"Cóż, nikt nie jest doskonały"
Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Władca księgi - 1994
Wiedźmun. Tom 2.  Przed wyprawą zbierz drużynę
Batman. Mroczne zwycięstwo
Zadzwoń do Saula - sezon 3
Frantic - 1988
Wiele śmierci Laili Starr
Miki. Szalone przygody
Wielka wyprawa Muppetów - 1979
Parker, Tom 1
Pracownik miesiąca - 2022
Mglisty Billy i Dar Ciemnowidzenia
Biały szum - 2022
Czas wolny w PRL
Terapia bez trzymanki - sezon 1

powrot do edenu

Powrót do Edenu;
- autor: Paco Roca;
- Kultura Gniewu, 2022;
- kategoria: komiks.

Pretekstem do historii opowiedzianej w tym albumie są trzy fotografie. Tylko tyle pozostanie po Antonii. Zanim odejdzie na trwałe, zniknie w bezkształtnej masie historii Antonia wspomina swoje życie. Te zdjęcia to wszystko co ma, wszystko co pozwala przypomnieć sobie o dawnych dziejach.
Życie Antonii nie było piękne, proste, dostatnie, ale to nie znaczy, że było złe. Życie jak wiele innych, które zostało mocno naznoczone przez wielką historię, kulturę, choroby.
Przez życie jednostki dowiadujemy się sporo o całym pokoleniu, które musiało się zmierzyć z niezbyt sprzyjającymi okolicznościami.


Paco Roca opowiada życie Antonii z namacalną czułością, ale też bez nadmiernego patosu. Prostymi słowami, scenkami przedstawia świat złożonych relacji, charakterów, kłótni i miłości. Styl Paco po troszce przypomina mi twórczość Eisnera. Lekkość opowiadania i znakomite wyważenie kreski łączą tych dwóch twórców.
Zdecydowanie polecam. Osobiście Dom bardziej mi przypadł do gustu, ale nie zmienia to faktu, że Powrót do Edenu to komiks znakomity.

Back to top