"Niektórzy mają tragedię we krwi"
Donnie Darko

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

korzenie rodzinne

Korzenie rodzinne,
(Family Tree) - 2021
- autorzy: Phil Hester, Jeff Lemire;
- Wydawnictwo: Mucha Comics;
- kategoria: komiks.

Dawno nie czytałem nic Lemire'a więc pora sobie przypomnieć ten styl opowiadania. Tym razem scenariusz napisał Lemire, ale rysunki należą do Hester'a, który idealnie czuje klimat Jeff'a.

Ośmioletnia Jeff nagle zaczyna przemieniać się drzewo. Z ciała zaczynają wyrastać gałęzie, a kończy powoli tracą ludzkie kształty. Nikt nie wie co się dzieje, to coś poważniejszego niż wysypka. Dodatkowo rodzinę Meg zaczynają ścigać mocno uzbrojeni ludzie. Zamiary mają jasne i tylko nagłe pojawienie się dziadka sprawia, że rodzina przeżyła. Dziadek ma też odpowiedzi na niektóre pytania.. ponoć Meg nie jest pierwszym ludzkim drzewem i "choroby" nie da się zatrzymać. To zwiastun czegoś nowego. Relacja ludzie/natura całkowicie się zmieni.


Korzenie rodzinne to z pozoru lekka opowieść w klimacie Łasucha, ale pod płaszczem rozrywkowej fabuły porusza ważne ekologiczne wątki. Kim jesteśmy na ziemi i jakim prawem zawłaszczamy całą planetę dla siebie? Gdzie miejsce dla innych form życia? Czy ta grabieżcza eksploatacja planety nie zasługuje na "karę"?

Back to top