"Jesteś jedynym człowiekiem jakiego kiedykolwiek miałam... Na którym mi zależało. Ale ty być mnie uwięził i wyrzucił klucz, prawda? I nawet bym nie protestowała."
Dawno temu w Ameryce

Nowości na stronie

Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Piękna - Hubert, Kerascoët
Sing 2 - 2021
Persepolis - Satrapi
Schody - miniserial
Gulasz z turula
Ekstradycja - sezon 3
Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Drugi
Cena strachu - 1953
Saga Winlandzka Tom 5
Władza - Sylvain Runberg, Olivier Boiscommun
Trolle z Troy. Tom 3
Coda - 2021

gnat tom 3

Gnat #3: Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa
- autor: Jeff Smith;
- seria: Gnat, Tom 3;
- Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks, Nagroda Eisnera.

Trzecie tomiszcze przygód Gnatów za mną.
W dolinie źle się dzieje. Smoki nie chcąc brać udziału w zbliżającej się wojnie opuściły dolinę. Dodatkowo pojawiły się dziwne kręgi, które zabijają wszystko co się w nich znajdzie. Nawet Szczurostwory. Zakapturzona postać ujawniła swoją tożsamość - to siostra Babci Ben, która służy temu, który ma się za chwilę przebudzić. Ludzie mają minimalne szanse na przetrwanie, ale może przy odrobinie szczęścia i przypadku uda im się zwyciężyć. Gbyby się to udało to może Gnatowie będą mogli powrócić do rodzinnych stron? Pytanie czy Gnat Chwat będzie chciał? Zadra wydaje się odwzajemniać jego uczucia.


Trzeci oferuje olbrzymią ilość akcji, ale mam wrażenie, że zbyt wiele sytuacji, rozwiązań fabularnych jest wprowadzonych przypadkowo. Brakuje umiejętnego domknięcia wątków i motywów. Tak jakby Smith'a przerosło jego własne dzieło. Nie zmienia to faktu, że seria zasługuje na polecenie.

Komentarze

Back to top