"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

armada t 1

Armada.Tom 1;
- autor: Philippe Buchet, Jean David Morvan;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2021;
- kategoria: komiks, Armada.

Pierwszy album zbiorczy zawierający tomy: Ogień i popiół, Kolekcjoner, W trybach rewolucji, Talizman demonów.

Armada zbiór setek, a może tysięcy okrętów kosmicznych wędrujący przez galaktyki. Po drodze odwiedzają planety i zapraszają przedstawicieli inteligentnych ras do siebie. W ten sposób tworzą społeczeństwo idealne, w którym każdy ma swoich przedstawicieli. Tyle z ideologicznej teorii.
Armada z góry traktuje wszystkie napotkane formy życia i subiektywnie decyduje, które formy zasługują na przetrwanie, a które należy odpowiednio wykorzystać.


Na Armadzie żyje też Navis, dziewczyna ludzkiej rasy, która jest z jedną najlepszych agentek. Jest zwinna, przebiegła, a co najważniejsze potrafi ukryć swoje myśli przed rządzącymi Armadą. Navis nie urodziła się w Armadzie. Jej planeta przypadkiem leżała na drodze konwoju. Dziewczyna straciła wszystko co kocha i przyłączenie się do Armady nie było jej wyborem. Navis rzetelnie spełnia swoje obowiązki, ale cały czas pamięta o tym co utraciła.
Pozytywnie zaskoczyła mnie ta seria. Jest ładna kreska, spory rozmach w kreowaniu świata i przygody, które mają ciekawe scenariusze. Po pierwszym zbiorczym tomie jestem zdecydowanie na tak.

Komentarze

Back to top