"- ma pan problem z kobietami
- nie mam problemu z kobietami, one mnie tylko przerażają"
Przepis na miłość

Nowości na stronie

Gnat #4: Rose
Odwilż - sezon 1
Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips
Śmierć na Nilu - 2022
Blacksad. Tom 2. Arktyczni
Zaułek koszmarów - 2021
Łasuch. Powrót - Jeff Lemire
Jeźdźcy sprawiedliwości - 2020
Kartoteka 64 - 2018
Sukcesja - sezon 3
Zakazany Port
Sandman. Tom 10. Przebudzenie
Wydział pościgowy - 1998
Gierek - 2022

lasuch powrot

Łasuch. Powrót,
- autor: Jeff Lemire;
- cykl: Łasuch, tom 4;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
- kategoria: komiks, postapo.

Kto by pomyślał, że Lemire powróci do Łasucha. Przecież historia w zasadzie była domknięta. Gdzie tu miejsce na kontynuację. I proszę, nie doceniłem twórcy. Akcja Powrotu dzieje się trzysta lat później. W dosyć dalekiej przyszłości kiedy to Łasuch i jego pokolenie powinni być już dawno martwi. A jednak chłopiec w jakiś dziwny sposób żyje. Niby jest dom, zagrożenie, las obok, ktoś cały czas dostarcza jedzenie.. ale to wszystko nie jest prawdziwe - jest jakieś inne - a najważniejszym elementem są roboty/drony, które nie pozwalają Łasuchowi na opuszczenie bezpiecznej strefy. Co się za nią kryje?


Doskonale wiemy, że naturalna ciekawość chłopca w końcu sprawi iż będzie próbował uciec, ale czy spodoba mu się prawda, którą odkryje? Czy coś się zmieniło przez te trzysta lat?
Powrót jest pewnego rodzaju wariacją na temat przygód Łasucha. Czy jego los mógł potoczyć się inaczej? Czy hybrydy i ludzie mogliby stworzyć wspólny świat? Miejsce, w którym wszyscy czuliby się bezpiecznie? Łasuch. Powrót nie daje jednoznacznych odpowiedzi, ale przypomina, że ludzie to jednak miewają podłą naturę. Zaskoczenie?
Bardzo dobre zwieńczenie serii (chyba to koniec), ale gdzieś pozostał pewien żal, smutek iż happy end jest taki odległy.

Komentarze

Back to top