"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

swiat dryftu tom 2

Świat Dryftu. Część 2. Opowieść o czarodziejach,
(Driftwereld – Deel 2 – Een verhaal over tovenaars);
- twórca Ken Broeders;
- Lost In Time, 2021;
- kategoria: komiks, Świat Dryftu.

Świat Dryftu istnieje równolegle do Świata Ludzi. To w zasadzie są podobne z tym że w Świecie Dryftu magia i dziwne stwory wypełniają każdą przestrzeń. W zasadzie nie powinny się stykać, ale czasem się zderzają i powstają portale pomiędzy światami. Te tunele mogą służyć do handlu ale także do porwań i innych niecnych zachowań. Delllric, podrzędny złodziejaszek oraz piękna Ysebeau ze Świata Ludzi znajdują schronienie u Czerwonego Czarodzieja. Miejscówka tylko na chwilę jest bezpieczna. Nasi bohaterowie zostają zaatakowani przez okrutną wiedźmę Shulam. Kiedyś była pokonana i zesłana w niebyt, ale ostatnio rośnie w siłę i potajemnie atakuje oba światy. Czy Dellric i Ysebeau przetrwają? Jaki los czeka oba światy? Tego dowiem się po trzecim tomie.


Świat Dryftu jest znakomicie narysowany i widać, że autor miał pomysł na mega ciekawy świat. Szkoda tylko, że fabuła jest tak poszarpana i w zasadzie dosyć prosta. Myślę, że Broeders powinien poszukać wytrawnego scenarzysty. Zresztą w materiałach dodatkowych pisze, że miał pomysły na kolejne postacie, ale ich nie użył.. co za marnotrawstwo 😉

Komentarze

Back to top