na mocne siedem, może osiem, ale mamy jeszcze warstwę wizualną. I tutaj mamy mistrzostwo świata. Kadry są niejednoznaczne, piękne, czasem chaotyczne i żyjące swoim życiem, ale jakże genialnie korespondują z opowiadaną historią. Te obrazy pochłaniają widza/czytelnika i zostają z nim na dłużej. Jestem pod wielkim wrażeniem.

Komentarze

Back to top