"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

dziki lad

Dziki Ląd;
- autorzy: Sumit Kumar, Ram Venkatesan;
- wydawnictwo: Lost In Time, 2020;
- kategoria: komiks.

Ostatnio udało mi się kupić okazyjnie kilka albumów wydawnictwa Lost In Time, a to mi przypomniało, że mam na półkach ich pierwszy album, który nadal pozostawał nieprzeczytany. Postanowiłem początkiem roku takie rzeczy nadrabiać.
Mamy końcówkę osiemnastego wieku. Na jednym z statków, które przybyły do Indii (port Kalikat) znajduje się bardzo niebezpieczny drapieżnik. Potwór, który atakuje nocą i którego bardzo trudno powstrzymać. Tym monstrum jest wampir. Na nowym terytorium zaczyna siać zamęt, ale nie wie jeszcze, że te ziemie mają swoje stwory, które są dużo starsze i silniejsze od przybysza. Do nich zalicza się Rakszas -demon ludojad. Starcie jest kwestią czasu.
W tle mamy piękne Indie oraz wojnę pomiędzy przedstawicielami Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej a rdzennymi mieszkańcami.


Dziki Ląd zachwyca rysunkami oraz klimatem. Wciągająca i niebanalna fabuła zostaje w głowie na dłużej. Jedyne, do czego mogę się przyczepić to wielkość komiksu. Zdecydowanie za mały. Te rysunki o wiele ładniej prezentowałyby się w większym formacie.

Back to top