"Cóż, nikt nie jest doskonały"
Pół żartem, pół serio

Nowości na stronie

Monty Python i Święty Grall - 1975
TOP GUN: MAVERICK - 2022
Przerażające choroby i zabójcze terapie, czyli historia medycyny, jakiej nie znałeś
W głębi lasu - miniserial
Powrót do Edenu - Paco Roca
Y - Ostatni z mężczyzn: Tom Pierwszy
Fantomas - 1964
Uncharted - 2022
Okko - 3 - Cykl Powietrza
Granica zbrodni - sezon 1
Indyjska włóczęga
Dom Saddama - miniserial
Blacksad. Tom 3. Czerwona dusza
Trom - miniserial

zemsta hrabiego skarbka

Zemsta Hrabiego Skarbka;
- autorzy: Grzegorz Rosiński, Yves Sente;
- Egmont Polska, 2020;
- kategoria: komiks.

Piękna jest historia powstawania tego komiksu. Rosiński dostał fabułę, która łączyła wiele jego zainteresowań i tematów, które chętnie by podjął. Jest tylko jeden mankament. Szkic zakładał narysowanie kilku odważnych scen erotycznych. Komiks powstał, ale Grzegorz odmówił publikacji tych kilku scen. W tym wydaniu zostały ujęte w formie szkiców. No to może kilka słów o fabule.
Paryż, XIX wiek. Miastem wstrząsneła afera. Nagle pojawił się Hrabia Skarbek, który dysponuje obrazami genialnego Louisa Paulusa, który jest od dziesięciu lat uznawany za zmarłego. Znane wcześniej obrazy mocno zyskały na wartości, a były marszand Paulusa świetnie na tym zarabia. Pojawienie się nowych dzieł może zachwiać cenami, a przede wszystkim pozycją marszanda.


Jest to niegodziwiec, który zmusił malarza do ucieczki.. teraz jest dobry czas.. czas na zemstę... starannie zaplanowaną, przymyślaną, realizowaną na chłodno - tak ponoć smakuje najlepiej.
Fabuła Sente zaskakuje klimatem i wieloma zwrotami akcji, ale to kadry Rosińskiego robią największe wrażenie. Znakomicie oddają klimat dziewiętnastowiecznego miasta. Są szczegółowe, urozmaicone a momentami bardzo odważne. Pan Grzegorz pięknie oddaje piękno kobiecego ciała.
Zdecydowanie polecam.

Komentarze

Back to top