"Tyle roboty a czasu tak mało."
Joker z Batmanie

Nowości na stronie

Sandman. Tom 7. Ulotne życia
Hawaii Five-0 - sezon 8
Wieczna miłość - 1994
Dom pokuty
Kingsajz - 1987
Pacjent - Timothe Le Boucher
Carnivale - sezon 1
Wiedźmun. Tom 1. Słodki zapach potwora o zmierzchu
Apartament - 1996
Nauczycielka angielskiego - 2013
Tom Strong, Tom 1
Czerwona nota - 2021
Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021
Pax. Droga do domu - Sara Pennypacker

zemsta hrabiego skarbka

Zemsta Hrabiego Skarbka;
- autorzy: Grzegorz Rosiński, Yves Sente;
- Egmont Polska, 2020;
- kategoria: komiks.

Piękna jest historia powstawania tego komiksu. Rosiński dostał fabułę, która łączyła wiele jego zainteresowań i tematów, które chętnie by podjął. Jest tylko jeden mankament. Szkic zakładał narysowanie kilku odważnych scen erotycznych. Komiks powstał, ale Grzegorz odmówił publikacji tych kilku scen. W tym wydaniu zostały ujęte w formie szkiców. No to może kilka słów o fabule.
Paryż, XIX wiek. Miastem wstrząsneła afera. Nagle pojawił się Hrabia Skarbek, który dysponuje obrazami genialnego Louisa Paulusa, który jest od dziesięciu lat uznawany za zmarłego. Znane wcześniej obrazy mocno zyskały na wartości, a były marszand Paulusa świetnie na tym zarabia. Pojawienie się nowych dzieł może zachwiać cenami, a przede wszystkim pozycją marszanda.


Jest to niegodziwiec, który zmusił malarza do ucieczki.. teraz jest dobry czas.. czas na zemstę... starannie zaplanowaną, przymyślaną, realizowaną na chłodno - tak ponoć smakuje najlepiej.
Fabuła Sente zaskakuje klimatem i wieloma zwrotami akcji, ale to kadry Rosińskiego robią największe wrażenie. Znakomicie oddają klimat dziewiętnastowiecznego miasta. Są szczegółowe, urozmaicone a momentami bardzo odważne. Pan Grzegorz pięknie oddaje piękno kobiecego ciała.
Zdecydowanie polecam.

Komentarze

Back to top