"- Jeśli chcesz to się wyprowadź
- To mój dom"
K-9

Nowości na stronie

Kurczak ze śliwkami
Świat Dryftu. Część 3. Opowieść o wiedźmie
Maus. Opowieść ocalałego. Wydanie zbiorcze
Węgiel i Krzem
Dziki Ląd
Tyler Cross. Black Rock
Wszystko zajęte
Yellowstone - sezon 2
Gliniarze z Southland - sezon 2
Bilet do raju - 2022
Bullet Train - 2022
RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
Malarz - Łukasz Godlewski
Folwark zwierzęcy - Powieść graficzna

zabic drozda komiks

Zabić drozda. Powieść graficzna
- autorzy: Fred Fordham, Harper Lee;
- Wydawnictwo Jaguar, 2020;
- kategoria: komiks, adaptacja.

Lata trzydzieste dwudziestego wieku. Południe Stanów Zjednoczonych. Czarnoskóry chłopak zostaje oskarżony o gwałt. Wszystkie dowody świadczą o jego niewinności, ale słowo białej dziewczyny jest ważniejsze niż czarnego chłopaka. Obrońcą chłopaka jest biały adwokat, który wierzy, że społeczeństwo się zmienia i wszyscy mają równe prawa. Wierzy też w dobrą naturę człowieka. Równouprawnienie wydaje się być odległym celem, ale to nie zmienia faktu, że należy do niego dążyć. Zabić drozda to złożona historia o tolerancji, szacunku, sprawiedliwości. To też rzecz o róźnicach klasowych i rasowych.
Ta komiksowa adaptacja powstała (w uzgodnieniu z rodziną autora książki) powstała w znakomitym czasie. Dziś na nowo zapominamy o tym, że musimy się wzajemnie szanować, że szalejący tłum składa się z bogobojnych sąsiadów, że mniejszości należy traktować z szacunkiem. Może ta adaptacja powinna trafić do kanony lektur?


Nie czytałem Zabić drozda. Historię znam z filmu i teraz z komiksu, ale wierzę, że z czasem i oryginał trafi na moją półkę.

Komentarze

Back to top