"W porządku, panie DeMille, jestem gotowa na zbliżenie."
Bulwar Zachodzącego Słońca

Nowości na stronie

Wrzaskun, tom 1. Piękna i brzydal
Chip i Dale: Brygada RR - 2022
Ambulans - 2022
Metronom. Wydanie zbiorcze
Batman Noir - Długie Halloween
Miki i kraina Pradawnych
Pięć tysięcy kilometrów na sekundę
Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
Piękna ciemność
Poranek ściętych głów #2
100 Naboi: Brat Lono
Bękart - Max de Radiguès
Skarb Mikołajka - 2021
Lśniące dziewczyny - miniserial

ian kaledine

Ian Kaledine
Biała noc, Tajemnica tajgi;

- autor: Ferry, Jean-Luc Vernal;
- Pegasus, 1990;
- kategoria: komiks.

Dwa tomy wydane przez wydawnictwo Pegasus. Docelowo miało wyjść dziewięć części serii (wg informacji na okładce) , ale niestety się nie udało. Wydawnictwo dosyć szybko zakończyło swoją działalność. Wydali tylko osiem komiksów.

Kim jest Ian Kaledine? To Ukrainiec, a zarazem Kozak, który pragnie niepodległości dla swojego kraju. To też awanturnik i człowiek szukający przygód. A akcja dzieje się na początku XX wieku.


Ian wyrusza z transportem broni do ukochanej Ukrainy. Ta broń może pomóc w walce z rosyjskim okupantem (dziwnie znajomy wątek). A towarzyszy mu piękna dziennikarka pragnąca zbadać zjawisko wielkiego wybuchu w tajdze. Mają jeszcze jednego kompana. To bardzo silny najemnik, który pomaga w walce podczas niezliczonych przygód. Pierwszy tom to album typowo przygodowy osadzony w realiach historycznych a drugi to już ciekawe science fiction.

Akcja biegnie żwawo, jest sporo zmian lokacji, ale dialogi i rysunki nie powalają. Zapytacie skąd ten tytuł w moich zbiorach? Tajemnice tajgi to jeden z niewielu komiksów jakie posiadałem w dzieciństwie i postanowiłem sobie odświeżyć temat.
Pomimo iż seria nie jest zbyt ambitna to i tak mnie zaciekawiła. Kim są mieszkańcy góry? Może kiedyś się dowiem? Może w tym zalewie komiksowych nowości ukaże się kiedyś integral. 

Komentarze

Back to top