"- Jeśli chcesz to się wyprowadź
- To mój dom"
K-9

Nowości na stronie

Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021
Prawnik z Lincolna - sezon 1

wanted lucky luke

Wanted Lucky Luke;
- autor: Matthieu Bonhomme;
- Egmont Polska, 2022;
- kategoria: komiks, Lucky Luke, Lucky Comics - by Bonhomme.

Kiedyś sobie postanowiłem, że nie będę kupował komiksów cieńszych niż około sto stron. Chciałem iść tylko w długie historie. To jeden z tych moich nie do końca przemyślanych pomysłów. Gdybym był konsekwentny to nie poznałbym Luke'a od Bonhomme'a a to byłoby sporą stratą.
Lucky ma pewien problem, a raczej cztery problemy. Pierwsza sprawa. Ktoś wystawił list gończy za słynnym rewolwerowcem a to znaczy, że każdy kto tylko ma broń atakuje Lucky Luke'a. Na szczęście na liście jest napisane "żywy" gdyby nie ten drobiazg to Luke zamiast trzymać kwiatka w ustach wąchałby je od spodu.. jesteście czujni? No pewnie, że Luke trzyma źdźbło trawy, a jeszcze chętniej by zapalił, ale bohaterowi nie wypada.. i musi się zadowolić kawałkiem rośliny.
Przejdźmy do kolejnych problemów. Zostały trzy. Trzy piękne siostry, które zrobią wszystko by przystojny, samotny i niesamowicie przydatny kowboj wpadł w ich sidła. Mocno ze sobą rywalizują, a biedny Luke nie ma zbyt wiele możliwości ucieczki. Czy porzuci swój tryb życia i zwiąże się piękną kobietą? Tego dowiecie się z Wanted Lucky Luke.


Ta krótka fabuła jest nieźle pomyślana, bohaterowie są całkiem zróżnicowani, jest dużo dowcipu i sporo nawiązań do cyklu, a całość została ładnie narysowana. Innymi słowy mamy wszystko czego fan Lucky Luke potrzebuje. Osobiście mam nadzieję, że kiedyś autor pokusi się o dłuższą historię, w której poznamy przeszłość kowboja. To byłoby coś.

Komentarze

Back to top