"Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga – konstruktywną opozycją."
Woody Allen

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

y ostatni z mezczyzn t 5

Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5;
- autorzy: Pia Guerra, José Marzán Jr., Goran Sudžuka, Brian K. Vaughan;
- Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, Vertigo, postapo, Nagroda Eisnera, DC Comics.


Piąty, a zarazem ostatni tom przygód Ostatnie z mężczyzn. Minęły cztery lata od wyginięcia mężczyzn. Yorick już nie jest jedynym samcem, ale nadal nie wiadomo co sprawiło iż przeżył. I czy kolejni mężczyźni mogą żyć bezpiecznie. Czy katastrofa się powtórzy? Trwają badania i w końcu dostajemy wytłumaczenie dlaczego mężczyźni, jak mamuty, wyginęli. Mnie osobiście nie przekonuje, ale też jestem świadom iż to tak naprawdę nie ma znaczenia. Ważne jest jaki może powstać świat bez udziału mężczyzn? Lepszy? Gorszy? A może po prostu inny? A co jakby wyginęły kobiety? Świat również pogrążyłby się w wojennym chaosie? Ciekawe rozważania.


Yorick w końcu odnajduje swoją Beth. Po tylu latach mogą być razem. Ich spotkanie oczywiście otwiera nowe możliwości scenariuszowe, a zarazem wymaga dookreślenia relacji pomiędzy Yorickiem a 355. Wydawało by się, że to koniec historii, że mamy prawdziwie szczęśliwy happy end. Prawie, bo twórcy zaserwowali nam kolejny, nagły zwrot akcji.
Y - Ostatni z mężczyzn to znakomita seria, która dowodzi iż Vertigo było piekielnie dobrym pomysłem pomysłem. W tym miejscu mogły być wydawane znakomite serie, które uciekały schematom. Nowe DC Black Label niestety nie ma tego znaku jakości.

Back to top