"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

ex machina t 2

Ex Machina, Tom 2;
- autorzy: Tony Harris, Brian K. Vaughan;
- Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

Drugi tom przygód Ex Machiny przynosi nam sporo odpowiedzi jeśli chodzi o przeszłość Mitchell'a Hundred'a. Jest wątek z czasów dzieciństwa, który wyjaśnia co nieco relację z Kreml'em oraz historia, w której Mitchell odwiedza matkę. Obie historie budują ciekawy rys psychologiczny. A co współcześnie? Burmistrz musi cały czas 'walczyć' o swoje miasto. Czasem przeciwnikami są inne osoby roszczące sobie prawo do bycia superherosami. Czasem gadżety i pelerynka to za mało. Groźniejszym wyzwaniem jest zagrożenie terrorystyczne.


To początek lat dwutysięcznych, początek wojny z Al Kaidą. W mieście nie jest już tak bezpiecznie jak kiedyś. Zagrożenie może być wszędzie, ale czy walka z nim może wymagać poświęceń? Z jednej strony ograniczenie swobód obywatelskich, a z drugiej Hundred obiecał, że już nie będzie używał swoich mocy... dotrzyma słowa?

"Zarządzam Nowym Jorkiem.. Ja nie sypiam"

Drugi tom trzyma poziom i przyznaję, że coraz bardziej lubię głównego bohatera i jego rozterki.

Komentarze

Back to top