"- Jeśli chcesz to się wyprowadź
- To mój dom"
K-9

Nowości na stronie

Sandman. Tom 7. Ulotne życia
Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

tom strong t 1

Tom Strong, Tom 1;
- autorzy: Alan Moore, Chris Sprouse;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: komiks, DC Black Label.

Tom Strong urodził się około 1900 roku. Pierwsze lata spędził w specjalnej komorze o powiększonym ciśnieniu. Mały kontakt ze światem zewnętrznym, trudne warunki i dieta wzbogacona o korzeń rośliny zapewniający długowieczność sprawiły, że Tom wyrósł na superbohatera. Po opuszczeniu rodzinnej wyspy Tom osiada w fikcyjnym mieście Millenium gdzie z bliskimi (żona, córka, robot i przyjaciel) walczy z różnymi zagrożeniami. Niektóre są na ulicach Millenium, niektóre w dalekiej przeszłości bądź w przyszłości, a jeszcze inne w przestrzeni kosmosu. W zasadzie to nie ma tu żadnych granic. Tom Strong jest zbiorem luźno powiązanych z sobą historii, które finalnie układają się w dosyć konsekwentny świat. Świat, w którym wszystko jest możliwe, a poszczególne opowieści są ograniczone tylko wyobraźnią Alan'a Moore'a.


Myślicie, że Superman jest idealny? No cóż Tom Stong pewnie jest bardziej doskonały. Batman ma świetne gadżety? Tom Strong ma lepsze. No może tylko czarować nie umie, ale na pewno ma bardziej kryształowy charakter.
Nazywając Strong'a superbohaterem umniejszamy jego możliwościom. Moore stworzył postać, która jest pewnego rodzaju hołdem dla złotej ery komiksu, w której rządzili różnej maści superbohaterowie. Nie jestem fanem komiksu superhero, ale Tom Strong mi się podobał.. Nawet rwany sposób prowadzenia narracji mi jakoś nie przeszkadzał. Chociaż nie ukrywym, że preferuję dłuższe fabuły.

Komentarze

Back to top