"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999
Żegnaj Laleczko - 1975
Free Guy - 2021

y ostatni z mezczyzn t 3

Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 3;
- autorzy: Pia Guerra, José Marzán Jr., Goran Sudžuka, Brian K. Vaughan;
- Egmont Polska, 2016;
- kategoria: komiks, Vertigo, postapo, Nagroda Eisnera, DC Comics.

Minął kolejny rok od nagłej śmierci większości z mężczyzn. Yorick już nie jest tak niewinnym chłopcem jak na początku nowego świata. Wie, że jest kluczowy dla ocalenia ludzkości, ale też wie, że jego życie cały czas jest zagrożone. Istnieje mnóstwo kobiet, którym podoba się nowy ład, a także sporo, które chciałyby zagarnoć ostatniego mężczyznę tylko dla siebie. W tym szalonym świecie Yorick 'zdradza' swoją dziewczynę, a także po raz pierwszy zabija. Po takich przeżyciach nic nie może byc nornalne. Siostra Yoricka również przeżywa wielką metamorfozę. Odrzuca ruch amazonek i próbuje na nowo zbudować więź z bratem? Czy to jest możliwe?

Doktorka próbuje zrozumieć dlaczego Yorick przeżył. Są różne teorie, ale obecność małpki wydaje się być kluczowa. To najprawdopodobniej Ampresand 'uratował' Yoricka. W zasadzie to jego odchody, którymi lubi się dzielić.

Trzeci tom serii reprezentuje znany, bardzo wysoki poziom. Fabularnie dowiadujemy się kilku ciekawych rzeczy, a ukazany świat staje się bardziej spójny. Największą zaletą tej serii są rozważania na temat ludzkiej kondycji. Dlaczego ten nasz świat jest taki jaki jest? Jak się układają (układały) relacje pomiędzy płciami i jak to się przekłada na nasze życie. Wizualnie jest bardzo dobrze. Nie ma tu wielkich fajerwerków, ale też nie czujemy, że kadry zaniżają poziom publikacji. Wszystko się znakomicie uzupełnia. Polecam

Komentarze

Back to top