"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Wrzaskun, tom 1. Piękna i brzydal
Chip i Dale: Brygada RR - 2022
Ambulans - 2022
Metronom. Wydanie zbiorcze
Batman Noir - Długie Halloween
Miki i kraina Pradawnych
Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
Piękna ciemność
Poranek ściętych głów #2
100 Naboi: Brat Lono
Bękart - Max de Radiguès
Skarb Mikołajka - 2021
Lśniące dziewczyny - miniserial

miki i kraina pradawnych
Miki i kraina Pradawnych
,
- autorzy: Silvio Camboni, Filippi Denis-Pierre;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: komiks, Myszka Miki, Disney.

Nie jestem fanem Miki'ego, ale ten tytuł i pozostałe w serii chciałem posiadać. Słynni komiksowi twórcy pokazują swoją wizję kultowej już postaci. Jest Miki, są jego przyjaciele, ale nie ma całej klasycznej Disney'owskiej otoczki. A do tego pięknie zdobione wydanie. To trzeba było posiadać.

Miki jest rzemieślnikiem tworzącym mocne sznury (Powroźnik). Jego świat unosi się wysoko w chmurach i składa się z latających kawałków skalistej ziemi. Mieszkańcy starają się przypadkowe fragmenty ze sobą łączyć linami i w ten sposób powiększać ciasną przestrzeń do życia. To rozwiązanie działa całkiem dobrze, ale połączenia są cały czas zrywane przez szalejące wiatry. Ponadto tereny kradnie Fantomen, który ogłosił się władcą wszystkich terenów. Nie muszę dodawać, że bezwzględnym? Miły to on nie jest ;)


Miki razem z przyjaciółmi próbuje odszukać mityczną krainę Pradawnych, która mogłaby zapewnić spokojne życie z daleka od Fantomen'a oraz szalejących wiatrów.
Pod względym wizualnym album jest ucztą dla oka, ale fabularnie nie mu tu wielkich fajerwerków. Na szczególną uwagę zasługuje relacja pomiędzy Fantomen'em a szefem Gildii, który z nim walczy.

Komentarze

Back to top