"Jesteś tym, co kochasz, a nie tym, co inni kochają w Tobie"
Adaptacja

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

Blade Runner.2029 t 2

Blade Runner. 2029;
- autorzy: Michael Green, Andres Guinaldo, Mike Johnson;
- Blade Runner, tom 2;
- Egmont Polska, 2022;
- kategoria: komiks, dystopia.

Ash pracuje jako łowczyni replikantów, ma niezłe wyniki, ale też drugie życie o którym nikt nie wie. Prywatnie jest związana z androidką. Nie wszystkich przeciwników zabija, niektórym daje szansę i wskazuje bezpieczne schronienie - wszystko zależy od jednostki. Spór pomiędzy replikantami a ludźmi się zaostrza gdy na scenie pojawia się tajemniczy przeciwnik. Yotun jest replikantem, który sieje wokół siebie przemoc i zniszczenie, ale też obiecuje innym replikantom wolność i zrównane prawa z ludźmi. Wypowiada otwartą wojnę, która sprawia, że staje się dla wszystkich łowców priorytetowym celem.


Ash również próbuje go dorwać (zabić), ale Yotun doskonale wie z kim będzie musiał walczyć i nie waha się wykorzystać wszystkich metod by osiągnąć sukces. Sekret Ash już nie jest bezpieczny.
Blade Runner 2029 trzyma znakomity poziom, historia jest spójna, przekonująca i z olbrzymim potencjałem ekranizacyjnym. Zwłaszcza Yotun został znakomicie wykreowany. Takich antagonistów to ja lubię.
Powoli zaczynam myśleć o ograniczaniu serii komiksowych, które kupuję, ale Blade Runner zostaje. Te rysunki, historie - ten świat ma olbrzymi potencjał.

Back to top