"Myślisz, że morderstwo to afrodyzjak?"
Śmiertelna pułapka

Nowości na stronie

O, Choroba
Sezon ślubny - sezon 1
4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni - 2007
Ziemia swoich synów
Wielka woda - mini
Zasada Trójek - Tomasz Spell
Okko - 4 - Cykl Ognia
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom 5
Bez Twarzy - Kas, Dubois
After Life - sezon 2
Hugo (wydanie zbiorcze)
Krew na betonie - 2018
U-571 - 2000
Obywatel Welles - 1999

sandman t 7 ulotne zycia

Sandman: Ulotne życia,
(The Sandman: Brief Lives)
- autorzy: Neil Gaiman, Dick Giordano, Vince Locke, Jill Thompson;
- Sandman, Tom 7;
- Egmont Polska, 2014;
- kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

Jest siedem istot, które są dużo starsze niż bogowie. Los, Śmierć, Sen, Zniszczenie, Pożądanie, Rozpacz i Maligna. Gdy bogowie odejdą Nieskończeni będą trwać nadal. Przed początkiem i z końcem.
Około 300 lat temu Zniszczenie opuścił swoją krainę i żadne z rodzeństwa nie wie dokąd się udał. Większość szanuje jego decyzję i nie próbuje go odszukać. Poza Maligną, która czuje wewnętrzną potrzebę odnalezienia brata, potrzebę by znów było jak dawniej. Prosi Sandman'a na wspólną wyprawę poszukiwawczą. Ten się zgadza na wyjazd, ale nie zamierza się angażować w poszukiwania. Ma swoje problemy i po raz kolejny przeżywa zawód miłosny. Jak na nieśmiertelnego jest dosyć kochliwy.


Poszukiwania nie są proste, zwłaszcza, że wszystkie tropy, osoby znające Zniszczenie znikają. Tak jakby ktoś próbował przeszkodzić.
Kolejny raz Gaiman stworzył genialną historię. Pozornie mamy opowieść drogi o poszukiwaniach, ale pod tą warstwą kryją się poważne rozważania o tym co stałe i co zmienne. W zasadzie nie ma stałych rzeczy/stanów. Nawet nieśmiertelni mają swój początek i będą mieć i koniec. Zmiana jest wpisana w życie, a każde życie jest tak samo ulotne i ważne. Trwa całą swoją długość.

Komentarze

Back to top