"Mam krwiaka. - Żeby mieć krwiaka to trzeba mieć mózg"
Przychodzi facet do lekarza

Nowości na stronie

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975
Free Guy - 2021

zasada trojek

Zasada Trójek;
- autor: Tomasz Grządziela (Spell);
- Kultura Gniewu, 2022;
- kategoria: literatura polska, komiks.

Miejsce, które nigdzie się nie zaczyna i nigdzie nie kończy. Świat, w którym wszystko jest możliwe. W tym jakże absurdalnym świecie żyje Rubin i Honor. Para, która ma dość otaczającego świata i postanawia uciec, zmienić otaczającą rzeczywistość. Zanim to jednak zrobią Rubin chce stoczyć ostatni sztukmistrzowski pojedynek. Oczywiście przegrywa, a pragnienie zwycięstwa staje się jego obsesją. Niespełnionym marzeniem, pod które wszystko dostosowuje. Przerośnięta ambicja sprawia, że Rubin nie może już normalnie funkcjonować. Honor to postać innego rzędu. Nie ma wielkich potrzeb, chce tylko by Rubin był szczęśliwy. Jest jeszcze Alfa - koleżanka Rubina z dzieciństwa. Ona zawsze wygrywa, a pomimo to cały czas poszukuje. Zwycięstwa nie dają radości.

Zasada Trójek, w swój pokręcony sposób, przypomina, że ambicja, motywacja może być zarazem czymś dobrym co pozytywnie zmienia nasze życie, ale też potrafi je totalnie zrujnować. Wszystko zależy od proporcji.
Długo się wzbraniałem przed tym albumem. Najpierw przed zakupem, a poźniej przed lekturą. Gdy Zasada Trójek została okrzyknięta najepszym polskim komiksem br. to "dojrzałem" do lektury. Strasznie to dziwna rzecz. Wspomniana fabuła nie jest jakość specjalnie porywająca, ale miewa znakomite momenty. Traktuję ją jako pretekst dla znakomitych, kompletnie odjechanych rysunków. Wykreowany świat nie jest spójny, bo jak spójny może być chaos, ale ma w sobie pewne szaleństwo i widać, że wyobraźnia autora nie ma żadnych granic. I nie mam tu na myśli dziwnych perwersji.
Zdecydowanie warto dać szansę.

Komentarze

Back to top