"Przywitaj się z moim małym przyjacielem!"
Człowiek z blizną

Nowości na stronie

O, Choroba
Sezon ślubny - sezon 1
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999

y tom 1

Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Pierwszy
- autorzy: Pia Guerra, José Marzán Jr., Pamela Rambo, Brian K. Vaughan;
- Egmont Polska, 2016;
- kategoria: komiks, Vertigo, postapo, Nagroda Eisnera.

Wyobraźcie sobie, że nagle ginie połowa populacji. Świat, po pewnych przejściowych problemach szybko wróciłby na właściwe tory. A teraz wyobraźcie sobie, że jednego dnia umierają wszyscy mężczyźni, a więc też połowa populacji i sprawa robi się dużo bardziej problematyczna. Służby mundurowe praktycznie przestają istnieć, większość samolotów spada, a pozostałymi nie ma kto latać. Zdecydowana większość rządów upada, a władze przejmują nieliczne kobiety parające się polityką. Wiele zawodów, branż była zdominowana przez mężczyzn i po katastrofie nie mają jak funkcjonować. Pojawiają się znaczące problemy z zaopatrzeniem, struktura władzy jest zaburzona, rozpoczynają się zamieszki. To świat najbliższych dni, a długofalowo ten świat czeka zagłada. Bez mężczyzn nie będzie dzieci..


Wszyscy wyginęli... no prawie wszyscy. Przeżył jeden młody chłopak i od niego może zależeć los przyszłego świata. Z jednej strony może dzięki niemu może uda się przywrócić stary świat (jak w seksmisji) a z drugiej są grupy, który niekoniecznie musi na tym zależeć. Amazonki uważają, że należy dokończyć dzieła i usunąć wszystkich żyjących mężczyzn.. co ma zrobić Yorick Brown? Jak odnajdzie się w nowym świecie, w którym każda może być śmiertelnym wrogiem?
Ta seria gości na moich półkach od dwóch lat, ale dopiero rekomendacja przyjaciela sprawiła, że sięgnąłem po lekturę. Muszę przyznać, że pierwszy tom pozytywnie mnie zaskoczył. Znakomicie przedstawiony postapokaliptyczny świat, świetnie napisani bohaterowie i historia, która już w pierwszym zbiorczym tomie pozytywnie zaskakuje. Zdecydowanie rzecz warta uwagi.

Komentarze

Back to top