"Ja jestem człowiek spokojny, ale do czasu aż się zdenerwuję"
Kogel-mogel II

Nowości na stronie

O, Choroba
Sezon ślubny - sezon 1
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999

wanted lucky luke

Wanted Lucky Luke;
- autor: Matthieu Bonhomme;
- Egmont Polska, 2022;
- kategoria: komiks, Lucky Luke, Lucky Comics - by Bonhomme.

Kiedyś sobie postanowiłem, że nie będę kupował komiksów cieńszych niż około sto stron. Chciałem iść tylko w długie historie. To jeden z tych moich nie do końca przemyślanych pomysłów. Gdybym był konsekwentny to nie poznałbym Luke'a od Bonhomme'a a to byłoby sporą stratą.
Lucky ma pewien problem, a raczej cztery problemy. Pierwsza sprawa. Ktoś wystawił list gończy za słynnym rewolwerowcem a to znaczy, że każdy kto tylko ma broń atakuje Lucky Luke'a. Na szczęście na liście jest napisane "żywy" gdyby nie ten drobiazg to Luke zamiast trzymać kwiatka w ustach wąchałby je od spodu.. jesteście czujni? No pewnie, że Luke trzyma źdźbło trawy, a jeszcze chętniej by zapalił, ale bohaterowi nie wypada.. i musi się zadowolić kawałkiem rośliny.
Przejdźmy do kolejnych problemów. Zostały trzy. Trzy piękne siostry, które zrobią wszystko by przystojny, samotny i niesamowicie przydatny kowboj wpadł w ich sidła. Mocno ze sobą rywalizują, a biedny Luke nie ma zbyt wiele możliwości ucieczki. Czy porzuci swój tryb życia i zwiąże się piękną kobietą? Tego dowiecie się z Wanted Lucky Luke.


Ta krótka fabuła jest nieźle pomyślana, bohaterowie są całkiem zróżnicowani, jest dużo dowcipu i sporo nawiązań do cyklu, a całość została ładnie narysowana. Innymi słowy mamy wszystko czego fan Lucky Luke potrzebuje. Osobiście mam nadzieję, że kiedyś autor pokusi się o dłuższą historię, w której poznamy przeszłość kowboja. To byłoby coś.

Komentarze

Back to top