"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

Korriganie
Menu - 2022
Jack Ryan - sezon 3
Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022

y ostatni z mezczyzn t 5

Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5;
- autorzy: Pia Guerra, José Marzán Jr., Goran Sudžuka, Brian K. Vaughan;
- Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, Vertigo, postapo, Nagroda Eisnera, DC Comics.


Piąty, a zarazem ostatni tom przygód Ostatnie z mężczyzn. Minęły cztery lata od wyginięcia mężczyzn. Yorick już nie jest jedynym samcem, ale nadal nie wiadomo co sprawiło iż przeżył. I czy kolejni mężczyźni mogą żyć bezpiecznie. Czy katastrofa się powtórzy? Trwają badania i w końcu dostajemy wytłumaczenie dlaczego mężczyźni, jak mamuty, wyginęli. Mnie osobiście nie przekonuje, ale też jestem świadom iż to tak naprawdę nie ma znaczenia. Ważne jest jaki może powstać świat bez udziału mężczyzn? Lepszy? Gorszy? A może po prostu inny? A co jakby wyginęły kobiety? Świat również pogrążyłby się w wojennym chaosie? Ciekawe rozważania.


Yorick w końcu odnajduje swoją Beth. Po tylu latach mogą być razem. Ich spotkanie oczywiście otwiera nowe możliwości scenariuszowe, a zarazem wymaga dookreślenia relacji pomiędzy Yorickiem a 355. Wydawało by się, że to koniec historii, że mamy prawdziwie szczęśliwy happy end. Prawie, bo twórcy zaserwowali nam kolejny, nagły zwrot akcji.
Y - Ostatni z mężczyzn to znakomita seria, która dowodzi iż Vertigo było piekielnie dobrym pomysłem pomysłem. W tym miejscu mogły być wydawane znakomite serie, które uciekały schematom. Nowe DC Black Label niestety nie ma tego znaku jakości.

Komentarze

Back to top