"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021
Sabrina - 1954
Wieloryb - 2022

bestia t 1

Bestia, Tom 1;
- autor: Frank Pé, Zidrou;
- Timof Comics, 2022;
- kategoria: komiks.

Akcja tego albumu dzieje się w Belgii, w Antwerpii w 1955 roku. Czast powojenne są ciężkie dla wielu mieszkańców. Społeczeństwo walczy z biedą i z trudem zasypuje podziały wykopane przez wojnę. Z miejscowego portu ucieka dziwne zwierzę, które zostało schwytane gdzieś w Stanach Zjednoczonych. W obcym klimacie, w zurbanizowanym terenie jest skazane na śmierć, ale przypadkiem trafia pod opiekę chłopca, który przygarnia wszystkie potrzebujące zwierzęta.
Myślicie, że to opowieść o Bestii? Dziwnym, potencjalnie niebezpiecznym zwierzęciu? To przyjrzyjcie się historii chłopca i jego mamy. Żyją bardzo skromnie, a raczej biednie a pomimo to mają siły i chęci by opiekować się potrzebującymi zwierzętami. Nie mogą za bardzo liczyć na pomoc sąsiadów bo im też się nie przelewa.. a poza tym pamiętają kim jest ojciec chłopca. Pewne rany jeszczze się nie zabliźniły.


Czy warto sięgnąć po ten album? Tak i nie. Znakomita fabuła, kontekst i nagradzane rysunki to atuty. Minus? Nie wiadomo ile będzie trzeba czekać na kolejną odsłonę. ;)

Komentarze

Back to top