" Nie ma nic gorszego niż mały człowiek obdarzony odrobiną władzy"
Kult - Łukasz Orbitowski

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

kapitan ameryka zimowy zolnierz

Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz;
- autorzy: Ed Brubaker, Frank D'Armata, Steve Epting, Michael Lark, John Paul Leon, Mike Perkins;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2019;
- kategoria: komiks, Marvel, Kapitan Ameryka (komiks).

W swojej kolekcji niewiele mam tytułów superbohaterskich, ale w ostatnim czasie trochę mnie ciągnie w tą stronę. Nie mówię, że będę zbierał wszelakie superhero, ale jest parę pozycji, które chcę nadrobić. Zwłaszcza jeśli wiem, że scenariusz jest dobrej jakości. Kilka rzeczy DC Comics już polecałem na tym blogu, pora teraz polecić coś z Marvela.
Powitajmy Kapitana Amerykę Brubakera. Filmowego Zimowego Żołnierza pewnia znacie, w mojej ocenie to jeden z lepszych filmów uniwersum więc oczekiwania względem komiksowego pierwowzoru były całkiem spore.
Film i komiks znacząco się różnią, ale to nie znaczy, że należy je wartościować. To różniące się w detalach dwie znakomite historie.


Kilka słów o komiksie. Kapitan Ameryka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej kostki, która w nieodpowiednich rękach może być śmiercionośną bronią. Wie, że będzie musiał rywalizować Red Skull'em, swoim odwiecznym wrogiem i jest na to przygotowany, ale sytuacja mocno się zmienia gdy Red Skull zostaje zamordowany. To nie tyle zmienia zasady gry - to całkowicie wywraca plansze. Z kim Agenci Tarczy będą musieli się zmierzyć? Kto jest tajemniczym zabójcą i dlaczego sprawa bezpośrednio uderza w Kapitana Amerykę? Sporo zwrotów akcji, niebanalni bohaterowie i akcja która wciąga to mocne strony tej historii. Wiecie co mnie zaskoczyło? Ta historia bardziej przypomina Batmana niż typowe superhero. Więcej żmudnego śledztwa niż latania w pelerynką. Zdecydowanie polecam.

Komentarze

Back to top