"Każdy umiera, ale nie każdy tak naprawdę żyje"
Braveheart

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

pinokio winshluss

Pinokio;
- autor: Vincent Paronnaud (Winshluss);
- Kultura Gniewu, 2022;
- kategoria: komiks.

Przypadkiem końcówka roku mija mi z duża ilością tytułów z Kultury Gniewu. Na Pinokia polowałem przez kilka miesięcy, ale mój portfel został uratowany informacją o drugim wydaniu tego albumu.
Jest to historia pewnego chłopca, stworzonego przez ... no dobra bez przesady. Historię mniej więcej wszyscy znają. Tylko nie wszystkie wersje opowiadają o okolicznościach opuszczenia przez Pinokia domu stwórcy i jak w tym była rola jego żony. Wyobraźnia Winshluss'a nie ma granic i dlatego też komiks jest adresowany do dorosłego czytelnika. Zacznijmy od tego, że Pinokio nie miał być zabawką a robotem wojskowym, zaawansowaną bronią, która przez Krótkie Spięcie (uwielbiam ten film) ożyła i wyruszyła w podróż.

Sporo się dzieje w tej historii, a niektóre rozwiązania fabularne są dziwne, odważne i w pewien sposób niepokojące. Z drugiej strony uwielbiam jak znane popkulturowe historie zyskują nowe życie. Dlatego też jestem wielkim fanem Baśni (Fables). Dlaczego się ograniczać to oryginału - niech bohaterowie żyją i mają nowe/stare przygody.
Na koniec ciekawostka. Dziś odkryłem, że Winshluss to Vincent Paronnaud - twórca filmowy, który wyreżyserował między innymi Persepolis. :)

Back to top