"Jest się bardziej autentycznym, im bardziej się przypomina to, o czym się marzyło."
Wszystko o mojej matce

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

spotkanie w phoenix

Spotkanie w Phoenix;
- autor: Tony Sandoval;
- wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2016
- kategoria: komiks.

Autobiograficzna opowieść o podróży z Meksyku do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Phoenix. Młody zdolny rysownik wie, że w rodzinnych stronach nie ma szans na karierę w branży komiksowej. Próbuje legalnie wyjechać do Stanów, ale bez porządnego wsparcia finansowego nie jest to możliwe. Jedyną opcją jest wykupienie nielegalnego przerzutu do USA. Wiąże się to z wielkim ryzykiem. Wiele osób podczas przekraczania granicy napotyka różne przeszkody. Rynek przerzutowy przepełniony jest oszustami, na trasie grasują bandy oprychów, a ponadto jest bardzo dużo kontroli Straży Granicznej. Imigranci mogą stracić oszczędności swojego życia a w najgorszym wypadku także życie.
Bohater spotkania w Phoenix pomimo ryzyk musi zaryzykować. To nie chodzi tylko o karierę - w Stanach czeka też na niego ukochana. A miłość ponoć uskrzydla.


Album czyta się bardzo szybko. Fabuła, pomimo trudnego tematu jest lekka (może za bardzo) i niezbyt skomplikowana. Kreska jest bardzo przyjemna dla oka - ten styl może się podobać. Myślę, że dam szanse kolejnym albumom Sandoval'a.

Back to top