"Nie pozwolimy wam wyjść.. Smith, Wesson i ja"

Nagłe zderzenie

Nowości na stronie

Monty Python i Święty Grall - 1975
TOP GUN: MAVERICK - 2022
Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś
W głębi lasu - miniserial
Powrót do Edenu - Paco Roca
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Pierwszy
Fantomas - 1964
Uncharted - 2022
Okko - 3 - Cykl Powietrza
Granica zbrodni - sezon 1
Indyjska włóczęga
Dom Saddama - miniserial
Blacksad. Tom 3. Czerwona dusza
Trom - miniserial

tom strong t 1

Tom Strong, Tom 1;
- autorzy: Alan Moore, Chris Sprouse;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: komiks, DC Black Label.

Tom Strong urodził się około 1900 roku. Pierwsze lata spędził w specjalnej komorze o powiększonym ciśnieniu. Mały kontakt ze światem zewnętrznym, trudne warunki i dieta wzbogacona o korzeń rośliny zapewniający długowieczność sprawiły, że Tom wyrósł na superbohatera. Po opuszczeniu rodzinnej wyspy Tom osiada w fikcyjnym mieście Millenium gdzie z bliskimi (żona, córka, robot i przyjaciel) walczy z różnymi zagrożeniami. Niektóre są na ulicach Millenium, niektóre w dalekiej przeszłości bądź w przyszłości, a jeszcze inne w przestrzeni kosmosu. W zasadzie to nie ma tu żadnych granic. Tom Strong jest zbiorem luźno powiązanych z sobą historii, które finalnie układają się w dosyć konsekwentny świat. Świat, w którym wszystko jest możliwe, a poszczególne opowieści są ograniczone tylko wyobraźnią Alan'a Moore'a.


Myślicie, że Superman jest idealny? No cóż Tom Stong pewnie jest bardziej doskonały. Batman ma świetne gadżety? Tom Strong ma lepsze. No może tylko czarować nie umie, ale na pewno ma bardziej kryształowy charakter.
Nazywając Strong'a superbohaterem umniejszamy jego możliwościom. Moore stworzył postać, która jest pewnego rodzaju hołdem dla złotej ery komiksu, w której rządzili różnej maści superbohaterowie. Nie jestem fanem komiksu superhero, ale Tom Strong mi się podobał.. Nawet rwany sposób prowadzenia narracji mi jakoś nie przeszkadzał. Chociaż nie ukrywym, że preferuję dłuższe fabuły.

Komentarze

Back to top