"Jest się bardziej autentycznym, im bardziej się przypomina to, o czym się marzyło."
Wszystko o mojej matce

Nowości na stronie

Menu - 2022
Jack Ryan - sezon 3
Barry - sezon 2
Elvis - 2022
Black Adam - 2022
Dni piasku
Bękarty z Południa. Tom 4. Motywacja
Ex Machina. Tom 3
Armada.Tom 1
Listy do M.5 - 2022
Wszystko wszędzie naraz - 2022
Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz
Patrz jak kręcą - 2022
Czarna Wdowa - 2021

batman noir dlugie halloween

Batman Noir- Długie Halloween;
- autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale;
- Egmont Polska, 2019
- kategoria: komiks, Noir, Batman, Batman Noir.

Z okazji urodzin gacka Egmont uraczył nas jubileuszowym wydaniem kilku znanych historii o nietoperzu. Olbrzymi format, czarno-białe rysunki oraz znakomity poziom wydania zyskały wielu chętnych kolekcjonerów, ale sam podchodziłem z rezerwą do tego cyklu. Głównym argumentem przeciw było - gdzie ja to położę? Przecie nie mam takich wysokich półek. Przypadek sprawił, że z okazji urodzin to wydanie zagościło na moich półkach. I bardzo się z tego cieszę - lektura wymagała odpowiednich warunków, ale sama historia wszystko zrekomsowała.
Gotham. Miasto, które od lat przyciąga wszelkich świrów. Niby Batman próbuje z nimi walczyć, ale wielu uważa, że to on właśnie przyciąga wszelkie mendy. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie to jest tematem tego albumu. Pojawia się nowy złoczyńca, który zabija ludzi powiązanych z mafią. Zawsze używa małego kalibru a morderstwa mają miejsce zawsze w święta. W Gotham wszyscy mają krótkie ksywki i nowy gracz zostaje Holiday'em.


Nikt nie wie kim jest, ale także jego motywacje też nie są do końca jasne. Czy to tylko element mafijnych porachunków, a może kolejny świr szukający dla siebie miejsca w mieście. Niektórzy twierdzą, że to może być funkcjonariusz służb, który zaczął działać bardziej radykalnie. Prokurator, Wayne, Batman, a może to Catwoman? Jedno jest pewne - nikomu w mieście nie podoba się nieprzewidywalność Holiday'a.
Znakomity klimat, scenariusz i całe paleta gwiazd Gotham w drugim planie zachwycają. Jedynie czego mi brakowało to koloru. Czarno-białe wydanie ma swój niezaprzeczalny urok, ale jestem ciekaw jak poszczególne sceny wyglądają w pełnej palecie.
Album zdecydowanie polecam i dziękuję za prezent.

Komentarze

Back to top