" Nie ma nic gorszego niż mały człowiek obdarzony odrobiną władzy"
Kult - Łukasz Orbitowski

Nowości na stronie

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975
Free Guy - 2021

y ostatni z mezczyzn t 5

Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5;
- autorzy: Pia Guerra, José Marzán Jr., Goran Sudžuka, Brian K. Vaughan;
- Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, Vertigo, postapo, Nagroda Eisnera, DC Comics.


Piąty, a zarazem ostatni tom przygód Ostatnie z mężczyzn. Minęły cztery lata od wyginięcia mężczyzn. Yorick już nie jest jedynym samcem, ale nadal nie wiadomo co sprawiło iż przeżył. I czy kolejni mężczyźni mogą żyć bezpiecznie. Czy katastrofa się powtórzy? Trwają badania i w końcu dostajemy wytłumaczenie dlaczego mężczyźni, jak mamuty, wyginęli. Mnie osobiście nie przekonuje, ale też jestem świadom iż to tak naprawdę nie ma znaczenia. Ważne jest jaki może powstać świat bez udziału mężczyzn? Lepszy? Gorszy? A może po prostu inny? A co jakby wyginęły kobiety? Świat również pogrążyłby się w wojennym chaosie? Ciekawe rozważania.


Yorick w końcu odnajduje swoją Beth. Po tylu latach mogą być razem. Ich spotkanie oczywiście otwiera nowe możliwości scenariuszowe, a zarazem wymaga dookreślenia relacji pomiędzy Yorickiem a 355. Wydawało by się, że to koniec historii, że mamy prawdziwie szczęśliwy happy end. Prawie, bo twórcy zaserwowali nam kolejny, nagły zwrot akcji.
Y - Ostatni z mężczyzn to znakomita seria, która dowodzi iż Vertigo było piekielnie dobrym pomysłem pomysłem. W tym miejscu mogły być wydawane znakomite serie, które uciekały schematom. Nowe DC Black Label niestety nie ma tego znaku jakości.

Komentarze

Back to top