Ułatwienia dostępu

Button Man. Cyngiel

button man

Button Man. Cyngiel;
- autorzy: Arthur Ranson, John Wagner;
- wydawnictwo: Studio Lain, 2022;
- kategoria: komiks.

Harry Exton jest zawodowym zabójcą. Zabijanie, polowanie sprawia mu przyjemność, a wyrzuty sumienia zna tylko z opowieści. Gdy nadarza się okazja świetnie płatnej pracy jako cyngiel Harry nie waha się ani przez chwilę. Zabijanie dla pieniędzy nie jest niczym nowym, ale tym razem praca jest nietypowa. Kilku bogatych ludzi organizuje rozgrywki polegające na walkach płatnych zabójców. Przeważnie może przeżyć tylko jeden, ale czasem wystarczy dowód zwycięstwa w postaci obciętego palca. Harry nie przegrywa i nawet lubi swoją nową pracę - przeszkadza mu tylko to, że nie zna swojego szefa. Przez ten detal postanawia odejść, ale nie do końca wierzył, że z gry nie da się wyjść żywym. I tak oto myśliwy zostaje zwierzyną..


Znakomite tempo akcji, scenariusz i klimat. Nie sądziłem, że ten akcyjniak mnie aż tak porwie. Przeczytany w jeden wieczór.
Button Man narobił małego zamieszania na polskim rynku wydawniczym. Komiks ukazał się w stosunkowo małym nakładzie i wyprzedał się przed premierą, a co za tym idzie jego ceny w drugim obiegu znacząco skoczyły. Wiele osób się oburzyło, ale przyznaję, że nie bardzo rozumiem dlaczego. Studio Lain słynie z małych nakładów i cieszy mnie, że ich pozycje ładnie się sprzedają. Dla wydawnictwa to lepsze rozwiązanie niż magazyny pełne niesprzedanych albumów, które potem trzeba na siłę (z dużym rabatem) upychać do księgarni. Button Man'a udało mi się kupić w ostatniej chwili i zakupu nie żałuję. Od razu też uprzedzam - mój egzemplarz nie jest na sprzedaż.