"Uwielbiam zapach napalmu o poranku."
Czas Apokalipsy

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

pinokio winshluss

Pinokio;
- autor: Vincent Paronnaud (Winshluss);
- Kultura Gniewu, 2022;
- kategoria: komiks.

Przypadkiem końcówka roku mija mi z duża ilością tytułów z Kultury Gniewu. Na Pinokia polowałem przez kilka miesięcy, ale mój portfel został uratowany informacją o drugim wydaniu tego albumu.
Jest to historia pewnego chłopca, stworzonego przez ... no dobra bez przesady. Historię mniej więcej wszyscy znają. Tylko nie wszystkie wersje opowiadają o okolicznościach opuszczenia przez Pinokia domu stwórcy i jak w tym była rola jego żony. Wyobraźnia Winshluss'a nie ma granic i dlatego też komiks jest adresowany do dorosłego czytelnika. Zacznijmy od tego, że Pinokio nie miał być zabawką a robotem wojskowym, zaawansowaną bronią, która przez Krótkie Spięcie (uwielbiam ten film) ożyła i wyruszyła w podróż.

Sporo się dzieje w tej historii, a niektóre rozwiązania fabularne są dziwne, odważne i w pewien sposób niepokojące. Z drugiej strony uwielbiam jak znane popkulturowe historie zyskują nowe życie. Dlatego też jestem wielkim fanem Baśni (Fables). Dlaczego się ograniczać to oryginału - niech bohaterowie żyją i mają nowe/stare przygody.
Na koniec ciekawostka. Dziś odkryłem, że Winshluss to Vincent Paronnaud - twórca filmowy, który wyreżyserował między innymi Persepolis. :)

Komentarze

Back to top