"Twoje zdrowie, mała."
Humphrey Bogart

Nowości na stronie

Sandman. Tom 7. Ulotne życia
Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

pax droga do domu

Pax. Droga do domu;
- autor: Sara Pennypacker;
- rysunki: Jon Klassen;
- Wydawnictwo: Iuvi, 2021.
- kategoria: literatura dziecięca, książka.

Dalsze losy Peter'a i liska Pax'a. Ci przyjaciele żyją osobno. Peter został zmuszony do porzucenia liska i zamieszkania w innym miejscu. Tak trzeba było. Chłopiec porzucił to co oswoił, a następnie stracił swojego ojca. Pozostał sam... sam bo podejmował złe decycje. Peter cierpi, ale wydaje mu się, że wie jak temu zapobiec. Nigdy więcej nikogo nie dopuści do siebie. Nikogo nie pokocha. Może w ten sposób nie będzie czuł więcej bólu straty.
Lisek Pax założył rodzinę. Ma trzy małe liski. Wszystko się dobrze układa do czasu aż jedno ze szczeniąt zaczyna chorować. Nie jest ranne a słabnie z dnia na dzień. Może chłopiec, któy uratował Pax'a uratuje też jego dziecko? Może się uda?


Droga do domu już nie ma tej świeżości co pierwsza część, ale historia i tak chwyta za serce. To mądra rzecz o odpowiedzialności, poświęceniu, miłości i strachu o to co można stracić. Strachu, który może mobilizować do działania lub wręcz przeciwnie - może paraliżować i zamykać na świat. I nie zapominajmy o tle. Wojny już nie ma, ale to nie znaczy, że jej skutki nie są nadal odczuwalne dla ludzi i zwierząt.
Warto.

Komentarze

Back to top