Ułatwienia dostępu

W tajemniczym ciemnym lesie - Winshluss

w tajemniczym ciemnym lesie

W tajemniczym ciemnym lesie,
- autor: Winshluss;
- Kultura Gniewu, 2021
- kategoria: Krótkie Gatki, komiks.

Byłem przekonany, że pierwszym komiksem Winshluss'a, który przeczytam będzie Pinokio stojący od pół roku na półce, a tu taka niespodzianka. Przypadkiem natrafiłem na komiks dziecięcy tego autora na kupce bibliotecznej (nie mojej oczywiście). Trzeba było spróbować - no bo kto powiedział, że muszę posiadać wszystkie komiksy świata? ;)


Angelo jedzie ze swoją rodziną do bardzo chorej babci. Po drodze robią sobie przerwę i przypadkiem Angelo zostaje zapomniany. Rezolutny chłopiec postanawia sam trafić do babci, a najkrótsza droga wydaje się prowadzić przez las. Co takiego może być w lesie czego mógłby się bać mały chłopiec? Mrówki? A może gadające ropuchy, ogry? To nie jest normalny las - tu czeka wiele niebezpieczeństw, ale mały Angelo o dobrym sercu dzielnie stawia im czoła.
W tajemniczym ciemny lesie to oczywiście pozycja adresowana do młodszego czytelnika, ale dorosły odbiorca też znajdzie tu coś dla siebie. Spora dawka humoru i mądre przesłanie to mocne atuty tej pozycji. Co bardziej dociekliwi mogą się doszukać nawiązań do Czerwonego Kapturka (ja taki mądry nie byłem). Warto.