"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
Malarz - Łukasz Godlewski
Folwark zwierzęcy - Powieść graficzna

folwark zwierzecy

Folwark zwierzęcy - Powieść graficzna
- autor: Odyr, George Orwell;
- wydawnictwo: Jaguar;
- kategoria: komiks, adaptacja, antyutopia.

Folwark zwierzęcy znają chyba wszyscy. Ta słynna antyutopia Orwell'a opowiada o farmie, na której zwierzęta się zbuntowały i przegoniły właściciela. Teraz same miały sobą rządzić i dzięki temu będą pracować mniej ciężko. Takie były założenia, ale z czasem wiele się zmienia. Są nowe cele, które wymagają poświęceń, a pracy jakby zawsze coraz więcej. Nawet pierwotne idee ulegają zmianie. Niby zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze.
Po bardzo udanej adaptacji Zabić drozda postanowiłem spróbować kolejnych i tym razem sięgnąłem po klasyka, który w mojej głowie zdążył się przykurzyć.


I wiecie co? W mojej ocenie ten komik nie jest zbyt udany. Nawet mam problem to nazywać komiksem bo bardziej przypomina mi ilustrowaną książkę. W sumie nie powinienem na to narzekać bo jest ten album reklamowany jako powieść graficzna. Dymków niewiele, a ilustracje mocno chaotyczne - ewidentnie nie mój styl. Takie mniej lub bardziej kształtne plamy.Ta adaptacja bardzo mało opowiada obrazem, a szkoda bo mógł to być główny atut zachęcający do ponownej lektury znanej fabuły.

Komentarze

Back to top